Menu Zamknij

ALCHEMIA SŁOWA

Pod tym tytułem kryją się zajęcia, które wprowadzą odbiorcę w świat książek i słowa pisanego. Jest to niezmiernie ważne we współczesnym …

MURAL

Dzieło sztuki czy kicz. To pytanie stawia sobie często wiele osób. Dziedzina plastyki, która budzi kontrowersje. Jest to rodzaj malatury, malarstwa…

Akademia kultury

Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach rozpoczął realizację projektu ,,Akademia kultury" . Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury , Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych.

Ma charakter edukacyjny i składa się z czterech paneli tematycznych: Antropologia dźwięku, Z kulturą w tle, Alchemia słowa i Mural, które są realizowane od czerwca do października. 

Pierwsze spotkania tematyczne odbyły się już w ramach zajęć plastycznych Mural. Uczestnicy brali udział w spotkaniu online, prowadzonej przez artystkę Anitę Grobelak a następnie wyjeździe edukacyjnym do Częstochowy, gdzie mieli okazję zapoznać się z twórczością znakomitego malarza, plastyka , surrealisty, Tomasza Sętowskiego, twórcy murali na reprezentacyjnych budowlach miasta oraz zwiedzić wystawę jubileuszową artysty zorganizowaną w Muzeum Częstochowskim. Zwieńczeniem spotkań będzie wspólne malowanie muralu na jednej ze ścian naszej Instytucji. 

Z kulturą w tle, przyciągnęło miłośników filmu i reżyserii. Spotkanie online prowadzone przez Wojciecha Laube wprowadziło w tajniki reżyserii, scenariusza, zapisu i przygotowania do stworzenia krótkometrażowego filmu o tematyce wybranej przez zainteresowanych. 

Alchemia słowa skupiła pasjonatów czytelnictwa, miłośników książki. To tutaj pod okiem aktorki Iwony Chołuj uczestnicy dotknęli szeroko pojętej kultury słowa, jego siły, ekspresji, zasięgu . Efektem spotkań będzie pokaz czytania performatywnego przygotowanego na wybranych fragmentach prozy Stanisława Lema. Jest to ukłon w kierunku twórcy science fiction, docenianego na całym świecie. Rok 2021 jest ogłoszony rokiem Stanisława Lema i wiąże się z jego setną rocznicą urodzin.

Od sierpnia miłośnicy muzyki spotkają się w Antropologii dźwięków gdzie zgłębią tajniki hip- hopu, pod okiem Wojciecha Alszer, bluesa Tomasza Muchy i rocka Bartłomieja Chyli.

ALCHEMIA SŁOWA

Skip to content