Menu Zamknij

W naszej Świetlica Zielony Domek wraz z Paniami z KGW gościnnie Pani sołtys Zosia Wielgus i Pani Przewodnicząca Joanna Kołodziejczyk odbyło się spotkanie Świąteczne Pierniki. Dzieciaczki zrobiły piękne i pyszne pierniki.

Było miło i przyjemnie!

Wakacyjna Akademia Rozmaitości

Gra taneczna stepmania

Konkurencje sportowo-rekreacyjne

Warsztaty kulinarne

Wycieczka na Jure

Wycieczka do Parku Wodnego

Wycieczka rowerowa

Ognisko

Wiosenne gry i zabawy

Dzień Mamy

Wielkanoc

Dzień kobiet

Ferie 2022

Walentynki

Królowa zima

Koktajle

Gry planszowe

Warsztaty kulinarne

Młotkowanie

Mydełka

Zimowe zabawy

Spotkanie po wakacjach

Wspominaliśmy minione wakacje przy zorganizowanym ognisku z pieczonkami. Oglądaliśmy zdjęcia, filmiki, rozmawialiśmy na temat ,, Jak radzić sobie w relacjach międzyludzkich w czasie zaistniałej sytuacji Covid-19”.

Dużo czasu spędzaliśmy na powietrzu, tradycyjnie promując zdrowy tryb życia na siłowni, boisku sportowym, placu zabaw.

W chłodne jesienne dni spędzaliśmy aktywnie czas w świetlicy.

Podczas spaceru na pobliski cmentarz uczciliśmy pamięć bliskich i znajomych którzy od nas odeszli.

A jednak, jak widać z wielkim zaangażowaniem braliśmy udział w organizowanych warsztatach kulinarnych.

Piekliśmy ciasteczka ze śliwką, chlebek ziołowy, pizzę, pierniki.

A to kolejny cykl warsztatów ,,Sprawne ręce” podczas których była pobudzana twórcza inwencja, w sferze działalności plastycznej o tematyce jesiennej i nie tylko.

Z łyka osikowego zrobiliśmy kolorowe kwiaty, które wykorzystamy do stylizacji stołu.

Podczas warsztatów ,,Dekoracje do stylizacji stołu”, dzieci wg uznania pobudzały twórczą inwencję , to znaczy: wymyślały i wykonywały dekoracje do stylizacji stołu na różne okazje i uczyły się poczucia estetyki w dekoracji stołu. Zrobiliśmy nawet konkurs na sztukę formowania i składania serwetek papierowych. Pięknie wyglądała prezentacja, nam się bardzo podobała, rodzicom też. Bardzo miło było nam to usłyszeć.

Sporo czasu zajęło nam formowanie kwiatów metodą quillingu. Były to bardzo przyjemne i ciekawe zajęcia podczas których mieliśmy możliwość porozmawiać na różne tematy.

Warsztaty świąteczne połączone były z pogadanką na temat obyczajów świątecznych, pieczeniem i ozdabianiem pierników, tworzeniem ozdób świątecznych. Wspólny spędzony czas z kolegami, koleżankami podczas warsztatów kulinarno-plastycznych pozwolił nam rozwinąć potencjał, fantazję, jak widać na utrwalonych zdjęciach w radosnej przedświątecznej atmosferze słuchając kolęd.

Ubraliśmy choinkę, przygotowaliśmy konkursy i zabawy świąteczne przy muzyce. Mikołaj rozdał nam drobne upominki na które czekaliśmy cały rok. Wyjątkowego gościa ugościliśmy przygotowaną pizzą i popcornem.

Podczas zimowej aury wybraliśmy się na zabawy zimowe na śniegu. Nawet udało nam się pozjeżdżać z górki na sankach.

Kreatywne warsztaty wakacyjne

Podczas letnich wakacji na Świetlicy „Zielony Domek” odbywały się różnorodne zajęcia połączone z aktywnym wypoczynkiem, zabawą i nauką. Dużo czasu spędzaliśmy na wycieczkach w plenerze. Nie opuszczał nas dobry humor i chęć wspaniałych przygód. Podczas letnich wypraw – pobliskie łąki, polany, zagrody były wspaniałym miejscem do wspólnej zabawy.

Organizowaliśmy szereg konkursów sprawnościowych, zabaw i gier terenowych, konkurencji sportowych.

Wyśmienicie bawiliśmy się na dmuchanym zamku w pobliskim sąsiedztwie świetlicy. Zwieńczeniem naszych wycieczek były zajęcia plastyczne pod hasłem „Kolorowe i barwne lato na wsi w mojej miejscowości”. W przyozdobionych muszelkami ramkach umieścimy najpiękniejsze pamiątkowe zdjęcie z minionych wakacji.

W ramach realizowanego projektu „Życie fit = zdrowy byt” odbyło się spotkanie z dietetykiem Panią Natalią Kołodziejczyk. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty są zdrowe i ile niezdrowego cukru zawierają „smakołyki”.

Kolejne warsztaty kulinarne z projektu które przygotowaliśmy, dzięki zakupionemu blenderowi to letnie koktajle. Wykonywaliśmy również kolorowe zdrowe sałatki.

Na zajęciach rekreacyjno- ruchowych tańczyliśmy z panią instruktor Olgą Marcińczyk. Zajęcia taneczne okazały się najciekawszą formą zabawy i rozrywki dla dzieci małych i dużych a nawet dla rodziców. Była również zorganizowana integracyjna wycieczka do kina Cinema City do Częstochowy. W ramach projektu aktywnie wypoczywaliśmy w Parku Wodnym w Łazach.

A oto nasze utrwalone wspomnienia z wakacji 2021.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne słoneczne i ciekawe wakacje!!!

Skip to content