Menu Zamknij

Kreatywne warsztaty wakacyjne

Podczas letnich wakacji na Świetlicy „Zielony Domek” odbywały się różnorodne zajęcia połączone z aktywnym wypoczynkiem, zabawą i nauką. Dużo czasu spędzaliśmy na wycieczkach w plenerze. Nie opuszczał nas dobry humor i chęć wspaniałych przygód. Podczas letnich wypraw – pobliskie łąki, polany, zagrody były wspaniałym miejscem do wspólnej zabawy.

Organizowaliśmy szereg konkursów sprawnościowych, zabaw i gier terenowych, konkurencji sportowych.

Wyśmienicie bawiliśmy się na dmuchanym zamku w pobliskim sąsiedztwie świetlicy. Zwieńczeniem naszych wycieczek były zajęcia plastyczne pod hasłem „Kolorowe i barwne lato na wsi w mojej miejscowości”. W przyozdobionych muszelkami ramkach umieścimy najpiękniejsze pamiątkowe zdjęcie z minionych wakacji.

W ramach realizowanego projektu „Życie fit = zdrowy byt” odbyło się spotkanie z dietetykiem Panią Natalią Kołodziejczyk. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty są zdrowe i ile niezdrowego cukru zawierają „smakołyki”.

Kolejne warsztaty kulinarne z projektu które przygotowaliśmy, dzięki zakupionemu blenderowi to letnie koktajle. Wykonywaliśmy również kolorowe zdrowe sałatki.

Na zajęciach rekreacyjno- ruchowych tańczyliśmy z panią instruktor Olgą Marcińczyk. Zajęcia taneczne okazały się najciekawszą formą zabawy i rozrywki dla dzieci małych i dużych a nawet dla rodziców. Była również zorganizowana integracyjna wycieczka do kina Cinema City do Częstochowy. W ramach projektu aktywnie wypoczywaliśmy w Parku Wodnym w Łazach.

A oto nasze utrwalone wspomnienia z wakacji 2021.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne słoneczne i ciekawe wakacje!!!

Skip to content