Menu Zamknij
Mysłów

Koło Gospodyń Wiejskich –  Mysłów ,,Mysłowianki”

Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłowie powstało w 1958 roku.

Aktywnie uczestniczy w pracach społecznych i kulturalnych na rzecz promocji swojej miejscowości i całej gminy, ściśle współpracuje z OSP w Mysłowie.

Ufundowało tablicę ku czci pomordowanych w Mysłowie w 1939 roku. W 1997 roku zorganizowało razem  z OSP zbiórkę darów dla powodzian.

Swoimi przyśpiewkami uświetniają wszystkie jubileusze, uroczystości lokalne oraz kościelne. Organizują wycieczki krajoznawcze i do muzeów. W 1998 roku KGW utworzyło Zespół Obrzędowy,, Mysłowianki”.

Swój repertuar opiera na autentycznych zwyczajach i obrzędach występujących w ich miejscowości. ,,Darcie pierza”, „Chrzciny” czy ,,Oczepiny” wielokrotnie były nagradzane na różnych przeglądach i festiwalach.  Aktywność i zaangażowanie dla środowiska zostało nagrodzone.

W dowód uznania członkinie KGW: Maria Dyrka, Marianna Królewska, Danuta Polak, Maria Moszczyńska i Dorota Pasek zostały odznaczone brązowymi odznakami strażackimi. Przewodniczącą Koła jest pani  Dorota Pasek. KGW „Mysłowianki” na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”

KGW Mysłowianki w konkursie ,,Polska od Kuchni”

01.10.2022r – 02. 10.2022r

Nasze wspaniałe KGW z Mysłowa zostało zaproszone na Finał Festiwalu ,, Polska od Kuchni” w kategoriach : Konkurs Artystyczny i Miss Wdzięku reprezentując województwo śląskie. Do finału przystąpiło 140 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski.

Dużą popularnością cieszyło się również stoisko kulinarne naszych Pań, oblegane przez mazowiecką publiczność.

Jak godnie zaprezentowali się nasi mieszkańcy przedstawiamy poniżej:

W cyklu ,,śladami miejsc niezwykłych” nasi artyści zwiedzili Sejm i Senat RP, Cmentarz Powązkowski, Stare Miasto w Warszawie.

Gratulujemy uczestnictwa w Finale i doceniamy zaangażowanie na rzecz działalności w krzewieniu kultury lokalnej.

KGW „Mysłowianki” na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”

Kultura ludowa i tradycja w nowoczesnym stroju Mysłowianki

KGW Mysłowianki to zgrana grupa wyjątkowych osób, która w swojej działalności umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnością. Szydełkują, świetnie gotują, a także integrują swoją lokalną społeczność, realizując wiele ciekawych inicjatyw.

W okresie od 30.05.2022 do 31.07.2022, Mysłowianki  realizują projekt pn. „Kultura ludowa i tradycja w nowoczesnym stroju Mysłowianki” ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 w ramach konkursu “Śląskie NOWEFIO 2021-2023”.

W ramach projektu zostało zakupionych 29 spódnic delikatną haftowaną aplikacją, dla dorosłych członkiń, a 6 krótkich spódnic dla najmłodszych, w ramach środków własnych. Sesja zdjęciowa w nowych strojach odbędzie się w piątek 29 lipca w siedzibie KGW w Mysłowie.

W okresie od 30.05.2022 do 31.07.2022, Mysłowianki zrealizowały projekt pn. „Kultura ludowa i tradycja w nowoczesnym stroju Mysłowianki” ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 w ramach konkursu “Śląskie NOWEFIO 2021-2023”.

W ramach projektu zostało zakupionych 29 spódnic delikatną haftowaną aplikacją, dla dorosłych członkiń, a 6 krótkich spódnic dla najmłodszych, w ramach środków własnych.

Sesja zdjęciowa w nowych strojach odbyła się w piątek 29 lipca w siedzibie KGW w Mysłowie.

Dodaj komentarz

Skip to content