Menu Zamknij

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy to jedna z najważniejszych imprez odbywających się w sezonie letnim. To święto Gminy Koziegłowy, które tradycyjnie obchodzone jest hucznie co roku w miesiącu lipcu. W ciągu dwóch dni mieszkańcy oraz goście mają do swojej dyspozycji bogatą ofertę różnorodnych atrakcji. Koncerty, wernisaże, wystawy, zabawy taneczne, gra miejska, wesołe miasteczko, różnorodna gastronomia są nieodłącznymi elementami Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. Dawniej ta wyjątkowa impreza odbywała się na Koziegłowskim rynku, obecnie odbywa się na terenie Centrum Rekreacji przy Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach. Dni Gminy i Miasta Koziegłowy są świetną okazją do zaprezentowania bogactwa kulturowego gminnej społeczność.

Wiele razy na Koziegłowskiej scenie estradowej można było podziwiać gwiazdy wielkiego formatu. W 2015 roku w Gminie Koziegłowy występowali znani i lubiani artyści m. in. Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem, Damian Holecki, Kabaret Dno i wielu innych. Bardzo często w obchodach tego ważnego święta biorą udział pasjonaci, którzy dzielą z innym swoimi zainteresowaniami.  W ciągu tych wyjątkowych dwóch dni można zobaczyć miłośników motoryzacji, którzy prezentują mieszkańcom swoje zabytkowe, tuningowane pojazdy, przedstawicieli bractw rycerskich odbierających symboliczne klucze do bram miasta, koniarzy wraz z swoimi pięknymi wierzchowcami i bryczkami. W trakcie imprezy organizowana jest gra miejska czyli rodzinna zabawa, w której liczy się wiedza i spryt. Dla zwycięzców gry miejskiej zawsze czeka atrakcyjna nagroda. W czasie trwania gminnego święta można zobaczyć specjalnie przygotowane na tą okazję wystawy. W 2015 roku dzięki staraniom Pani dyrektor Renaty Garleji w ramach Dni Gminy i Miasta Koziegłowy wszyscy mieszkańcy i goście mogli podziwiać wspaniały haftowany obraz Odsieczy Wiedeńskiej, który przez dwa tygodnie był wystawiony w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach. Dni Miasta i Gminy Koziegłowy to dobra okazja do świętowania różnych jubileuszy. W 2015 roku swoje 10 lecie obchodziła Gminna Orkiestra Dęta, która odpowiadała za oprawę muzyczną wielu ważnych wydarzeń. Na otwarcie tego wyjątkowo święta Gminna Orkiestra Dęta wykonuje hejnał Gminy i Miasta Koziegłowy skomponowany 2014 roku przez kapelmistrza orkiestry Pana Henryka Nowaka

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które mają miejsce co rok podczas Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. To wyjątkowe święto przyciąga co roku wielu mieszkańców i gości, wspólnie świętowanie, koncerty, wystawy, wieczorne zabawy taneczne nie mają sobie równych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w Gminie Koziegłowy.

Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją z imprezy ,,Dni Gminy i Miasta Koziegłowy” Wszelkie informacje dotyczące ubiegłorocznych edycji imprezy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce „To już za nami” oraz pod linkiem:

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy (2014)

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy (2015)

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy (2016)

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy 2017 (2017)

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy (2018)

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy (2019)

Dodaj komentarz

Skip to content