Menu Zamknij

Dla każdego coś nowego. To miejsce i program jest dla Was – od juniora do seniora, dla rolnika i przedsiębiorcy, dla gospodyni i studenta. Tu poznasz nowoczesne technologie, odrobisz lekcje, poszukasz pracy, nauczysz  się języka obcego i szydełkowania, rozwiniesz swoje zainteresowania, a może zostaniesz aktorem?


Pracownia mieści się w Sołeckim Centrum Kultury – to nowy obiekt  w Lgocie Mokrzesz, na który z niecierpliwością czekali mieszkańcy z Lgoty Mokrzesz oraz wiosek sąsiadujących: Oczka, Kuźnicy Nowej i Miłości.  Budynek zajął miejsce starej remizy  i stał się ważnym i centralnym  miejscem działań kulturalnych i społecznych dla społeczności. Po 20 latach reaktywowało się Kółko Rolnicze, gospodynie powołały nowe Koło Gospodyń Wiejskich, młodzież ma klub sportowy, sołtys z radą sołecką dbają o mieszkańców, a wszystkich wspiera burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy i dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury.
Odbudowaliśmy w naszej miejscowości nie tylko budynek ale również kapitał ludzki. W tym roku owocem tych wspólnych działań jest Pracownia Orange. Zrobimy więc wszystko aby placówka ta służyła wszystkim mieszkańcom i pełniła bardzo ważną rolę w miejscowości Lgota Mokrzesz i w gminie Koziegłowy Była miejscem nie tylko integracji pokoleniowej, ale również pomostem łączącym  przyległe miejscowości i działające tam organizacje społeczne.

GALERIA

 

CO U NAS SŁYCHAĆ?

Wszelkie działania, które realizowane są w Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzeszów w ramach Pracowni Orange prześledzić można na stronie:

https://pracownieorange.pl/pracownia/lgota-mokrzesz/

 

Skip to content