Menu Zamknij

Koncert Noworoczny

08.01.2023r

W dniu 08 stycznia 2023 r na scenie w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury odbył się Koncert Noworoczny. Uroczystość pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki zgromadziła pełną salę widowiskową.

Koncert Noworoczny jest naszą coroczną tradycją. W tym dniu nasze zdolne dzieci i młodzież, które uczęszczają na zajęcia prowadzone w MGOPK w Koziegłowach mogą zaprezentować się przed większą publicznością.

Uroczystość otworzył Pan Jacek Ślęczka Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy i Pan Piotr Kołodziejczyk Starosta Powiatu Myszkowskiego oraz Pani Renata Garleja Dyrektor MGOPK , którzy są wielkimi przyjaciółmi w sferze kultury w naszej Gminie i niejednokrotnie pokazali jak ważne miejsce zajmuje kultura w życiu społecznym.

Występy rozpoczęliśmy od naszej zaprzyjaźnionej Orkiestry Dętej Podstolice, w repertuarze świąteczno – karnawałowym. ,,Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła”, potwierdza to żywą reakcją publiczności i potrójne bisy, które rozpaliły naszą widownię do dalszego celebrowania Koncertu.

Koncert Noworoczny to doniosła okazja, aby posłuchać przepięknych i tradycyjnych kolęd.

Nasze wspaniałe i zdolne wokalistki z Studio Piosenki pod okiem Anny Łuszczyk – Matyja w ciągu całego koncertu wykonywały kolędy. Wystąpili: Laura i Łucja Kajdańskie ,,Bosy Pastuszek”, Marcelina Żak ,,Gwiazdki świecą nad stajenką”, Nadia Kocot ,,Przybieżeli do Betlejem”, Natalia Feret ,, Kolęda cisza”, Polina Skryhoniuk ,, Gdy Śliczna Pana”, Amelia Duda ,,Z Serca Całego” Daria Szulikowska ,, Maleńka Miłość”, Weronika Bernasiewicz, Emilia Kolenda, Paulina Pawlik, Oliwia Psonka ,, Dzisiaj w Betlejem”, Amelia Żak ,,Skrzypi Wóz”, Alicja Sienkiewicz ,,Gore Gwiazda Jezusowi”, Zespół Studia Piosenki ,, Pastorałka od serca do ucha”.

Na naszej scenie zaprezentowały się również zespoły z programami tanecznymi, związane z MGOPK Koziegłowy. Wystąpili: Formacja Tańca Estradowego „Pokusa”- z instruktor Panią Katarzyną Miklas. Grupa ta od 10 lat skupia najmłodsze dzieci. Zawsze, gdy wychodzą na scenę, wywołują uśmiech na twarzach widowni.

Następnie Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy” – pod okiem Pani Anny Szczęsnej.

Piękny występ dały również Oliwia Szmal i Alicja Gonczarko, którym taniec w duszy gra od dziecka. Razem uczęszczają na zajęcia baletowe. Pokazały swoją autorską choreografię z tańca współczesnego.

Swoją pasje i doświadczenie w MGOPK udziela również Szkoła Tańca Dobrowolskich, którzy są naszymi partnerami od wielu lat. I wychowankowie z tej szkoły również zaprezentowali nam swój talent. Z Szkołą Tańca Dobrowolskich organizujemy też konkurs taneczny najwyższej rangi, gdzie zjeżdżają najlepsi tancerze z całej Polski. I dzięki temu raz w roku mamy takie piękne wydarzenie. Na zakończenie cyklu z Tańcem Towarzyskim wystąpił Mikołaj Metryka. Uczestnik naszej sekcji zatańczył z profesjonalną tancerką ze Szkoły Państwa Dobrowolskich. Otrzymał ogromne owacje, ponieważ ku zaskoczeniu widowni stanął na wysokości zadania. Naszych tancerzy przygotowuje instruktor Pan Filip Tasarz.

Wystąpiły także Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z swoim niezmiennie kreatywnym repertuarem tanecznym. Pokazały nam ,,Taniec Cygański” oraz ,,Walc”.

Mogliśmy również podziwiać wyjątkowe KGW „Mysłowianki”. Występ, który nam pokazały dotarł do finału ogólnopolskiego konkursu ,,Polska od Kuchni”, w którym godnie reprezentowały naszą Gminę.

W naszej placówce prowadzimy także dwa ogniska muzyczne – nauka gry na gitarze oraz nauka gry na pianinie. Dzieci kształcą się na indywidualnych zajęciach. Na koncercie zaprezentowaliśmy sekcję pianina z reprezentantką Karoliną Kuban i zagrała ,,Marsz Turecki” Mozarta. Opiekunem tej sekcji jest Pan Mikołaj Konieczniak. Młoda artystka pokazała, że w krótkim czasie można nauczyć się tak wiele, a jeżeli posiada się pasję to efekty mogą przyjść bardzo szybko.

Na holu Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach stanęły wystawy prac dzieci z naszych sekcji artystycznych. Mogliśmy podziwiać piękne dzieła z lekcji Witraży oraz Małej Akademii Plastyki pod okiem instruktor Pani Agaty Kuban oraz zajęć Akademii Plastyki pod opieką Pani Anny Pińczyńskiej.

Na koncercie miało miejsce również rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu ,,Zaczarowana Choinka”. Już po raz VIII Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach jest organizatorem tego konkursu, który ma na celu kultywowanie dziedzictwa niematerialnego jakim jest nasza tradycja na strojenie choinki z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci ze świetlic na terenie Gminy Koziegłowy upiększały swoje drzewka Bożonarodzeniowe własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Komisja w składzie:

-Pani Marzena Kosela – etnograf

– Pani Małgorzata Chebel – straszy instruktor ds. plastyki

– Pan Michał Ogonek – grafik

Postanowiła przyznać następujące nagrody:

I Miejsce: Świetlica „Pod Aniołem” w Pińczycach

II Miejsce: Świetlica „Promyk” w Rzeniszowie

III Miejsce : Świetlica ,,Pomysłolandia” w Gniazdowie

Wyróżniene:

Świetlica „Przebojowa Ekipa” w Mzykach

Świetlica „Ferajna” w Wojsławicach

Świetlica ,,Zielony Domek” w Cynkowie

Świetlica ,,Pod Aniołem” w Pińczycach

Świetlica „Tęczowa Gromada” w Lgocie Górnej

Przyznano nagrody finansowe oraz słodkie upominki od Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, za które bardzo dziękujemy.

Mogliśmy podziwiać też występ naszej Dorosłej Orkiestry, która od 19 lat uświetnia i nadaje podniosły charakter wszystkim uroczystościom gminnym, a więc i dzisiaj nie mogło jej zabraknąć. Zobaczyliśmy warsztat pracy na bardzo wysokim poziomie. Orkiestra pod batutą , prowadzoną przez kapelmistrza Pana Henryka Nowaka.

Mimo, że koncert trwał prawie cztery godziny to publika została do końca i bardzo to cenimy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność i godne reprezentowanie naszej Instytucji.

Skip to content