Menu Zamknij

Z KULTURĄ W TLE

Tematem spotkań był film, jego wpływ na kulturę, odbiorcę, wartości artystyczne i przesłanie jakie może ze sobą nieść. We współczesnym świecie dysponując nowoczesnymi technologiami łatwo jest nakręcić i rozpowszechnić film. Często są to nieprzemyślane zapisy, budzące później zażenowanie twórcy czy odbiorcy. Chcemy poprzez te zajęcia uwrażliwić młodego człowieka, pokazać jak pięknie można poprzez przekaz filmowy poruszać istotne dla nich tematy i mieć satysfakcję, że to co robią znajduje akceptację i zainteresowanie odbiorców. Zdobędą umiejętności kadrowania, filmowania, przetwarzania.

Wojciech Laube

Reżyser filmowy, teatralny, kolorysta, operator oraz montażysta. Filmem zajmuję się już od ponad 14 lat. Sztukę reżyserską szlifował pod okiem Jana Jakuba Kolskiego. Ma na swoim koncie realizacje wielu form filmowych takich jak teledyski, krótkie formy fabularne, dokumenty, reklamy itd. Jako drugi reżyser tworzył sztukę teatralną na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Brał udział w kilku projektach wizualno – koncepcyjnych tworzonych w Cambridge w Anglii. Ruchome obrazy to jego pasja jak i zawód. Jak sam mówi : „Film jest jedną z niewielu jak nie jedyną sztuką która wykracza poza ramy czasu, film pozwala nam przenieść się do odległych czasów, w przyszłość a nawet do innych wymiarów”


Zajęcia z reżyserem Wojciechem Laube 21 lipiec 2021

https://meet.jit.si/moderated/b5395df076fdccaeeb7d5cde18f9ee9a64242cf88f027e052771f2708281fddf

Aplikację dla korzystających ze smartfona meet.jit.si, która jest potrzebna aby otworzyć link.

Warsztaty online były poświęcone sztuce filmowej która ma znaczny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Na przykładzie filmów ze studia Marvel omawiano z uczestnikami warsztatów wpływ filmów superbohaterskich na ich odbiorców, jakie wartości przedstawiają i jaki mają wpływ na widza. Omawiano również współczesne technologie filmowe, szczególnie te łatwo dostępne jak np smarthony. Dzięki tym urządzeniom każdy , jeśli sie postara, może stać się filmowcem.

10.08.2021

Miłośnicy reżyserii i filmu podczas spotkania warsztatowego z reżyserem Wojciechem Laube w domu kultury mieli okazję wiedzę uzyskaną z lekcji online wdrożyć w życie. Tym razem pod okiem reżysera tworzyli samodzielnie krótką formę filmową przy użyciu smarthona. Zajęcia miały na celu pokazanie młodym uczestnikom warsztatów że bez budżetu, profesjonalnego sprzętu czy wielkiej ekipy filmowej, z odpowiednim pomysłem można stworzyć film, film niosący przesłanie, znajdujący aprobatę u odbiorcy. Podczas warsztatów zaadaptowano również scenariusze filmowe uczestników, uwzględniając możliwości techniczne. Powstanie film, który będzie opowiadał prostą historię pani prowadzącej warsztaty dla dzieci, jej perypetie, niepożądane sytuacje, które kończą się happy endem. Dzięki temu scenariuszowi uczestnicy warsztatów mogli nauczyć się opowiadać kadrami, jak nagrywać czytelnie rozmowy miedzy bohaterami czy jak tworzyć dynamikę i dramaturgię wydarzeń zawartych w scenariuszu.

12.08.2021

Efekt warsztatów nagrany przez uczestników zajęć „Spóźnienie”

Skip to content