Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje zadanie pn. Centrum aktywnego seniora.
Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025” (Edycja 20222).
Głównym celem zadania jest podniesienie aktywności społecznej i samopomocowej u 50 osób, w wieku 60+ oraz rozwijanie wolontariatu osób starszych na terenach wiejskich, poprzez nowy program zajęć realizowany przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w 2022r.
W okresie realizacji zadania Seniorzy objęci zostaną bezpłatnymi zajęciami i edukacją społeczną:
– Powołanie grupy wsparcia – wolontariuszy, pn. ” Centrum aktywnego seniora „w Gminie Koziegłowy, której zadaniem będzie promowanie nowych rozwiązań na rzecz motywowania seniorów dla zachowania aktywności i wolontariatu
– Nie taki psycholog straszny – warsztaty jak sobie radzić z negatywnymi emocjami oraz poznamy techniki psychologiczne wpływające na poprawę jakości życia od 01.06.2022r ( 50 osób)
– Edukacja sportowa dla seniora w terenie – 2 dniowe zajęcia w ośrodku szkolno -wypoczynkowym na Jurze Krakowsko – częstochowskiej, gdzie przeprowadzone zostaną sportowe zajęcia i turniej dla seniorów przez instruktora sportu – lipiec 2022r. (50 osób)
– Znajdź czas na smak – odkryj radość w kuchni – warsztaty kulinarne wyjazdowe (jednodniowe na terenie ośrodka wypoczynkowego ,,Strzechowisko” w Aleksandrii Gmina Konopiska) – sierpień 2022 oraz stacjonarne od 18.07. 2022 ( 50 osób)
– Na szlaku tradycji pasterza i koronki – dwudniowe, wyjazdowe warsztaty, których tematem będzie rękodzieło i prace pasterskie.
Realizowane będą w Centrum Koronki Koniakowskiej i Centrum Pasterskim w Koniakowie. 24,25 sierpień 2022r. ( 50 osób)
– Z tradycją w tle pieczenie chleba – warsztaty pieczenia chleba w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Zacisze” w Brzezinach – wrzesień 2022r. ( 30 osób)
– Od płatka do kwiatka – rodzima tradycja – warsz. rękodzieła osikowego – październik 2022r (30 osób)
– Warsztaty ceramiki – listopad 2022r (30 osób)
– Kompozycje świąteczne – kwiatoterapia – warsztaty – grudzień 2022r. (30 osób)
– Giełda naszych prac – podsumowanie zadania i 11 letniej działalności Koziegłowskiego UTW – grudzień 2022r.).
Zajęcia stacjonarne odbywać się będą w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach, ul. Żarecka 28
„Centrum aktywnego seniora” w Koziegłowach, które działa przy Koziegłowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, utworzone zostało w ramach projektu dofinansowanego ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025” Edycja 2022, a jego głównym założeniem jest promowanie nowych rozwiązań na rzecz motywowania seniorów dla zachowania aktywności i wolontariatu.
Powołany z pośród uczestników zadania, 10 osobowy Zespól Centrum, przeszkolonych wolontariuszy, organizuje spotkania dla seniorów w siedzibie KUTW w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach. Podczas spotkań wymieniają się doświadczeniami, przekazują wiedzę i umiejętności, integrują a przede wszystkim wspólnie spędzają czas.
Poza zajęciami kulinarnymi i komputerowymi, dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia manualne: makramy, robótki ręczne, rękodzieło, a także język angielski, relaksacja i zdrowie oraz zajęcia plastyczne.
Dzięki projektowi 50 seniorów uczestniczyło już w zajęciach z psychologiem, w wyjazdowych zajęciach edukacja sportowa dla seniora w terenie, w wyjazdowych zajęciach kulinarnych ,,Znajdź czas na smak- odkryj radość w kuchni”, które odbyły się na terenie ośrodka wypoczynkowego ,,Strzechowisko” w Aleksandrii Gmina Konopiska. ,,Na szlaku tradycji pasterza i koronki”, wyjazdowe warsztaty, których tematem było rękodzieło i prace pasterskie, zrealizowane zostały w Centrum Koronki Koniakowskiej i Centrum Pasterskim w Koniakowie.
Z tradycją w tle, pieczenie chleba odbyło się w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Zacisze” w Brzezinach koło Niegowy.
Od płatka do kwiatka – rodzima tradycja. to warsztaty na których uczestnicy zapoznali się z materiałem , wzornictwem, kolorystyką oraz własnoręcznie wykonali kwiaty i bukiety kwiatowe.
W listopadzie zaplanowane są warsztaty ceramiki i warsztaty kompozycje świąteczne – kwiatoterapia.
Giełda naszych prac – czyli podsumowanie projektu odbędzie się 11 grudnia, w Domu Kultury w Koziegłowach. Uczestnicy pochwalą się osiągnięciami i rezultatami i zadania. Przygotowana zostanie prezentacja zdjęciowa dokumentująca realizowane działania. W tym dniu uroczyście, podsumowana zostanie również, już prawie 11 letnia działalność Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Edukacja sportowa dla seniora
Sport to zdrowie. Wiedzą dobrze o tym seniorzy z Gminy Koziegłowy, dla których zorganizowane zostały 2 dniowe zajęcia w ośrodku szkolno -wypoczynkowym na Jurze Krakowsko – częstochowskiej w ramach projektu „Centrum aktywnego seniora” „Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025” Edycja 2022
W ośrodku przeprowadzone zostały sportowe zajęcia i turniej dla seniorów przez instruktora sportu. Seniorzy rywalizowali w różnych grach zespołowych i konkurencjach sportowych dobrze się przy tym bawiąc, a nagrody rzeczowe otrzymali wszyscy uczestnicy. Ośrodek Orle Gniazdo otoczony jest lasami co stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i relaksu oraz do uprawiania aktywnych form turystyki o czym przekonali się uczestnicy podczas pieszej wycieczki z kijkami po pięknych okolicach.
Pomoc to moc
KS Warriors przeprowadził w grudniu 2021r. dla seniorów szkolenia w ramach akcji prewencyjnej Pomoc To Moc pn. Sportowy ratownik, finansowanej z funduszu prewencyjnego PZU SA. Szkolenie poprzedził wykład wykład nt. fizjoterapii i prewencji w sporcie. Słuchacze Koziegłowskiego UTW to osoby bardzo aktywne sportowo. Dawka wiedzy praktycznej i teoretycznej na temat zachowań w razie wypadku, jak wstępnie rozpoznać dany przypadek i jakie podjąć czynności, aby sprawnie udzielić pierwszej pomocy oraz fizjoterapii i prewencji w sporcie jest bardzo cenna.
Zdrowo i sportowo
Zdrowo i sportowo” zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów dla seniorów z gminy Koziegłowy i Myszkowa, które realizowane jest przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Głównym celem zadania jest aktywizacja i integracja 50 seniorów w wieku 60 + w okresie epidemii COVID -19 z Gminy i Miasta Koziegłowy i Gminy Myszków. W ubiegłym tygodniu seniorzy zakończyli zajęcia na basenie. Zajęcia przeprowadzone zostały w 2 grupach 12 osobowych po 10 godzin, 4 osoby z Gminy Myszków, 20 z Gminy Koziegłowy. Zajęcia odbyły się w MOSIR Myszków, pod okiem instruktorów z Akademii Recreo. Seniorzy uczyli się podstawowych zachowań w wodzie i zasad bezpiecznego pływania m.in. równowagi i stabilnej postawy, kształtowanie układ krążeniowo oddechowy, wytrzymałość siłową poszczególnych grup mięśniowych, a także zmiennej intensywności wysiłkowej. Dzięki temu seniorzy przelali barierę lęku przed wodą i „ wstydu” i wielu z nich już samodzielnie pływa. Wspólne zajęcia i integracja uczestników zachęciły ich do dalszego indywidualnego korzystania z basenu. Odbyły się również warsztaty kulinarne dla ostatniej grupy uczestników. W sumie w warsztatach uczestniczyło więcej osób niż zakładano, 42 osoby w 3 grupach. Z Myszkowa 12 osób i 30 z Gminy Koziegłowy. Warsztaty realizowana były od 26 października ( 30 godz.) Odbyło się 6 spotkań, podczas których, właściciele firmy Jura Events & Catering uczyli jak tworzyć zdrowe i smaczne dania zarówno wegetariańskie jak i mięsne, dodając do tego wspaniałe desery i sałatki. Każde danie i składniki były dokładnie omawiane, a przepisy uczestnicy otrzymali do domu, gdzie je oczywiście odtwarzali dla najbliższych. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się wielu nowych dań od młodych kucharzy, ale była również wymiana doświadczeń kulinarnych z uczestnikami zadania. Dodatkowo na 7 grudnia zaplanowane jest ( jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli) spotkanie, podsumowujące zadanie dla wszystkich uczestników i wspólne przygotowanie wybranych dań.
„Zdrowo i sportowo” tak nosi nazwę zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów dla seniorów z gminy Koziegłowy i Myszkowa, które realizowane jest przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Głównym celem zadania jest aktywizacja i integracja 50 seniorów w wieku 60 + w okresie epidemii COVID -19 z Gminy i Miasta Koziegłowy i Gminy Myszków. W ramach zadania odbywają się zajęcia na basenie w Myszkowie (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie) dla 24 osób oraz warsztaty kulinarne z profesjonalnym edukatorem kulinarnym dla 36 osób w siedzibie zadaniowej KUTW przy Zespole Szkół w Koziegłowach. Zajęcia na basenie prowadzą instruktorzy z Akademii Recreo. Grupa podzielona jest na początkująca i „trochę” zaawansowaną. I chociaż większość seniorów była w grupie „na brodziku”, podejście instruktorów i przyjazna atmosfera, wpływa na uczestników bardzo pozytywnie, chętnie przełamują barierę lęku przed wodą i przechodzą na głęboką wodę, a przy tym dobrze się bawią. Dla wielu z nich to pierwsza okazja do podjęcia nauki pływania z instruktorem, zwłaszcza dla seniorów z Gminy Koziegłowy. Podczas zajęć kulinarnych Pani Agnieszka, właścicielka firmy cateringowej przedstawia uczestnikom zalety dań m.in. z dyni, fasoli, oliwek w zdrowej diecie. Pod okiem instruktorów uczestnicy przygotowują zupy krem, pasty do kanapek – smalec z fasoli, tapenada ( pasta z oliwek), humus z suszonych pomidorów, sałatka z kaszą bulgur z granatem, sałatki z owoców i owocowe ciasta. Wszystkie potrawy są smaczne i przede wszystkim zdrowe. Po degustacji dań wszyscy otrzymują szczegółowe przepisy. Realizacja zadania potrwa do 13 grudnia 2021.
„Zdrowo i sportowo” tak nosi nazwę zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów dla seniorów z gminy Koziegłowy i Myszkowa, które realizowane jest przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku od 11 października do 13 grudnia 2021. Głównym celem zadania jest aktywizacja i integracja 50 seniorów w wieku 60 + w okresie epidemii COVID -19 z Gminy i Miasta Koziegłowy i Gminy Myszków. W ramach zadania odbędą się zajęcia na basenie w Myszkowie (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie) dla 24 osób oraz warsztaty kulinarne z profesjonalnym edukatorem kulinarnym dla 36 osób w siedzibie zadaniowej KUTW przy Zespole Szkół w Koziegłowach.
Koziegłowski UTW realizuje Zadanie „Bocianie gniazdo – zakup i montaż urządzeń zabawowych dla dzieci w miejscowości Lgota Górna”
w ramach projektu grantowego „Tworzenie lub wspieranie grup integracji obywatelskiej i społecznej z obszaru Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”, mające na celu: Tworzenie i wspieranie grup integracji obywatelskiej
i społecznej mieszkańców wsi, pobudzenie aktywności społecznej i pokoleniowej na terenach wiejskich LGD oraz stworzenie warunków do nawiązywania współpracy i aktywizacji poprzez zakup i montaż urządzeń zabawowych dla dzieci
w miejscowości Lgota Górna, które współfinansowane jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, PROW na lata 2014-2020.
W Lgocie Górnej powstaje miejsce z nowymi urządzeniami zabawowymi o nazwie Bocianie Gniazdo. Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje tym razem projekt z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy.
W ramach zadania zakupiono: huśtawkę Bocianie Gniazdo, huśtawkę duet z dwoma siedziskami płaskimi, karuzelę tarczową oraz piramidę linową. Urządzenia zamontowano na działce sąsiadującej z OSP. Dopełnieniem projektu będą 4 lampy solarne.
Stowarzyszenie pozyskało środki na ten cel w konkursie grantowym Partnerstwa Północnej Jury w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczności objęte PROW na lata 2014-2020 pt. Tworzenie lub wspieranie grup integracji obywatelskiej i społecznej z obszaru Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” na zadanie o nazwie „Bocianie gniazdo – zakup i montaż urządzeń zabawowych dla dzieci w miejscowości Lgota Górna”. Koszt inwestycji wynosi 31 790 zł, a dofinansowanie 24 820 zł.
Dzięki działaniom LGD Partnerstwo Północnej Jury, stowarzyszenia z gmin członkowskich mogą pozyskiwać środki i realizować zadania inwestycyjne dla lokalnych społeczności. Wsparcie ze strony samorządu Gminy i Miasta Koziegłowy i zaangażowanie sołtysa Lgoty Górnej pomogło Koziegłowskiemu UTW stworzyć nowe miejsce zabaw, które będzie z pewnością chętnie odwiedzane zarówno przez dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Oficjalne otwarcie placu zabaw odbędzie się w lipcu.
Zdążyć z marzeniami” Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz
Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”
Zapraszamy seniorów w wieku 60+ do uczestnictwa
w realizacji zadania publicznego zleconego
w ramach
PROGRAMU NA RZECZ AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ OSÓB STARSZYCH
NA LATA 2014-2020 – EDYCJA 2019
„Zdążyć z marzeniami” zadnie którego celem jest podniesienie aktywności edukacyjnej
i społecznej u 50 osób w wieku 60+, poprzez nowy program zajęć realizowany przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy, polegało będzie na zorganizowaniu zajęć edukacyjnych i aktywizujących dla seniorów, w ciągu 9 miesięcy. W okresie realizacji projektu Seniorzy objęci zostaną bezpłatną edukacją podnoszącą kompetencje dotyczące żywienia, zdrowia i zdrowego stylu życia oraz kompetencje kulturowe poprzez naukę sztuki teatralnej, tanecznej, wokalnej i animację kulturalną. Uczestnicy poznają specyfikę pracy w różnych teatrach podczas 5 wizyt studyjnych i spektakli teatralnych. Finałem będzie widowisko teatralno – muzyczne przygotowane przez samych seniorów.
Kontakt w sprawie rekrutacji Grażyna Kuźba tel. 519 728 194
„Zdążyć z marzeniami”
Już od poły kwietnia rozpoczęły się zajęcia teatralne dla uczestników projektu „Zdążyć z marzeniami”. Podczas pierwszych spotkań seniorzy zbierają osobiste opowieści i poznają metody przekuwania ich w scenariusz teatralny. Robią to pod okiem wspaniałej aktorki, reżyserki i scenarzystki . Pani Agnieszka Raj-Kubat jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, studiów podyplomowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych oraz dyplomowanym aktorem dramatyczny przy Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Swój talent aktorski, reżyserski oraz nauczycielski z powodzeniem realizuje podczas zajęć teatralnych z seniorami , co potwierdzają uczestnicy naszych zajęć.
Warsztaty edukacyjne zdrowego stylu życia to przede wszystkim zajęcia z dietetykiem i trenerem personalnym. Na majowych spotkaniach Uczestnicy uczą się w jaki sposób styl życia wpływa na występowanie chorób cywilizacyjnych, jakich dokonać zmian w sposobie odżywiania, aby zapobiec ich występowaniu i jak komponować dietę lekkostrawną. Poznają podstawowe składniki odżywcze pożywienia (ich rolę, występowanie i zapotrzebowanie).
Zajęcia muzyczne
Zajęcia taneczne
Wyjazdy studyjne do teatru
Zajęcia dodatkowe z wolontariuszami. Jesteśmy w telewizji Studio 3 na lato https://katowice.tvp.pl/43976040/studio-3-na-lato-17082019-kozieglowy-cz3?fbclid=IwAR1SBgVJJ7fc8rscqIlPoZwaat3hbbCSMyTaIpkcsT9npaacLyH6PDSxdyU
Jesteśmy na Festynach i uroczystościach
„W Zdrowym ciele zdrowy duch”
„Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”
Zadanie „W Zdrowym ciele zdrowy duch” realizowane przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Klub Sportowy Warriors w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy, polega na przeprowadzeniu cyklu aktywnych warsztatów edukacyjnych dla dwóch pokoleń, seniorów i młodzieży, w zakresie historii sportu i kultury fizycznej w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz praktycznych warsztatów jak obronić siebie, osobę potrzebującą i swój dom w sytuacji zagrożenia. Projekt zaplanowany jest na 7 miesięcy i ma na celu podniesienie aktywizacji sportowej i integracji pokoleniowej poprzez edukację obywatelską dla 45 mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy. Wykłady dotyczące historii naszej drogi do wolności, przeprowadzi lokalny znawca historii. Z historią kultury fizycznej na podstawie pierwszej organizacji gimnastycznej Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” a działającej również w powiecie myszkowskim, zapozna uczestników przedstawiciel najwyższych władz „Sokoła” w Polsce i zaproszonych członków z myszkowskiego „Sokoła”. Towarzyszyć temu będzie również wystawa fotograficzna. Coraz częściej słyszymy o tragicznych skutkach zatrucia czadem, wybuchach gazu zwłaszcza wśród osób starszych i samotnych. Jak zapobiegać takim sytuacjom, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu? Dlaczego warto zainwestować w dobry czujnik wykrywający tlenek węgla w powietrzu dowiedzą się uczestnicy podczas warsztatów ze specjalistami z Państwowej Straży Pożarnej i ratownictwa medycznego. Na zajęciach sportowych i samoobrony, podnoszące umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia, poprawy i utrzymania sprawności fizycznej, uczestniczyć będzie 30 seniorów i 15 młodych osób.
Miejsca Pamięci Narodowej uczestnicy odwiedzą dzięki wycieczce edukacyjne do Warszawy.
Realizacja wspólnej oferty KUTW z młodymi instruktorami sportu z KS Warriors , nie tylko uatrakcyjni ofertę zajęć edukacyjnych ale umożliwi odpowiednie wykorzystanie potencjału osobowego i infrastrukturalnego także podczas Maratonu sportowego zorganizowanego wraz z myszkowskim „Sokołem” dla społeczności lokalnej. Podczas tego happeningu sportowego, wybitni sportowcy z dziedziny sztuk walk i fitness, zaprezentują swoje umiejętności z czynnym udziałem uczestników zadania i społeczności.
Warsztaty i zajęcia odbywać się będą w bezpłatnie udostępnionej Sali Fitness Clubu ( w OSP Koziegłowy powiat myszkowski) i Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury oraz w Zespole Szkół w Koziegłowach i na kompleksie sportowym Orlik. Finałem zadania będzie wieczornica poświęcona Odzyskaniu Niepodległości przygotowana przez słuchaczy KUTW i Bibliotekę Publiczną w Domu Kultury w Koziegłowach. Wspólne czytanie poezji i wysłuchanie pieśni i piosnek patriotycznych, starszym przywołają wspomnienia, a dla młodych będą żywą lekcją historii.
Maraton sportowy samoobrony i fitness
Klub Sportowy Warriors i Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku pod honorowym patronatem Jadwigi Wiśniewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego i Jacka Ślęczki Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy zapraszają do udziału w
„Maratonie fitness i Seminarium sportów walki”.
W dniu 23 września 2018r. w Zespole Szkół w Koziegłowach, odbędzie się duża impreza sportowa dla społeczności lokalnej –„Maraton fitness. Seminarium sportów walki”. Podczas tego happeningu sportowego, wybitni sportowcy z dziedziny sztuk walk i fitness, zaprezentują swoje umiejętności z czynnym udziałem uczestników zadania i społeczności lokalnej. Partnerem Maratonu jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Myszków
Maraton Fitness poprowadzą instruktorzy:
–zumby, treningu funkcjonalnego, areo – box , stretchingu i wiele więcej
Mariola Pasikowska, nauczycielka, zawodniczka, trener personalny, instrukor fitness i nordic walking. Właścicielka klubu Positive Energy w Myszkowie. Mistrzyni Polski i Europy w nordic walking. Dla Marioli nie ma rzeczy niemożliwych, do swego rozwoju podchodzi holistycznie, uprawiając szeroki zakres dyscyplin. Nie wyobraża sobie życia bez tańca i muzyki.
Łukasz Maligłówka, pasjonat fitness, muzyki i tańca. Z PE związany już od 5 lat. Z wykształcenia biolog, farmaceuta a także dietetyk. Łącząc w sobie wiedzę z tych wszystkich dziedzin propaguje świadomy, zdrowy i aktywny styl życia. Instruktor Zumby i miłośnik muzyki latino.
Agnieszka Więcek , fizjoterapeutka, trener personalny , instruktor fitness, trenowałam 12 lat sztuki walki. W mojej pracy kładę ogromny nacisk na precyzję ruchu oraz najdrobniejszy jej szczegół. W tym kierunku się przede wszystkim kształcę. Zdobywam wiedzę i umiejętności na wielu szkoleniach. Traktuję aktywność fizyczną jako nieodłączny element swojego życia, który pomaga przede wszystkim cieszyć się zdrowiem, sprawnym ciałem i silnym charakterem.”
Seminarium sportów walki:
mgr Marek Talarek pedagog, – instruktor sztuk walki z trzydziestoletnim stażem. Posiadacz stopnia Mistrzowskiego 8 Dan w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Wykładowca w szkole o profilu technik ochrony od 10 lat. Instruktor ju-jitsu, eskrimy, samoobrony i technik interwencyjnych oraz rosyjskiej systemy. Współzałożyciel i prekursor w Polsce organizacji Systema Poland oraz założyciel Polskiej Elitarnej Szkoły Walki i Ochrony.
dr inż. Mariusz Fabijański, pracownik naukowy, wykładowca akademicki. Od trzydziestu lat uprawia sztuki walki, posiadacz stopnia Mistrzowskiego 7 Dan w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Instruktor rekreacji ruchowej, taktyki i technik interwencyjnych oraz pszczyńska sztuka walki i systema. Współzałożyciel i prekursor w Polsce organizacji Systema Poland.
Michał Kita – polski czołowy zawodnik MMA. Walczył m.in. w Bellator FC, M-1 Global, MMA Attack i Fighters Arena. Od 2015 związany z KSW. Aktualnie zawodnik DSF Kickboxing Challenge
Krystian Kwiecień – Trener klubu Rio grappling Animmals Zawiercie ,Czarny pas BJJ, absolwent AWF, Instruktor boksu zapasów sportów siłowych samoobrony.
Piotr Korpus – mgr Administracji, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii ( Uniwersytet Wrocławski). Instruktor sportu ze specjalizacją Kickboxingu nadanego przez Ministra Sportu i Turystyki. Instruktor Muay Thai oraz posiadacz I Dan Taekwon-do ( czarny pas). Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharów Polski. Uczestnik Mistrzostw Świata i zdobywca Pucharu Świata w Taekwon-do. Pasjonat sportów siłowych i sportów walki, szlifujący swoje umiejętności od 13 roku życia w – takich dyscyplinach jak : Kickboxing, Taekwon-do, Muay Thai, K1, Boks, BJJ, MMA.
Sebastian Jagusiak – Instruktor samoobrony, miłośnik sztuk walki oraz Street Fightu
Mateusz Kolasa –
Udział bezpłatny
Zaczynamy od godz. 9.00 23 września 2018r. Zespól Szkól Koziegłowy
Sala sportowa i fitness
Obowiązuje strój sportowy, każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy,
a najwytrwalsi koszulkę i pamiątkowy medal
Klub Sportowy Warriors i Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje zadanie „W Zdrowym ciele zdrowy duch” dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Celem projektu jest podniesienie aktywizacji sportowej
i integracji pokoleniowej mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy poprzez edukację obywatelską.
Zapraszamy Panie, Panów oraz młodzież na wydarzenie, którego celem jest, nie tylko rozwijanie tężyzny i sprawności sportowej ale także kształtowanie szeregu cech obywatelskich, takich jak poczucie obowiązku, zasad fair play i dyscypliny oraz aktywne działanie i współpraca. Podczas tego happeningu pragniemy poprzez pasję dla sportu, życia i wolności uczcić 100-tną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Patronat medialny: Demokratyczna, Studiotv.info
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja pn. „Dla Pokoleń – wzmocnienie potencjału kulturowego mieszkańców poprzez doposażenie KUTW w mobilny sprzęt nagłaśniający i oświetlenie”, współfinansowana jest
ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
UTW w Koziegłowach tańczy, biega i odnosi sukcesy
Pierwsza sobota października, dla Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, była dniem wyjątkowym. Słuchacze odnieśli sukcesy nie tylko w sporcie ale też w tańcu.
Już po raz trzeci w Radomsku odbyła się Olimpiada Seniora „Zdrowy Senior” organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundację „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty Dla Każdego”.
W sobotę, 1 października, w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych, na boisku przy ZSG 7 w Radomsku w konkurencjach sprawnościowych rywalizowało pięć drużyn z Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Koziegłów. Seniorzy m. in. strzelali z łuku, ścigali się z woreczkami na głowach, toczyli piłkę, rzucali woreczkami do celu oraz rzucali piłką lekarską. „Olimpijskie” konkurencje zakończyła wspólna taneczna zabawa i dekoracja medalami, której dokonał prezydent Radomska Jarosław Ferenc.
Naszym zawodnikom zabrakło tylko 3 punktów do zwycięstwa. Najlepsza okazała się drużyna z UTW z Piotrkowa Trybunalskiego, drugie miejsce zajęły Koziegłowy, a trzecie ekipa z Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na czwartym miejscu uplasował się UTW z Tomaszowa Mazowieckiego, a na piątym drużyna z Klubu „Złotej Jesieni” z MDK w Radomsku.
zdjęcia: http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/iii-olimpiada-seniora-zdrowy-senior-radomsko-2016-zdjecia,3874046,artgal,t,id,tm.html
Również w tym dniu, w Oświęcimskim Centrum Kultury odbywały się, pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, III Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Oświęcimskim Centrum Kultury.
Uczestnikami imprezy były grupy i zespoły artystyczne działające w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Prezentacje w ramach Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów odbywały się w czterech kategoriach: małe formy teatralne, kabaret, chóry i zespoły wokalne, taniec.
W spotkaniach wzięło udział 25 zespołów (ponad 370 uczestników) z: Bytomia, Chrzanowa, Cieszyna, Częstochowy, Jaworzna, Koziegłów, Łaz, Miechowa, Oświęcimia, Pszczyny, Siewierza, Świątnik Górnych, Wodzisławia Śląskiego, Wojkowic, Wolbromia, Żor.
Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Włodzimierz Jasiński (aktor, pedagog), Maria Kwaśniak (instruktor teatralny, specjalista żywego słowa), Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog wokalny), Bernadetta Stawowczyk- Zemanek (muzyk, pedagog, dyrygent), Sławomir Kurzak (instruktor tańca), Paweł Kaźnica (instruktor tańca), które nagrodziło i wyróżniło uczestników w każdej kategorii oraz przyznało Grand Prix.
W kategorii taniec, nasze zawodniczki, zdobyły dwie ( na cztery dostępne) nagrody . Wyróżnienie za kankana i wyróżnienie specjalne za walca, to ogromny sukces.
„ Tańczymy dla zabawy i dobrego samopoczucia. Po raz pierwszy uczestniczyłyśmy w takim wydarzeniu, a sukces zawdzięczamy zaangażowaniu wszystkich członków Uniwersytetu i fachowej pomocy dyrektor Domu Kultury w Koziegłowach, Renaty Garleji – mówią uczestniczki. Dziękujemy również Burmistrzowi GiM Koziegłowy, Jackowi Ślęczce, że mogłyśmy tam być i godnie reprezentować naszą gminę”. BK
„Mobilność w sile wieku”
Badania pokazują, że seniorzy coraz chętniej korzystają nie tylko z zasobów Internetu, ale i są obecni w serwisach społecznościowych. Czasem jednak brakuje im dostatecznej wiedzy i umiejętności, przez co spotykają się z lekceważącym stosunkiem ze strony młodego pokolenia. Może się wydawać, że zgłębianie tych obszarów nowoczesności zarezerwowane jest tylko dla młodych, ale to nie prawda. Internet i nowe technologie to wynalazki współczesności, które otwarte są na wszystkich tych, którzy chcą z nich korzystać.
W ramach projektu „Mobilność kadry edukacyjnej środowisk senioralnych, kluczem do aktywności seniorów” zadbano o podniesienie cyfrowo-komunikacyjnych kompetencji seniorów. Projekt zrealizowało konsorcjum, w skład którego weszli: Fundusz Inicjatyw Lokalnych, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Siewierzu oraz Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wspólnie wybrali 26 osób z kadry, które poleciały na niezwykłą Teneryfę i zdobyły nowe doświadczenia. Nie tylko w obszarze cyberprzestrzeni, ale i hiszpańskiej kultury, obyczajów i języka.
Umiejętności i wiedza zdobyte na kursie, w dużej mierze opierają się o sprawne zarządzanie informacją w świecie nowych technologii. Tylko w ten sposób organizacja może być postrzegana jako konkurencyjna i nowoczesna. Dzięki doszkalaniu kadry Uniwersytetów Trzeciego Wieku, środowiska senioralne będą miały swoich przedstawicieli po stronie nadawców komunikatów w Internecie, na różnego rodzaju platformach społecznościowych. Niewątpliwie, jest to ogromna korzyść płynąca z udziału w szkoleniu.
Ponadto, kursanci mieli możliwość rozwinięcia swoich kompetencji językowych, a także sprawdzenia się w „żywym” kontakcie z językiem angielskim, w którym odbywało się szkolenie. Pozwoli im to, na nawiązanie sieci kontaktów międzynarodowych z organizacjami o podobnym polu i zakresie działania. A może nawet zmobilizuje do doszkalania swoich lingwistycznych umiejętności. Zwłaszcza, że dzięki lepszemu zapoznaniu się z serwisami społecznościowymi, wiedzą już, który z nich wybrać aby osiągnąć zamierzony efekt i dotrzeć do wybranej grupy odbiorców, angażując ich wciągającą, nowoczesną treścią. Często wzbogaconą o fotografie czy samodzielnie przygotowane filmy.
Korzyści ze szkolenia wynieśli nie tylko sami obecni na kursie seniorzy, ale i całe organizacje, w których na co dzień funkcjonują. To właśnie z nimi, dzielą się teraz zdobytą nauką, praktycznymi sztuczkami, wrażeniami i emocjami, które towarzyszyły pobytowi na hiszpańskiej wyspie. Celem projektu było dokształcanie nie tylko kadrowych jednostek, ale w efekcie końcowym całych organizacji, które teraz śmiało mogą działać mobilnie.
„Wystarczy chcieć”
Mówi się, że dla chcącego nic trudnego. Fajnie mieć dookoła siebie tylu „chcących” seniorów. Nowe technologie mogą czasem przerażać i budzić niechęć. Zwłaszcza jeśli styka się z nimi po raz pierwszy i nie wiadomo na czym skupić wzrok ani w którą stronę skręcić kursorem myszki. To zupełnie normalne. Metoda, jak zawsze, tkwi w przełamywaniu lęku. Wtedy często okazuje się, że nie tylko nie było się czego bać, co pozorne źródło strachu przynosi nam ostatecznie radość i dodatkowe korzyści.
Jak się nie bać i śmiało (oraz efektywnie) korzystać z dobrodziejstw nowoczesności, uczyli się seniorzy odwiedzający Teneryfę w ramach programu rozwijającego kompetencje cyfrowo-informacyjne. W ramach projektu zorganizowano dwa wyjazdy, na każde z nich wydelegowano łącznie trzynastu kursantów – przedstawicieli z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siewierzu oraz Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Ze względu na specyfikę działań takich Uniwersytetów, w projekcie udział wzięły głównie osoby powyżej 50 roku życia. Pierwsze szkolenie odbyło się w listopadzie 2018 roku, a drugie w marcu bieżącego roku.
Uczestnikami projektu zostały osoby, które należą do kadry wyżej wymienionych organizacji, w tym osoby pełniące rolę członków zarządu, liderów sekcji edukacyjnych, członków rady programowej i organizacyjnej oraz szkoleniowców. Czyli wszystkie te osoby, które w ramach swoich dotychczasowych obowiązków wykonują czynności związane z realizacją projektów, organizują szeroko rozumiane działania w obrębie swojej organizacji (w tym edukacyjne skierowane do różnych grup społecznych), ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych oraz działań promocyjnych w internecie.
By móc sprawnie funkcjonować w nowoczesnym świecie, seniorzy muszą korzystać z szans jakie daje zglobalizowany, nowoczesny świat. Funkcjonowanie na płaszczyźnie internetu, jest w XXI wieku ważnym elementem prosperowania nie tylko ludzi, ale i publicznych organizacji. Niedostateczna znajomość nowych technologii przez kadrę stojącą na jej czele, niekorzystnie wpływa na jej rozwój i codzienne funkcjonowanie.
Kadra konsorcjum na co dzień nie ma możliwości rozwoju w zakresie zarządzania nowymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, ale ogromna potrzeba rozwoju w tym zakresie, legitymizuje zasadność takich przedsięwzięć. Niech seniorzy poczują się pewnie w sieci!
„Lekcja nowej technologii”
Nowe technologie to wyzwanie. Mogą stanowić platformę typowo rozrywkową, która potrafi wciągnąć i zabrać dużo czasu, niewiele dając w zamian. Udoskonalanie umiejętności cyfrowo-informacyjnych potrafi ustrzec przed tą pułapką. Świadomy użytkownik internetu i serwisów społecznościowych potrafi odróżnić to, co tylko rozrywkowe, od tego co posiada też inne walory – edukacyjne, informacyjne i komunikacyjne. A potem wybrać to, co dla niego najlepsze.
Kadry seniorskie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siewierzu i Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku potrafią już wybierać świadomie. We współpracy z Funduszem Inicjatyw Lokalnych przeszli przez szkolenie, które uzbroiło ich w kompetencje, dzięki którym będą sprawniej poruszać się po internetowych ścieżkach.
Struktura szkolenia pozwoliła uczestnikom na udoskonalenie umiejętności informacyjno-komunikacyjnych w internecie, w sposób praktyczny i konkretny, przy współpracy z innymi uczestnikami i szkoleniowcami z całej Europy. Dzięki szkoleniu uzyskali przegląd najistotniejszych nowych technologii oraz zapoznali się ze sposobami ich wdrążania do działalności edukacyjnej.
Teraz potrafią zaprojektować prostą stronę www lub blog, korzystać z chmurowych aplikacji informatycznych do przechowywania i udostępniania danych. Są w stanie tworzyć i obrabiać zawartość multimedialną, czyli edytować zdjęcia, zamieniać je w interesujące kolaże czy montować filmy wideo w przeznaczonych do tego programach (Magisto lub iMove). Kursanci zapoznali się również ze sposobami tworzenia platformy e-learningowej, którą będą mogli wykorzystać do prowadzenia działań edukacyjnych on-line. Podczas szkolenia zaprezentowano im funkcje tablicy interaktywnej, a także jak bardziej dostępny dla nich tablet, może śmiało spełniać rolę takiej tablicy.
Facebook, którego seniorzy znali już wcześniej, teraz stał się dla nich dużo bardziej czytelny i zrozumiały. Potrafią wykorzystać jego możliwości do realizacji zadań edukacyjnych swojej organizacji. Wiedzą jak uczynić edukację bardziej angażująca, motywującą i innowacyjną. Dzięki podniesionym kompetencjom, kursanci będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, stosując działalność naukową (wykładowczą czy seminaryjną) na swoich oraz innych uniwersytetach trzeciego wieku.
Wygrać z czasem na sportowo
We wrześniu KUTW zorganizował wyjazd do Ojcowa, gdzie odbył się rajd na wyznaczonych szlakach dla pieszych po okolicach Ojcowskiego Parku Narodowego w ramach zadania publicznego, dofinansowanego przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy ,”Wspieranie i upowszechnianie różnorodnych form aktywności sportowej dla dorosłych” 2016 pn. Wygrać z czasem na sportowo
Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku na Olimpiadzie w Łazach relacja
Po raz drugi najlepsi na Olimpiadzie w Radomsku
W sobotę, 3 października, KUTW uczestniczył w zawodach sportowych w Radomsku. Na Olimpiadę „Zdrowy Senior” zaprosił nas Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Fundacja „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty Dla Każdego”. W tym roku Koziegłowski Uniwersytet znów był najlepszy.
Jesienna spartakiada dla seniorów
Słuchacze KUTW, tegoroczną jesień przywitali na sportowo. Pierwsza jesienna spartakiada dla seniorów w Gminie Koziegłowy odbyła się w poniedziałek, 28 września. Zawody sportowe to ostatni etap zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie różnorodnych form aktywności sportowej dla dorosłych”, dofinansowanego przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, pn. Lekkoatletyka dla seniora. Głównym celem projektu było podniesienie aktywności edukacyjnej i społecznej, wśród osób starszych ( 50+) w ciągu 6 miesięcy, poprzez nową ofertę warsztatów realizowanych przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, treningów lekkoatletycznych i ogólnorozwojowych z wykorzystaniem istniejącej w Gminie infrastruktury sportowej. O puchary ufundowane przez Burmistrza, Jacka Ślęczkę, walczyły trzy drużyny w konkurencjach: wyścig z woreczkiem na głowie, toczenie piłki, slalom zręcznościowo – sprawnościowy, rzuty do celu. Takie zawody sportowe to nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia ale również wspaniała zabawa i integracja seniorów. Spartakiada zakończyła się wspólnymi pieczonkami.
VII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPORTOWA UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU Łazy
W sobotę 16 05. 2015 r. na terenie ośrodka rekreacyjnego oraz obiektów sportowych Gminy Łazy odbyła się VII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
Udział w Olimpiadzie wzięło 50 UTW z całej Polski. Głównym celem Olimpiady jest promocja zdrowia i aktywnego wypoczynku wśród pokolenia 50+, a w szczególności ukształtowanie u osób dojrzałych nawyków dbania o własne ciało, sprawność fizyczną i psychiczną oraz wykształcenie umiejętności aktywnego spędzania czasu. Zawody te są również doskonałą okazją do promocji wolontariatu, współpracy międzypokoleniowej, integracji i wzmacniania więzi pomiędzy słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego kraju. Rywalizacja przebiegała w dziewięciu dyscyplinach, takich jak: brydż, szachy, boule, tenis stołowy, pływanie, strzelectwo, zawody kajakowe, konkurencje lekkoatletyczne, wyścig rowerowy w podziale na płeć i grupy wiekowe 50+,60+,70+,80+. Impreza rozpoczęła się od uroczystego przemarszu ekip.
Słuchaczy UTW poprowadzili zawodnicy KS Orient Łazy oraz zawodniczka MG LKS „Błękitni” Paula -Trans w Koziegłowach – Milena Tokarska, która również przekazywała ogień do zapalenia znicza. W tegorocznej uroczystości uczestniczył Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Nasi zawodnicy, wspierani przez Burmistrza Jacka Ślęczkę, spisali się nieźle. Wróciliśmy bez pucharów ale z pozytywną energią i nastawieniem do intensywnych treningów na następne olimpiady sportowe
WYCIECZKA DO KUDOWY ZDRÓJ
Na początku maja, słuchacze KUTW, trzy dni spędzili w przepięknych Górach Stołowych. W dniach 4,5,6 maja zwiedzili Kudowę Zdrój, skalne Miasto w Czechach oraz Wambierzyce i Polanicę
ZAWODY STRZELECKIE w Zawierciu
Dnia 18.04.2015r. na strzelnicy pneumatycznej w Zawierciu przy ulicy Bankowej 4 odbyły się zawody strzeleckie. Zawody zorganizował Klub Strzelecki „KALIBER” LOK oraz sekcja strzelecka Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do rywalizacji stanęły drużyny reprezentujące Uniwersytety Trzeciego Wieku z Łaz , Siewierza , Zawiercia, a także Koziegłowy w sumie 21 zawodników. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplom uczestnictwa a najlepsi zostali odznaczeni medalami i pucharami.
Koziegłowski UTW po raz trzeci otrzymał dofinansowanie na realizację projektu z Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Zadanie pn. Sportowa klasa seniora – to cykl zajęć dla 20 seniorów z Gminy i Miasta Koziegłowy z zakresu edukacji sportowej, zdrowia i urody. Głównym celem projektu jest podniesienie aktywności edukacyjnej i społecznej, wśród osób starszych poprzez nową ofertę warsztatów realizowanych przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Klub sportowy Warriors w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy. Zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania i ładnego wyglądu będą uzupełnieniem zajęć w Aquaparku, Stretchingu, treningów lekkoatletycznych i ogólnorozwojowych z wykorzystaniem istniejącej w Gminie infrastruktury sportowej. Podsumowaniem projektu będzie zorganizowanie 16 grudnia w Domu Kultury, „Pokazu mody aktywnego seniora”.
Z uczestnikami pracuje także absolwent Szkoły Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa” w Krakowie, stylista współpracujący z Agencjami reklamowymi i Agencjami Modelek oraz z TVN m.in. przy realizacji Masterchefa w 2013. Tuż przed świętami zaplanowane zostały zajęcia edukacyjne – w Parku wodnym w Łazach.
Realizacja wspólnej oferty przez KUTW z młodymi instruktorami sportu z Klubu Sportowego Warriors, jest nową ofertą zajęć edukacyjnych i umożliwia odpowiednie wykorzystanie potencjału osobowego i infrastrukturalnego. Dzięki temu zostało połączone doświadczenie i mądrość z młodością i wydajnością osób, na co dzień pracujących w tym obszarze. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020
Utworzona w ramach projektu „Sportowa klasa seniora”, na przełomie listopada i grudnia br. nie miała czasu na nudę. Czas realizacji projektu był bardzo krótki, a zaplanowanych zajęć sporo. Podczas zajęć z animatorem sportu i trenerem personalnym, uczestnicy korzystali z doradztwa i nowych sposobów poprawy sprawności ruchowej, a dietetyczka opracowała odpowiednie diety.Podczas spotkań ze specjalistami od wizażu, seniorzy nauczyli się jak odpowiednio dobrać strój do typu sylwetki (fason, długość, typ tkaniny, wzór, kształt dekoltu itp.), dowiedzieli się co podkreśla urodę, otrzymali wskazówki odnośnie dodatków (korali, biżuterii, nakrycia głowy, kształtu okularów, typu butów) oraz odnośnie fryzury, stosownie do wieku i stylu. Nauczyli się również jak podkreślić urodę makijażem, skorygować niedoskonałości cery, dobrać kosmetyki przez kobiety i mężczyzn. Finałem warsztatów dotyczących zdrowia i urody był „Pokaz mody aktywnego seniora”. Pokaz odbył się 16 grudnia 2014r. w Domu Kultury w Koziegłowach. Impreza przyciągnęła tłumy widzów. Pokaz składał się z dwóch części. W pierwszej modelki i modele prezentowali styl klasyczny, a w drugiej sportowy. W pokazie uczestniczyli seniorzy z KUTW i młodzi sportowcy z KS Warriors. Wspaniała i profesjonalna choreografia, stroje, stylizacja i odwaga uczestników na wybiegu, wprawiły publiczność w zachwyt. Po pokazie przyszedł czas na wypoczynek w wodzie. Aktywność fizyczna w wodzie jest wskazanym przedsięwzięciem dla osób starszych. Ćwiczenia na basenie angażują większość mięśni, a równocześnie nie są przeciążające dla organizmu. Seniorzy skorzystali z tej formy w Parku wodnym w Łazach. Fitness i zajęcia na basenie zagwarantowały dobrą zabawę i relaks.
Przygotowania do pokazu
Pokaz mody aktywnego seniora
Park Wodny