Menu Zamknij

Dni Koziegłów 2022

16.07.2022r – 17.07.2022r

W dniach 16 -17 lipca na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK świętowaliśmy Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

Rozpoczęliśmy paradą zabytkowych i tuningowych pojazdów i motocykli ,,Moto Legendy”. W tym roku mogliśmy podziwiać wiele pięknych pojazdów, które zachwycały swoim urokiem, przyciągając spojrzenia widzów, budząc uznanie dla ich właścicieli. Parada wyjechała z placu targowego i przejechała ulicami miasta, aby zaprezentować się mieszkańcom Gminy do Centrum Rekreacji. W tej lokalizacji można było podziwiać pojazdy z bliska, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także porozmawiać z ich właścicielami.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Michałowi Czarneckiemu oraz Panu Jarosławowi Bryłka za współpracę i zaangażowanie w paradzie.

Cykliczny konkurs Moto Legendy po raz VII wyłonił najlepszych spośród kategorii:

Zwyczajowo nasza Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów pod batutą Pana Henryka Nowaka uroczyście zainagurowała otwarcie odgrywając Hymn ,,Gminy I Miasta Koziegłowy”.

Z wielką podniosłością Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK Renata Garleja przekazali symboliczny klucz do bram miasta Koziegłowy na ręce Krystyna i Dobrawy z Koziegłów.

W programie ,,Letniej Sceny” zobaczyliśmy Formację Tańca Estradowego ,,Pokusa”, Taneczną Dziecięcą Sekcję MGOPK- Szkoły Dobrowolskich, Szkółkę Gitarową oraz nasze utalentowane dzieci i młodzież, którzy są także laureatami Otwartego Festiwalu Artystycznego ,,Scena dla Ciebie” i uczestnikami sekcji artystycznej z MGOPK. Studio Piosenki reprezentowali soliści: Nadia Kocot, Daria Szulikowska, Alicja Sienkiewicz, Amelia Duda, Zuzanna Marchewka, Natalia Feret, Karolina Garleja oraz zespół wokalny MGOPK.

Ten dzień był wypełniony taneczną muzyką. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczył licznej publice występ Zespołu ,,Lajkers”. Gwiazdami wieczoru był Zespół ,,Markus P” i długo oczekiwany Zespól ,,Mejk” .

Mimo złej pogody publika nas nie zawiodła.

Drugi dzień przedsięwzięcia rozpoczęto od występów w ramach Letniej Sceny MGOPK: Gminny Zespół Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy”, Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc, wokaliści i laureaci Otwartego Festiwalu Artystycznego ,,Scena dla Ciebie”: Wanessa Kazimierska, Piotr Skrobarczyk, Liliana Kolasa, Gabriela Skrobarczyk, Duet Daria Szulikowska i Alicja Sienkiewicz, Amelia Duda, Natalia Feret, Zuzanna Kuta, Wiktoria Konieczniak, Polina Skrigoniuk, Natalia Liniejewa.

Niewątpliwą atrakcją były pokazy znakomitych tancerzy ze Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy. W repertuarze tańców standardowych i latynoamerykańskich, przed naszą widownią wystąpili mistrzowie w swoich kategoriach tanecznych.

Ponadto wystąpili Kapela Grupa Romana z Częstochowy i Duet Romantica oraz zespół Eminens.

W ciągu dwóch dni towarzyszyła nam wystawa zabytkowych instrumentów.

Cieszymy się, że po okresie pandemii ponownie mogliśmy się się spotkać z Państwem, a frekwencja uczestników świadczyła o potrzebie organizacji naszej cyklicznej i wyjątkowej imprezy. Do zobaczenia za rok.

Skip to content