Menu Zamknij

Wiosna Kobiet

08.03.2022r – 10.03.2022r

W dniach 8-10 marca 2022r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się już po raz ósmy Wiosna Kobiet. Wydarzenie to cyklicznie organizujemy w naszym Ośrodku, ponieważ wiemy jak trudno w pędzie życia zatrzymać się i znaleźć chwilę na czas tylko dla siebie. Kobieta pamięta o wszystkich, ale często zapomina o sobie.

Pierwszy dzień wydarzenia otworzył występ kabaretu „Moherowe berety”, który dedykował paniom Burmistrz Gminy I Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

W drugim dniu nasze Panie na warsztatach florystycznych „Wiosna, kwiaty, inspiracje”, pod opieką Kwiaciarni Bella Rosa w Częstochowie mogły nauczyć się tworzenia pięknych, kolorowych kompozycji w koszyczkach, których przewodnią rośliną były wiosenne kwiaty.

Podczas interesującego wykładu Naturhouse z Myszkowa słuchacze mieli okazję wysłuchać o wpływie naturalnych ziół na zdrowie człowieka. Kobiety nauczyły się jak w naturalny sposób można zadbać o profilaktykę i odporność organizmu.

Drugi dzień zakończył się ciekawym wernisażem plakatów Moniki Starowicz pt.: „Kobieta – bogini, kobieta – wiedźma” oraz spotkaniem z autorką.

Trzeci dzień to przede wszystkim relaks i zadbanie o ciało i ducha. Każda uczestniczka mogła poddać się komputerowemu badaniu skóry oraz zrelaksować podczas zabiegu SPA na dłonie, pod okiem Studia Oriflame Zawiercie.

Pani Paula Waś-Zenderowska poprowadziła wykład: Refleksologia emocjonalna dłoni oraz nauka masażu, uczestnicy mieli okazję poznać stosunkowo nową terapię zonową. Temat refleksologii i masażu nie ograniczył się jedynie do teorii, ponieważ uczestnicy mogli doświadczyć tej terapii i poczuć na własnej skórze jej wspaniałe działanie.

Następnie odbyły się warsztaty zielarskie, by zadbać o swoje najcenniejsze zdrowie od środka i w otaczającej przestrzeni. Uczestniczki miały okazję wysłuchać wykładu o zastosowaniu ziół w kosmetyce i lecznictwie z „Lisia Nora”. Pod okiem Ireny Jarzyńskiej, każda z pań zrobiła zapachowy woreczek do wykorzystania w wybranym przez siebie miejscu, w domu np. w szafie na ubrania.

Nasze Panie mogły również nauczyć się sztuki makijażu pod okiem Pani Justyny Sergiel. „Makijaż na każdą okazję” pokazał osobom zainteresowanym więcej o tym, jak dobrze dbać o wygląd. Program został skupiony głównie na makijażu dla osób dojrzałych. Piękny makijaż dodaje pewności siebie i podnosi samopoczucie.

Podczas warsztatów Panią Iwoną Walas „Sutasz w biżuterii”, zainteresowane osoby miały okazję dowiedzieć się o procesie i technice sutaszu, a następnie wykonać swoją własną pracę. My kobiety lubimy biżuterię, a nowa własna kolekcja zapewne wzbogaci nie jedną szkatułkę.

Na warsztatach „Mydełka w wiosennej szacie” prowadzone przez Panie z KGW „NIWIANKI” z Kobyłczyc uczestniczki stworzyły własne mydełka zapachowe.

W czwartym dniu odbył się czterogodzinny blok zajęć z wykwalifikowanymi instruktorami.

W programie znalazły się wykłady: Suplementacja pocovidowa – spotkanie z naturopatą Elżbietą Dudek, Uczymy się pić wodę – z Jadwigą Czarnecką z Coral Club, Zdrowie nasze i naszego domu z Rafałem Dondelą, Terapia oddechem – spotkanie z Andrzejem Jurkowskim, terapeutą oddechowym. Cykl tych spotkań oscylowała głównie wokół wykładów oraz warsztatów związanych ze zrozumieniem i nauką radzenia sobie z własnym zdrowiem po chorobach drogą nawadniania i kontroli oddechu co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Cenną wiedzę mogliśmy czerpać garściami.

Kolejnymi warsztatami były warsztaty kulinarne „Zdrowo, kolorowo, magicznie” z Ośrodkiem Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Zacisze” z Rzeniszowa. Tutaj uczestniczki miały okazję komponować propozycje różnego rodzaju sałatek, zup i kremów na bazie warzyw oraz owoców.

Ostatnimi, ale równie pasjonującymi warsztatami w obranym programie, była nauka decoupage „Donice w wiosennej odsłonie”. Zainteresowani mieli za zadanie przeobrażenia zwyczajnej donicy, na kolorową i niepowtarzalną, ozdobioną techniką decoupage, we własnej estetyce i upodobaniach. Metoda ta znana od lat z swojego uroku i szerokiego zastosowania dla ozdabiania różnych przedmiotów.

Kolejna edycja Wiosny Kobiet była wyjątkowa i przyciągnęła bardzo dużo osób z naszej Gminy. Będziemy kontynuować tę coroczną tradycję organizując Wiosnę Kobiet, gdyż wydarzenie jest niepowtarzalne i przyciąga wiele zwolenniczek. Wyróżnia swoją szczególnością i różnorodnością. Dba o to co najważniejsze w ciele i duchu. Pielęgnujmy w sobie kobiecość. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdy w pędzie życia mamy tak mało czasu, aby zwolnić i skupić się tylko na sobie. W zdrowym ciele zdrowy duch!

Do zobaczenia za rok na kolejnej odsłonie ,,Wiosny Kobiet” .

Skip to content