Menu Zamknij

Mistrzostwa i Otwarty Puchar Okręgu Śląskiego i Opolskiego w Tańcu Towarzyskim

30 września i 1 października 2023

W dniach 30 września i 1 października 2023 roku miłośnicy tańca mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim były Mistrzostwa i Otwarty Puchar Okręgu Śląskiego i Opolskiego w tańcu towarzyskim pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczki. Impreza odbyła się na hali sportowej Zespołu Szkół w Koziegłowach, przyciągając tancerzy i widzów z całego regionu, którzy walczyli o tytuły mistrzów.

Tę wyjątkową imprezę mieliśmy zaszczyt przygotowywać po raz trzeci. Organizację tego prestiżowego turnieju powierzono renomowanej Szkole Tańca Dobrowolscy
z Częstochowy oraz MGOPK w Koziegłowach, który wspiera rozwój kultury tanecznej w regionie. Współpraca ta przyniosła owoc w postaci profesjonalnej i emocjonującej rywalizacji tanecznej.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00 w sobotę, kiedy to uczestnicy przystąpili do eliminacji, które trwały aż do godziny 17:00. To były godziny pełne pasji, zaangażowania i rywalizacji, podczas których tancerze prezentowali swoje umiejętności i talent.

Po zakończeniu eliminacji nadszedł czas na wieczorną galę, która rozpoczęła się o godzinie 18:00. Gala ta była prawdziwym spektaklem artystycznym, na którym najlepsi tancerze mieli okazję zaprezentować swoje choreografie i umiejętności przed publicznością. Efektowne stroje, niesamowite układy taneczne i niezapomniane emocje sprawiły, że wieczór ten był wyjątkowy dla wszystkich obecnych.

Po zakończeniu emocjonujących eliminacji, nadszedł czas na jedno z najbardziej oczekiwanych momentów tego wydarzenia – rozdanie nagród. W sobotę wieczorem, po zakończeniu eliminacji, statuetki i dyplomy wręczali honorowi goście, w tym Sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy Krzysztof Bąk, oraz Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja. Ich obecność na scenie była wyrazem wsparcia dla tej ważnej imprezy kulturalnej, która przyciągnęła uwagę całego okręgu śląskiego i opolskiego.

Niedzielna gala wieczorna była kontynuacją tego niezwykłego wydarzenia.
Tym razem w wręczaniu nagród uczestniczyła Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja i Pani Radna Gminy i Miasta Koziegłowy Monika Skrobarczyk.
Ich obecność podkreśliła znaczenie kultury i sztuki tanecznej w społeczności lokalnej.

Nagrody były nie tylko zaszczytem dla zwycięzców, ale także dowodem na ich ciężką pracę i poświęcenie, jakie wkładają w rozwijanie swojego talentu w tańcu towarzyskim. Każdy laureat otrzymał zasłużone wyróżnienie, które stanowiło motywację do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Mistrzostwa były nie tylko okazją do rywalizacji dla doświadczonych tancerzy, ale także miejscem, gdzie mogli zabłysnąć młodzi artyści z sekcji MGOPK w Koziegłowach. To właśnie ci uzdolnieni uczestnicy przygotowywani przez instruktora Sarę Olejnik ze Szkoły Tańca Dobrowolscy pokazali, że przyszłość tańca towarzyskiego jest w ich rękach. Instruktorka poświęciła wiele czasu i wysiłku, by wspólnie z młodymi tancerzami doskonalić ich umiejętności. Jej pasja i oddanie sprawiły, że ci młodzi artyści mogli się rozwijać i osiągać wyjątkowe wyniki.

Publiczność była pod wrażeniem ich umiejętności tanecznych, energii i zaangażowania, jakie wkładali w każdy występ.

Wydarzenie to ukazuje bogactwo i różnorodność tańca towarzyskiego oraz stanowi inspirację dla młodych talentów, którzy marzą o karierze tanecznej. To także dowód na to, że w Gminie i Mieście Koziegłowy istnieją warunki do rozwoju kultury i sztuki tanecznej. Mistrzostwa pozostawiły niezapomniane wspomnienia i z pewnością będą kontynuowane w kolejnych latach, wspierając rozwój tańca towarzyskiego w naszym regionie.

Chcielibyśmy gorąco podziękować Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach Karolinie Turoń-Miklas za użyczenie hali sportowej i zaplecza szkoły. Dzięki jej hojności i zaangażowaniu to wydarzenie mogło odbyć się w odpowiednich warunkach, co z pewnością przyczyniło się do jego sukcesu.

Serdecznie gratulujemy również wszystkim uczestnikom Mistrzostw i Otwartego Pucharu Okręgu Śląskiego i Opolskiego w Tańcu Towarzyskim. Wasza pasja, determinacja i wysiłek były widoczne w każdym występie, co uczyniło to wydarzenie niezapomnianym dla wszystkich obecnych.

Każdy, kto miał przyjemność być na tym wydarzeniu, bez wątpienia nie żałował.
To było wyjątkowe i inspirujące święto tańca, które pozostawiło trwałe wspomnienia w sercach i umysłach wszystkich uczestników i widzów.

Skip to content