Menu Zamknij

Spotkanie z Tradycją i Kulturą Łowiecką oraz Rajd Rowerowy z Kołem Łowieckim Sarni Stok w Stanicy Jurajskiej w Miłości

05.07.2024r.

W malowniczej scenerii Stanicy Jurajskiej w miejscowości Miłość, 5 lipca 2024 roku odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Spotkanie z Tradycją i Kulturą Łowiecką organizowane przez Koło Łowieckie Sarni Stok z Koziegłów, połączone z Turystycznym Rajdem Rowerowym. Wydarzenie przyciągnęło zarówno miłośników przyrody, jak i entuzjastów aktywnego wypoczynku, którzy mieli okazję uczestniczyć w interesujących prelekcjach, degustować wyborne potrawy oraz spędzić czas na łonie natury.

Na uczestników spotkania czekały liczne atrakcje kulinarne. Myśliwi z Koła Sarni Stok przygotowali wyjątkowy poczęstunek, w skład którego wchodziły dania z dziczyzny, pojawił się soczysty dzik, aromatyczny bigos oraz smakowite kiełbaski, które zadowoliły podniebienia każdego uczestnika. Na deser serwowano domowe ciasta, które dopełniały uczty dla zmysłów.

Jednym z najważniejszych punktów programu były prelekcje myśliwych z Koła Sarni Stok z Koziegłów przedstawione przez Pana Sebastiana Kciuk. Przybliżono także, codzienne obowiązki oraz misję, jaką jest ochrona i zarządzanie populacją zwierzyny. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o historii koła, które od lat działa na rzecz zrównoważonego łowiectwa, promując szacunek dla przyrody i jej mieszkańców. Myśliwi podkreślali, że ich działalność to nie tylko polowanie, ale również edukacja młodszych pokoleń i współpraca z lokalnymi społecznościami. Wyjątkową atrakcją było wspólne rozwiązywanie krzyżówki przyrodniczej, którą poprowadził Pan Jacek Ślęczka Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy w zdrowej konkurencji dla uczestników i pozytywną energią, która wyzwoliła się za sprawą prowadzącego. Publikujemy ją też dla Państwa i życzymy relaksującej zabawy połączonej z wiedzą.

Spotkanie z Tradycją i Kulturą Łowiecką z Kołem Sarni Stok oraz Rajd Rowerowy w Miłości okazały się wspaniałym połączeniem edukacji, rekreacji i kulinarnej przygody. Dzięki zaangażowaniu myśliwych oraz entuzjastów aktywnego spędzania czasu, uczestnicy mieli okazję doświadczyć niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w ich pamięci. Zachęcamy również Państwa do rozwiązania krzyżówki oraz do zapoznania się z gatunkami dziko rosnących drzew. Dziękujemy Wam za to.

Skip to content