Menu Zamknij

O nas

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Koziegłowy zostało wpisane do Rejestru Stowarzyszeń w Sądzie Rejonowym w Częstochowie pod poz. KRS 0000647383 dnia 25.11.2016 r.

Do koniec grudnia 2017 r. złożyło deklarację przynależności do Stowarzyszenia 192 osoby oraz 3 osoby jako honorowi członkowie.

Obecnie Stowarzyszenie zrzesza 218 członków w wieku od 60-90 lat.

Stowarzyszenie organizuje dla swoich członków liczne grupowe wyjazdy. Atrakcją były wczasy w Niechorzu, Darłówku i Ciechocinku.

Ponadto cieszą się dużą popularnością liczne spotkania a także imprezy okolicznościowe np. Dzień Kobiet, Pieczonki z Biesiadą, Zabawy, Wieczorki. Na życzenie naszych uczestników często wyjeżdżamy do Teatru, Kina itp.

Poniżej przestawiamy szczegółowy plan naszej działalności.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach

zaprasza wszystkich członków

na zebranie zdawczo-odbiorcze

które odbędzie się

19 lutego o godz. 15:00

w MGOPK w Koziegłowach

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach

informuje,

iż biuro czynne we wtorki w godzinach od 10:00 do 13:00.

.

Pomoc To Moc

Pierwsza pomoc to wiele ważnych pytań, na które trzeba znać odpowiedź w sytuacji zagrożenia. W ramach akcji prewencyjnej Pomoc To Moc pn. Sportowy ratownik, zadania finansowanego z funduszu prewencyjnego PZU SA, KS Warriors uczył seniorów ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów jak unikać ryzyka i pomagać pomimo stresu w takich sytuacjach. Szkolenie odbyło się w Mirowie, urokliwym zakątku Jury Krakowsko – Częstochowskiej, podczas wyjazdu integracyjnego seniorów.

.

.

.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach informuje ,

że zaplanowana Wigilia zostaje odwołana.

Od 1 listopada biuro Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów czynne

w godzinach od 10:00 – 13:00

Od czerwca 2021 r. Biuro Stowarzyszenia czynne we wtorki
w godzinach 9:00 -13:00.

Biuro Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Koziegłowach czynne w miesiącu maju we wtorek i czwartek od godziny 9:00 do 13:00.

Wejście do biura pojedynczo przy zachowaniu reżimu sanitarnego (dezynfekcja i maseczki). Ponadto oczekiwanie na wejście na zewnątrz budynku.


 

 

 

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach

zaprasza na 13 dniowe wczasy do

USTRONIA MORSKIEGO

w terminie od 14.08 – 27.08.2021r.

Cena 1700 zł

 

 

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach

zaprasza na 6 dniowe wczasy do

KRYNICY GÓRSKIEJ

w terminie od 5.11 – 11.11.2021r.

Cena 480 zł

 

 

 

 

 


Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach

informuje, iż z powodu Covid-19

 zostają odwołane

wczasy do Ciechocinka.


Seniorzy z Gminy i Miasta Koziegłowy wędrowali śladami św. Jana Pawła II

Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Koziegłowach realizuje zadanie publiczne pn. ,,Przystanek szczęścia” zlecone w ramach Programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na latach 2014 – 2020 (edycja 2020).

Jednym z wielu punktów realizowanego zadania była wycieczka ,,Szlakami Jana Pawła II”, której celem było przypomnienie postaci Ojca Świętego 100. rocznicę jego urodzin.

28 lipca seniorzy z Gminy Koziegłowy wyruszyli do rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Wadowice przywitały podróżników piękną i słoneczną pogodą. Pod opieką przewodnika grupa udała się na rynek, aby  zaczerpnąć historii i zobaczyć dom małego Lolka oraz Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której bardzo często się modlił.

Uwagę zwiedzających przykuł zegar słoneczny znajdujący się na zewnętrznej ścianie kościoła, na którym widnieje wymowny napis – ,,Czas ucieka wieczność czeka”. Znajduje się on dokładnie naprzeciwko okien mieszkania, w którym dorastał Karol Wojtyła.

Będąc w Wadowicach nie sposób nie spróbować słynnych, wadowickich kremówek. Seniorzy udali się do pobliskiej cukierni, w której mieli przyjemność skosztować te wyjątkowe wyroby cukiernicze.

Po krótkiej chwili odpoczynku grupa udała się do kolejnego ważnego miasta w życiu Karola – do Krakowa.

Podróż po jednym z najpiękniejszych miast Polski rozpoczęła się od zwiedzania siedziby królów – Zamku Królewskiego na Wawelu. Seniorzy zwiedzili krypty królewskie, dzwon Zygmunta,  dziedziniec zewnętrzny oraz dziedziniec zamkowy z charakterystycznymi arkadami.

Z wawelskiego wzgórza grupa udała się do bardzo ważnego miejsca dla wielu Polaków, pod słynny adres, ulicę Franciszkańską 3 – okna papieskiego. Papież Jana Paweł II w trakcie swoich pielgrzymek do Polski często pojawiał się w tym oknie i przemawiał do wiernych, którzy licznie gromadzili się na plantach przed Pałacem Biskupów Krakowskich, aby wsłuchiwać cię w jego słowa.    

Po wyczerpującej lekcji historii wszyscy udali się na obiad i chwilę odpoczynku. Następnym punktem programu było zwiedzanie perły baroku – Kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła ufundowanego dla jezuitów przez Króla Zygmunta III Wazę.

W zadumie, bogatsi o nową wiedzę z życiorysu świętego Jana Pawła II seniorzy udali się na zwiedzanie krakowskiego rynku i sukiennic.

Ostatnim punktem programu był spokojny spacer traktem królewskim, ulicą Floriańską w stronę Barbakanu. Wśród miejskiego gwaru przewodnik barwnie opowiadał o historycznym Krakowie, życiu jego mieszkańców i ciekawostkach związanych z postacią Karola Wojtyły.

Zadanie pn. ,,Przystanek Szczęście” to projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”, w którego ramach mieści się cykl zajęć dla 50 seniorów z Gminy i Miasta Koziegłowy z zakresu edukacji społecznej, kulturowej i sportowej w nawiązaniu do 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Głównym celem  projektu jest podniesienie aktywności edukacyjnej i społecznej, wśród osób starszych, poprzez nową ofertę warsztatów realizowanych przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy.

Zajęcia z dietetykiem

Zajęcia sportowe

Szlakiem Jana Pawła II Zakopane

Przygotowanie spektaklu, warsztaty wokalne

Warsztaty kulinarne

Zajęcia edukacyjne Wspomnienia o Janie  Pawle II

Warsztaty zadbany senior


 
 
 
 
 
 
 

 #GaszynChallenge

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach

Seniorzy wspierają Natalkę 💪

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach przyjęło wyzwanie Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku #GaszynChallenge.

Gaszyn Challenge to ogólnopolska akcja, w której chodzi o pomaganie dzieciom i osobom w potrzebie, cierpiącym z powodu różnych chorób i schorzeń.

Seniorzy postanowili pomóc Natalce Woźniak z Żor

@Super Mała Agentka kontra genetyczny potwór.

Zasady akcji są proste.

Nominowani muszą wykonać ćwiczenie – 10 pompek/przysiadów. Jeżeli je wykonają wpłacają minimum 5 zł, a jeżeli nie, to wpłacają minimum 10 zł.

Pieniądze wpłacamy tu 👉https://www.siepomaga.pl/natalka

Nominowani mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby/podmioty.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach do wykonania zadania nominuje:

Koło Gospodyń Wiejskich ,,Malwy” w Gniazdowie

Koło Gospodyń ,,Ziemianki” w Koziegłowach

Koło Związku Emerytów i Rencistów w Żarkach

Powodzenia💪

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach

informuje, że od 23.06.2020r.

biuro jest czynne w godzinach 9:00-13.00


Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach

zaprasza na wykłady dotyczące

zdrowego dietetycznego żywienia

od 30.06 2020godz 12:00 (co drugi wtorek).11.03.2020r.

Dzień Kobiet

Rok 2019 – Plan pracy i zdjęcia

Rok 2018 – Plan pracy i zdjęcia

Rok 2017 – Plan pracy i zdjęcia

 

Biuro czynne jest w każdy wtorek miesiąca od godz 10.00-13.00

adres:

Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach

42-350 Koziegłowy

ul. Żarecka 28

pokój nr 4 (parter)

tel. 691 696 406

tel. 34 314 12 68 (tylko we wtorki od 10.00-13.00)

e-mail: stowarzyszenieemerytow@wp.plDodaj komentarz

Skip to content