Menu Zamknij

Życie fit=zdrowy byt

– to hasło tegorocznych zajęć wakacyjnych i jednocześnie tytuł projektu realizowanego w 8 świetlicach środowiskowych Gminy Koziegłowy ( Lgota Mokrzesz, Lgota Górna, Gniazdów, Mzyki, Cynków, Wojsławice, Koziegłowy, Rzeniszów). Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PZU i środków Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach. Działania miały na celu promocję zdrowego stylu życia i odżywiania wśród 80 wychowanków świetlic i społeczności lokalnej, miały zachęcić do wyjścia z domów i aktywnego spędzania czasu wolnego w wakacje. W myśl hasła „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

W ramach projektu dzieci i społeczność lokalna uczestniczyły w warsztatach na temat zdrowego odżywiania poprzedzonych pogadanką z dietetykiem klinicznym panią Natalią Kołodziejczyk. Na warsztatach beneficjenci wspólnie z przedstawicielkami kół KGW wykonywali kolorowe zdrowe sałatki i koktajle. Produkty spożywcze niezbędne do przeprowadzenia zajęć kulinarnych zostały sfinansowane ze środków własnych MGOPK a zakup sprzętu w postaci blenderów kielichowych i szklanek do koktajli, który został na wyposażeniu świetlic sfinansowano ze środków Fundacji PZU. Dodatkowo każda świetlica otrzymała wodę dla dzieci zasponsorowaną przez Fabrykę Żywiec-Zdrój w Rzeniszowie, za co dziękujemy.

Po zapoznaniu się z abecadłem zdrowego odżywiania przyszedł czas na aktywność fizyczną w postaci zajęć rekreacyjno-ruchowych z instruktorem panią Olgą Marcińczyk. W każdej z 8 świetlic odbyły się dwa otwarte darmowe treningi. Dodatkowo przez cały okres trwania projektu w ramach codziennych zajęć wychowawczynie ze świetlic organizowały dla dzieci różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, turnieje na świeżym powietrzu oraz warsztaty plastyczne i manualne.

Zwieńczeniem projektu był darmowy wyjazd na basen dla wychowanków świetlic sfinansowany ze środków fundacji PZU. Dzieci korzystały z atrakcji Parku Wodnego Jura w Łazach. Na zakończenie działań w oparciu o zakupione dla świetlic poradniki przygotowany został dla dzieci zdrowy poczęstunek, dodatkowo beneficjenci otrzymali książki na temat zdrowego odżywiania z przepisami, by kontynuować zdrowe nawyki żywieniowe i przenieść zdobytą wiedzę na grunt rodzinny.

Skip to content