Menu Zamknij

Drużyna Milites Christi została założona w 2008 roku w miejscowości Stara Huta w gminie Koziegłowy przez Pawła Derejczyka, obecnego Komesa – dowódcę drużyny. Okres rekonstrukcji grupy rycerskiej to epoka średniowiecza XI – XIII w.

Bractwo rycerskie skupia wokół siebie pasjonatów historii, dawnych zwyczajów i tradycji. Każdy członek drużyny rekonstruuje postać z danego okresu średniowiecza. Uzbrojenie i stroje używane przez członków bractwa są rekonstrukcją historyczną przedmiotów należących do ludzi żyjących w wiekach średnich. Materiały tj. ikonografie, źródła pisane, znaleziska archeologiczne służą pomocą w jak najwierniejszym oddaniu postaci tamtych czasów.

Działalność drużyny Milites Christi jest widoczna na wielu polach, grupa aktywnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych mających miejsce w gminie Koziegłowy i gminie Siewierz, a także w innych miejscach na teranie całej Polski. W ciągu roku członkowie drużyny biorą udział w imprezach historycznych i rekonstrukcyjnych.

Zjazdy rycerskie to ciekawa alternatywa spędzania wolnego czasu. To właśnie na zjazdach drużynnicy mają szanse poznać nowych ciekawych ludzi, wymienić swoje doświadczenia, biorą udział w różnych turniejach i sprawnościach rycerskich, odgrywają wielkie bitwy, pracują, odpoczywają w obozie i oczywiście bawią się i ucztują.

W chwili obecnej grupa liczy 9 stałych członków i jest zaprzyjaźniona z wieloma drużynami z całej polski.

Każdy młody czy starszy, chłopak czy dziewczyna może wstąpić w szeregi Drużyny Milites Christi i rozpocząć niezwykłą przygodę swojego życia.

Kontakt:

Paweł Derejczyk – 605281234

Michał Derejczyk – 605146792

e-mail: rycerze_chrystusa@vp.pl

Facebook: Drużyna Milites Christi

Dodaj komentarz

Skip to content