Menu Zamknij

IV Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”

18.08.2018 (sobota)

18-19 sierpnia w Gniazdowie odbył się IV Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z Kopyta”. Przez dwa dni imprezę odwiedziło kilka tysięcy ludzi.

Podczas tegorocznego Festiwalu nie zabrakło dobrej muzyki, wystąpili znamienici artyści tacy jak: Zespół Shakin’ Dudi, Patrycja Markowska, Krzysztof Cugowski i Przyjaciele, Zespół Blue Cafe, Tomasz Szwed, Zespół Monogram, Cezary Makiewicz, Zespół Lonstar. Imprezę poprowadził znany i lubiany dziennikarz Radiowej Jedynki Pan Roman Czejarek.

Bardzo ciekawą nowością na IV Festiwalu był Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. Rywalizacja była prowadzona w konkurencjach toru, skoków oraz ujeżdżania. Zwycięzcą został Pan Frantisek Kucera z Pragi. Drugie miejsce zajął sierż. Pan Mateusz Lis, a trzecie – st. sierż. Pan Michał Porcek. Drużynowo zwyciężyła Policja Praga, drugie miejsce zajęła KWP Poznań, a trzecie – KMP Chorzów.

Wokół samego Festiwalu toczyło się wiele imprez towarzyszących.

W sobotę jedną z nich był Bieg „Z Kopyta” dla dzieci i młodzieży oraz biegi dla dorosłych na dystansie 5 km, 10 km, oraz nordic walking (5 km). Zwycięzcą biegu na 10 km okazał się Pan Roberto Dimiccoli z Erba, najlepszym z polskich uczestników był Pan Mariusz Ozdoba z Chorzowa. Triumfatorem biegu na 5 km został Pan Mateusz Kuraś z Siewierza.

O godzinie 16.00 rozpoczęły się Zawody OFF ROAD o Puchar Burmistrza GiM Koziegłowy. Zawodnicy mieli do pokonania trudną trasę, która została specjalnie przygotowana na potrzeby Festiwalu, rywalizacja była bardzo zacięta i toczyła się w trzech kategoriach. Najłatwiejsza trasa (EASY) – w tej kategorii zwyciężył Pan Dominik Mikołajczyk, trasa średnio-trudna (PRO) – zwycięzcą okazał się Pan Wojciech Baran i trasa najtrudniejsza (MAX) – tu zwyciężył Pan Artur Skorupa.

W sobotę odbyła się również wielka Parada z udziałem jeźdźców, motocykli i samochodów zabytkowych. W paradzie uczestniczyli wyśmienici goście, tacy jak: Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska, Wicewojewoda Śląski Pan Piotr Kołodziejczyk oraz Burmistrz GiM Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

Nie zabrakło również powrotu do przeszłości, czyli pokazów jeździeckich III Szwadronu Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego oraz Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Kulinarna „niespodzianka” prosto z Győrújbarát. Niespodzianką tą okazała się kilkumetrowa zapiekanka upieczona przez naszych przyjaciół z Węgier. Potrawa bardzo smakowała bo podczas degustacji rozeszła się bardzo szybko.

Po 19stej rozstrzygnięty został konkurs na strój w stylu country. Uczestniczyło w nim 14 zawodników. Piękne stroje rodem z dzikiego zachodu wprawiły w podziw publiczność. Kowbojskie kapelusze, koszule w kratę, skórzane buty, dodatki i inne elementy tworzyły wyjątkową kompozycję. Jury w składzie: Dyrektor MGOPK Renata Garleja, Tomasz Szwed i Marcin Musiał nie miało łatwego wyboru, po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców: Wśród dorosłych pierwsze miejsce zajął Pan Andrzej Jurek, drugie – Pani Helena Bednarczyk, a trzecie – Pan Zbigniew Fruń. Wśród dzieci najwyżej oceniony został strój Olimpii Maternik, drugie miejsce zajął Wiktor Łęczyński, a trzecie Nikola Stus.

Fundatorami wyjątkowych nagród byli: Ośrodek Wypoczynkowy Orle Gniazdo Hucisko (vouchery na 3-dniowy weekend wraz z atrakcjami i 3 kolacje z wyśmienitym menu dla 2 osób) i Hotel Ibis z Częstochowy (voucher na 1-dniowy pobyt w hotelu ze śniadaniem) oraz wejściówki na kręgle do Hotelu Kukubara z Myszkowa i buty z Firmy Kacper z Myszkowa. Fundatorem była także Firma MediGym z Koziegłów z wejściówkami na liczne atrakcje tego Klubu dla całych rodzin.

Festiwal nie mógłby się odbyć bez programu artystycznego przygotowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. W sobotę przed publicznością wystąpili Tomasz Szwed i Zespół Monogram z Pragi, którzy porwali publiczność swoją muzyką. Wieczorem, prawdziwą ucztą dla fanów był energetyczny występ bluesowego zespołu Shakin’ Dudi oraz supergwiazdy pop-rocka Patrycji Markowskiej.

Pierwszy dzień Festiwalu zakończyła „Potańcówka pod Gwiazdami” z zespołem Silver Band.

 

19.08.2018 (niedziela)

Niedziela w Gniazdowie rozpoczęła się od IX Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych.

Po południu na scenie wystąpili: Studio Piosenki MGOPK oraz Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz kulinarny „Kopytkowe szaleństwo” przygotowany przez Ośrodek Szkoleniowo–Wypoczynkowy „Zacisze”, który zakończył się wspólną degustacją do której dołączyły Koła Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy z własnymi kopytkami przyrządzonymi na różne sposoby.

W międzyczasie rozstrzygnięty został konkurs kulinarny na „Najsmaczniejsze Kopytka”, w którym rywalizowało 11 Kół Gospodyń Wiejskich.

Jury zdecydowało się przyznać Grand Prix – KGW Pustkowie Lgockie (kopytka z dyni ze szpinakiem) oraz KGW Stara Huta (kopytka z dyni z sosem z kurek).

Nagrody w postaci wyjazdu do Brukseli dla przedstawicielek obu KGW ufundowała Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyło natomiast KGW Lgota Górna (tradycyjne kopytka z boczkiem i cebulką), drugie – KGW Rzeniszów (kopytka leniwe z sosem cynamonowym) a trzecie – KGW Wojsławice (kopytka z orzechami, masłem i miodem). Nagrody rzeczowe ufundowała Pani Renata Jagielska, właścicielka firmy „Grześ”.

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Zgromadzeni goście mogli wziąć udział w locie balonem na uwięzi oraz spróbować swoich sił w przejażdżkach samochodami terenowymi.

Jak i w sobotę tak i w niedziele nie mogło zabraknąć dźwięków muzyki country. Tym razem na scenie pokazali się zespół Lonstar oraz Cezary Makiewicz.

Gwiazdami niedzielnego wieczoru byli Krzysztof Cugowski i Przyjaciele oraz zespół Blue Cafe.

IV Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z Kopyta” został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i prasę, pozytywne komentarze choćby na portalach społecznościowych, ogromna liczba zapytań i wejść na stronę internetową festiwalu napawa optymizmem. Ta impreza jest bezprecedensowa, przyciąga wielu pasjonatów i gości z całej Polski.

Świetna organizacja i trafne wybranie daty Festiwalu spowodowały olbrzymie zainteresowanie. Przez dwa dni przy pięknej pogodzie przez to wyjątkowe wydarzenie zrodzone z pasji i zamiłowania ludzi do koni i dobrej muzyki przewinęło się tysiące ludzi. Nie wyobrażamy sobie by nie kontynuować tego przedsięwzięcia w następnym roku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na V Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”.

Naszymi patronami medialnymi, dzięki którym tak licznie zgromadzili się goście byli:

– TVP Katowice,

– Studio TV.info,

– Dziennik Zachodni,

– Gazeta Myszkowska,

– Zdrowa Częstochowa.pl,

– Kolektyw Kulturalny,

– Nasze Miasto.pl,

– Demokratyczna,

– Gazeta Częstochowska,

– Hej Na Koń.pl,

– Radio Fiat.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez naszych sponsorów, a oto oni:

Sponsor Strategiczny:

– Żywiec Zdrój S.A. Rzeniszów,

– Grupa PSB-Mrówka,

– Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie,

– SoNa Sp. z o.o. – Marian i Halina Nawrot Koziegłowy,

– Firma Sokpol Sp. z o.o. – Sylvia, Roman Sobczyk Myszków,

– Firma P.P.H.U. ADAL – Adam Gil Koziegłówki,

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „ZACISZE” Rzeniszów Łazy.

Sponsor Główny:

– P.P.H.U. Orion – Marek Landecki – Koziegłówki,

– Biuro Podróży Denar-Travel Myszków,

– Hurtownia Rolniczo-Ogrodnicza FARMER,

– Ośrodek Wypoczynkowy Orle Gniazdo Hucisko,

– Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe Katowice,

– Firma MediGym – Diana Kolasa Koziegłowy,

– Hotel Czardasz – Bogusława Merta Koziegłowy.

Sponsor Wspierający:

– Wanat Meble,

– Firma Handlowo-Usługowa MAREL – Bartosz Wróbel Koziegłowy,

– Grand Service,

– Agencja Gwarant Security Sp. z o.o. Katowice,

– Kukubara Bowling Center & Hotel – Tomasz Brymora Myszków,

– Hotel Ibis,

– Firma ELMAE-LIGRU,

– Dealer BMW Sikora,

– Zakład Odlewniczy Metali Nieżelaznych PRESS – Jerzy Musialik Lgota-Nadwarce.

 

 

Skip to content