Menu Zamknij

lgota górna

Koło Gospodyń Wiejskich ,, Lgoczanki” – Lgota Górna

Koło Gospodyń Wiejskich w Lgocie Górnej powstało w maju 2007r.

Od samego początku Koło działa bardzo prężnie. Organizują  imprezy kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Stałym punktem są już obchody ,,Dnia Dziecka” pod tytułem ,,Wszystkie dzieci nasze są”, Mikołajki, Święto Kobiet.

 Panie z KGW włączają się do różnych prac społecznych, dbają o plac zabaw przy Świetlicy Środowiskowej. Brały również udział w ,,Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym” w Dąbrowie Górniczej, gdzie zaprezentowały w kategorii ,,Śląskie smaki” polewkę i kluski pałką bite.

W 2009 roku  powstał przy KGW zespół śpiewaczy ,,Lgoczanki”. O zaangażowaniu Pań na rzecz nie tylko swojej miejscowości ale i gminy świadczą liczne dyplomy i podziękowania.

Warto podkreślić, że Koło ściśle współpracuje z  OSP w Lgocie Górnej oraz Radą Sołecką i Świetlicą Środowiskową w Lgocie Górnej.

Przewodniczącą koła jest pani Wiesława Frączek.

Dzień Kobiet 2015

Już po raz siódmy Panie z Kola Gospodyń Wiejskich w Lgocie Górnej zorganizowały dla społeczności imprezę z okazji Dnia Kobiet. Uczestniczyło w niej  ok. 100 osób,  m.in. Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka, który przygotował dla Pań specjalny upominek, nie zabrakło również słodkich niespodzianek od radnego Grzegorza Pietrzyka. Wszyscy doskonale się bawili przy dźwiękach muzyki i wspólnej biesiadzie.

Szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia należą się Wytwórni Wody  „Jurajska” z Postępu, OSP w Lgocie Górnej oraz oczywiście członkom KGW z Lgoty Górnej.

Dodaj komentarz

Skip to content