Menu Zamknij

III Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z Kopyta”

2.09.2017 (sobota)

2-3 września w Gniazdowie odbył się III Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z Kopyta”. Jak co rok staramy się, aby kolejna edycja była wyjątkowa i niepowtarzalna pod każdym względem, i tym razem nie było inaczej, ponieważ cała impreza odbywała się w klimatach dzikiego zachodu, kowboi i Indian.

Podczas tegorocznego Festiwalu nie zabrakło dobrej muzyki, wystąpili znamienici artyści tacy jak: Zespół IRA, Andrzej Rybiński Natalia Kukulska, Zespół DŻEM, Tomasz Szwed, Zespół Babsztyl, Alicja Boncol i Koalicja. Imprezę poprowadził znany i lubiany dziennikarz Radiowej Jedynki Pan Tomasz Czejarek.

Przez dwa dni trwała zacięta rywalizacja jeźdźców w różnych kategoriach w ramach Polskiej Ligi Western i Rodeo. Dużym zainteresowaniem widzów cieszyły się efektowne pokazy Red Simon Wild West Show, Polskiej Szkoły Jazdy Konnej i Ujeżdżanie Koni w Stylu Western.

Na terenie imprezy powstała wioska indiańska, która oferowała bardzo wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Mali łowcy przygód mogli spróbować swoich sił m.in. w strzelaniu z łuku, jeździe na kucyku czy dojeniu krowy.

Przy indiańskiej wiosce aktywnie działał Zespół Catawba, który prezentował zarówno tradycyjne tańce indiańskie jak i kowbojskie.

Wokół samego Festiwalu toczyło się wiele imprez towarzyszących. W sobotę jedną z nich był III Bieg Uliczny, w którym mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. Odbyły się biegi na 10 km, 5 km oraz w nordic walking na dystansie 5 km.

O godzinie 11.00 rozpoczęły się Zawody OFF ROAD. Zawodnicy mieli do pokonania trudną trasę, która została specjalnie przygotowana na potrzeby Festiwalu,a ścigali się tym razem w samochodach terenowych typu EASY (auta seryjne)- w tej kategorii zwyciężył Patryk Szewczyk, PRO (auta trochę zmodyfikowane)- zwycięzca okazał się Wojciech Baran i MAX( całkowicie zmodyfikowane)- tu zwyciężył Łukasz Męcik.

W sobotę odbyła się również wielka Parada z udziałem jeźdźców, motocykli i samochodów zabytkowych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz kulinarny „Kopytkowe szaleństwo” przygotowany z udziałem Hotelu*** Karczma Czardasz i Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego „Zacisze”, który zakończył się wspólną degustacją do której dołączyły Koła Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy z własnymi kopytkami przyrządzonymi na różne sposoby.

W międzyczasie rozstrzygnięty został konkurs kulinarny „Menu z Kopyta”. Jury w składzie: Sylwia Piekarczyk, Anna Machura, Jadwiga Znamierowska miały nie lada kłopot , gdyż Panie z Kół Gospodyń w tym roku przeszły same siebie i przedstawiły Jury wiele oryginalnych przepisów na kopytka.

Do konkursu stanęło 12 Kół Gospodyń Wiejskich: KGW Lgota Mokrzesz, KG Koziegłowy, KGW Cynków, KGW Pustkowie Lgockie, KGW Stara Huta, Mysłów, KGW Koziegłowy, KGW Markowice, KGW Gniazdów, KGW Rzeniszów, KGW Wojsławice, KGW Krusin, KGW Winowno, KGW Lgota Górna , oraz jedna osoba indywidualna -Pani Elżbieta Wróbel. I miejsce Komisja przyznała KGW Gniazdów, II miejsce otrzymało KGW Pustkowie Lgockie, III miejscu przypadło KGW Rzeniszów. Jury postanowiło wyróżnić: KGW Stara Huta oraz KGW Winowno.

Festiwal nie mógłby by się odbyć bez programu artystycznego przygotowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. W sobotę przed publicznością wystąpili Cezary Makiewicz i Zespół Babsztyl, którzy porwali publiczność swoją muzyką. Wieczorem, prawdziwą ucztą dla fanów rocka był energetyczny występ Zespołu IRA.

Następnie na scenie pojawił się człowiek, który ,,Nie liczy godzin i lat”- czyli Andrzej Rybiński, który zaśpiewał wiele znanych przebojów, a po nim zabawę w stylu country poprowadził Pan Tomasz Szwed.

3.09.2017 (niedziela)

Niedziela w Gniazdowie rozpoczęła się od Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych i Agility – pokazu zwinności psów, oraz zawodów jeździeckich Polskiej Ligi Western i Rodeo.

Po południu na scenie wystąpiła: Formacja Tańca Estradowego „Pokusa”, Studio Piosenki, oraz Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Równocześnie odbyły się: pokaz polskiej szkoły jazdy konnej Aleksandra Jarmuły, pokaz ujeżdżania w stylu western i konkurs na strój w stylu country, w którym wzięło udział aż 22 osoby. Piękne stroje rodem z dzikiego zachodu wprawiły w podziw zgromadzoną publiczność. Kowbojskie kapelusze, koszule w karate, skórzane buty, dodatki i inne elementy tworzyły wyjątkową kompozycję. Jury w składzie: Ewelina Kurzak, Ryszard Krzeszewski i Dyrektor MGOPK Renata Garleja nie miało łatwego zadania, po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców: I miejsce w kategorii :strój męski zdobył Jarosław Gajek z Rajska, II miejsce Grzegorz Jachymczyk z Będzina, a III Leszek Rak z Czarncy. W kategorii strój damski I miejsce zdobyła Dorota Dylewska z Katowic, II miejsce Anna Matuszak z Częstochowy, a III Bożena Bąkowska z Sosnowca. W kategorii strój dziecięcy I miejsce zajęła Kinga Duda z Katowic, II miejsce Oliwia Kulisa z Irządz, a III Aleksandra Proszowska z Koziegłów.

Występ Alicji Boncol zgromadził pod sceną rzeszę fanów Muzyki country, którzy bawili się mimo niesprzyjającej aury.

Padający deszcz nie przeszkodził również występowi Natalii Kukulskiej, a publiczność udowodniła, że z parasolami tez da się klaskać, tańczyć i śpiewać.

Przed występem ostatniej gwiazdy wieczoru pogoda się ugięła i w nareszcie przestało padać. Kiedy na pojawił się zespół Dżem to pod sceną czekało na nich około kilkutysięczny tłum fanów rock i bluesa. Gitarowe brzmienie i znane przeboje pozostawią w nas niezapomniane wspomnienia.

III Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z Kopyta” zostało bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i prasę, pozytywne komentarze choćby na profilach społecznościowych, ogromna liczba zapytań, i wejść na stronę internetową festiwalu napawa optymizmem. Ta impreza jest bez precedensowa, przyciąga wielu pasjonatów i gości z całej Polski.

To wyjątkowe wydarzenie zrodzone z pasji i zamiłowania ludzi do koni i dobrej muzyki wpisało się na dobre w cykl kulturalnych imprez organizowanych w Gminie Koziegłowy.

Można z pewnością powiedzieć, że niewyobrażamy sobie kolejnego roku kulturalnego bez IV Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki ,,Z Kopyta”, na który już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

Naszymi patronami medialnymi, dzięki którym tak licznie zgromadzili się goście byli:

TVP 3 Katowice, Polskie Radio Katowice, itv Region, Fiat Radio, Radio Piekary, Demokratyczna, Dziennik Zachodni –Nasze miasto Myszków, Gazeta Myszkowska

Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez naszych sponsorów, a oto oni:

Partner: Żywiec Zdrój S.A. Rzeniszów

Sponsor Strategiczny:

Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

Grupa PSB Mrówka Myszków

Sponsor Główny:

PPHU Adal Adam Gil Koziegłówki,

SoNa Sp. z o.o. Marian i Halina Nawrot Koziegłowy

Ośrodek szkoleniowo- wypoczynkowy ,,Zacisze” Rzeniszów Łazy

TECHNIKA GRZEWCZA I SANITARNA POLIMER Myszków,

Sokpol Sylvia, Roman Sobczyk Myszków,

Brel Katarzyna Froś Myszków

ORION Marek Landecki – Koziegłówki

Sponsor Wspierający:

Hotel Karczma Czardasz Bogusława Merta Koziegłowy,

Hotel Ibis Częstochowa

Hotel Kinga Żarki Letnisko Jarosław Witas,

Hotel Kukubara Bowling & Center Myszków Tomasz Brymora,

Greta Sport Stańczyk Ilona Dąbrowa Górnicza,

Gwarant Security Katowice

Marel Kwiaty Sztuczne Bartosz Wróbel, Koziegłowy

Press Zakład odlewniczy metali nieżelaznych Jerzy Musialik Lgota – Nadwarcie

Hawalex Czechowice

Fitness Club Medi Gym – Diana Kolasa Koziegłowy

Denar Travel Myszków

 

VIDEO – RELACJE:

Skip to content