Menu Zamknij

Bitwa Regionów

25. 06. 2022 r

W dniu 25 czerwca w naszej Gminie odbył się wyjątkowy Piknik z Produktem Polskim zorganizowany w Centrum Rekreacji Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, w którym uczestniczyły, KGW z całego Powiatu Myszkowskiego. Organizatorami imprezy było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a współorganizatorem była nasza Instytucja.

W ramach VII edycji odbył się konkurs ,,Bitwa Regionów” , który skupia Koła Gospodyń Wiejskich z terenów całej Polski. Jest to pierwsza w województwie śląskim rywalizacja Kół Gospodyń Wiejskich na regionalną potrawę.

Wśród szczególnych gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Niegowy Mariusz Rembak.

W tym roku konkurs przebiegał w 3 etapach. Z naszej Gminy wzięły udział Panie z kół:

KGW Gniazdów, KGW Lgota Górna, KGW Lgota Mokrzesz, KGW Markowice, KGW Mysłowianki, KGW Rzeniszów, KGW Wojslawice, KGW ,,Ziemianki”.

Jesteśmy zaszczyceni, że wszystkie trofea trafiły do naszej Gminy. Pierwsze miejsce zajęły KGW Mysłowianki serwując przepyszną Golonkę Mysłowskiego Chłopa, na drugim miejscu uplasowały się Panie z KGW z Gniazdowa, podając zachwycające kluski kijem bite z kapuśniakiem, a następnie KGW z Rzeniszowa, gotując aromatyczną zupę zalewajkę. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Artystycznie zaprezentowały się także: Chorońska Kapela Biesiadna, Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc, Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca ,,Zawiercie”.

Nie mogło zabraknąć wystawców ze zdrową żywnością. Równie pięknie zaprezentowały się stoiska z rękodziełem artystycznym. Piknik został przygotowany tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Kolorowe animacje, malowanie buziek, balonowe inspiracje, happening malarski bańki mydlane, studio tatuażu i wizażu oraz dmuchańce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wkład wniesiony w organizacje tego przedsięwzięcia.

Skip to content