Menu Zamknij

Każdy wie, że dobry sąsiad to wielki skarb, by podkreślić znaczenie sąsiedzkiej przyjaźni co roku w miesiącu sierpniu w Gminie Koziegłowy organizowana jest wesoła, sąsiedzka impreza czyli Turniej Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada”. W Centrum Rekreacji przy Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach w zmaganiach sportowych biorą udział drużyny składające się z kilku osób, które reprezentują dane sołectwo z Gminy Koziegłowy. Konkurencje w których biorą udział drużyny są najróżniejsze. W konkurencjach często wykorzystywane są takie rekwizyty jak chociażby kartofle, jajka, gumowce, wiadra, worki itp.  Konkurencji jest wiele i są przeróżne, nie raz zawodnicy muszą wykazać się sprytem, umiejętnościami pracy zespołowej, szybkością i precyzją. Jedną z najwyżej punktowanych konkurencji jest prezentacja sołectwa. Każda drużyna, często w barwny i wesoły sposób opowiada o swojej małej ojczyźnie. Turniej Sołectw niesie ze sobą wiele emocji, rywalizacja jest bardzo zacięta i wyrównana bowiem dla zwycięskich sołectw przewidziane są wysokie nagrody pieniężne. Trzy zwycięskie drużyny otrzymują znaczne środki finansowe. Należy zaznaczy, że  sołectwa które zgłoszą i wystawią drużynę w turnieju, , a nie zajmą premiowanych miejsc również otrzymują mniejszą nagrodę pieniężną. Środki finansowe uzyskane w turnieju sołectwa przeznaczają na rozwój swojej małej społeczności lokalnej. O przeznaczeniu nagrody na konkretne cele decydują same sołectwa.

Turniej Sołectw „jak dobrze mieć sąsiada” to wyjątkowa impreza, która łączy mieszkańców całej gminy w wesołych zmaganiach sportowych. Dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy różnych sołectw mogą bliżej poznać swoich sąsiadów. Po trudnych bojach i turniejowych zmaganiach zawsze przychodzi czas na świetną zabawę taneczną.

Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją z imprezy Turniej Sołectw ,,Jak dobrze mieć sąsiada” Wszelkie informacje dotyczące ubiegłorocznych edycji imprezy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce „To już za nami” oraz pod linkiem:

 I Turniej Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada” (2014)

II Turniej Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada” (2015)

III Turniej Sołectw ,,Jak dobrze mieć sąsiada” (2016)

IV Turniej Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada” (2017)

V Turniej Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada” (2018)

VI Turniej Sołectw (2019)

Dodaj komentarz

Skip to content