Menu Zamknij

Koncert Noworoczny 2024 oraz Alexander Martinez

07.01.2024r

W dniu 7 stycznia 2024 roku, Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach stał się areną niezwykłego spektaklu artystycznego. To właśnie tam, pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki, odbył się oczekiwany Koncert Noworoczny, który otworzył kalendarz wydarzeń kulturalnych na nowy rok.

Uroczystość rozpoczęła się słowami Dyrektor MGOPK Pani Renaty Garleji, która serdecznie przywitała zgromadzoną publiczność i złożyła życzenia na nadchodzący rok. Podczas koncertu nie zabrakło również wyjątkowych słów od samego Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki oraz Starosty Myszkowskiego Pana Piotra Kołodziejczyka, którzy podzielili się życzeniami i ciepłymi słowami dla wszystkich obecnych.

Pierwszym akcentem artystycznym był występ Orkiestry Dętej z Koziegłów pod batutą Pana Piotra Garczyka, rozpoczynając koncert odznaczający się różnorodnością i klasą wykonawczą.

Następnie, na scenie pojawiły się dzieci z sekcji tańca nowoczesnego „Pokusa” oraz grupa dorosła, które pod okiem Instruktor Katarzyny Miklas zaprezentowały widowiskowe i energetyczne tańce.

W kolejnym akcie koncertu swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali utalentowani uczniowie ze Studia Piosenki, prowadzonego przez Instruktor Annę Łuszczyk-Matyję. Artystyczne popisy Liliany Kolasy ,,Blues Bujany”, Amelii Dudy ,, Kto wie”, Alicji Sienkiewicz ,,Mario, czy Ty wiesz?” i Natalii Feret ,,Kolenda cicha” zachwyciły publiczność, dając wyraz różnorodności talentów.

Niezapomniane chwile na scenie dostarczyła również Karolina Garleja, która swym ujmującym głosem wykonała utwory „Santa Baby” oraz „I wszystko może się stać”.

Kolejnym elementem koncertu były umiejętności taneczne prezentowane przez zdolne dzieci z naszej sekcji Tańca Towarzyskiego pod okiem Instruktor Sary Olejnik.

Warto również wspomnieć o wzruszającym występie tancerki Oliwii Szmal, znanej z wyjątkowej ekspresji i elastyczności, prezentującej taniec w choreografii Pana Łukasza Zasika z fragmentu spektaklu „Dziewczynka z Zapałkami”.

Koncert urozmaicił Uniwersytet Trzeciego Wieku, prezentując swoje piękno, klasę i elegancję w niepowtarzalnym tańcu do utworu „Seksapil to nasza broń kobieca”.

Nie zabrakło także profesjonalnych tancerzy z Szkoły Tańca Dobrowolskich, którzy zachwycili publiczność swoimi choreografiami i zaserwowali naukę podstawowych kroków tańca cha-cha.

Kulminacją koncertu było rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu „Zaczarowana Choinka”, gdzie dzieci własnoręcznie wykonały ozdoby na swoje drzewka, które stoją w Kościołach poszczególnych miejscowości. Komisja w składzie: Małgorzata Chebel starszy instruktor ds. plastyki oraz Marzena Kosela etnograf ROK w Częstochowie wybrały laureatów. Dzieci otrzymały nagrody pieniężne oraz kosze pełne słodyczy.

Laureaci:

I miejsce: Świetlica ,,Pod Aniołem” w Pińczycach

II miejsce: Świetlica ,, Zielony Domek„ w Cynkowie

III miejsce: Świetlica ,, Ferajna” w Wojsławicach

Wyróżnienia:

– Świetlica ,,Przebojowa Ekipa” w Mzykach

– Świetlica ,, Promyk” w Rzeniszowie

– Świetlica ,, Tęczowa Gromada” w Lgocie Górnej

– Świetlica ,, Orange” w Lgocie Mokrzesz

– Świetlica ,, Pomysłolandia” w Gniazdowie

Kolejnym punktem wieczoru był koncert pod patronatem Burmistrza GiM Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki. Wystąpił Alexander Martinez. Wyjątkowy artysta znany z II edycji Mam Talent, którego był laureatem.

Pan Burmistrz Jacek Ślęczka wraz z Panią Dyrektor Renatą Garleją uroczyście zaprosili publikę do wspólnego świętowania i otwarcia Nowego 2024 roku.

Artysta, znany ze swojego niezwykłego talentu muzycznego, już na samym wstępie podbił serca zgromadzonej publiczności. Jego interpretacja utworów sprawiła, że słuchacze zgromadzeni na sali widowiskowej MGOPK zostali porwani przez niezwykłą moc dźwięku i emocji, jakie wyzwolił w naszej wyjątkowej publiczności.

Zakończenie koncertu było owacyjnie przyjęte przez publiczność, która domagała się bisów. Artysta kilkukrotnie spełniał to życzenie, wracając na scenę i dostarczając dodatkową dawkę emocji i piękna muzycznego, bisy z owacjami na stojąco były tego dowodem.

Występ Aleksandra Martineza podczas tego noworocznego koncertu pozostawił niezatarte wrażenie i będzie długo wspominany przez tych, którzy mieli przyjemność być świadkami tej niezwykłej artystycznej podróży. Jego talent, zmysłowość i wrażliwość muzyczna sprawiły, że koncert stał się nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale również magicznym przeżyciem dla wszystkich obecnych.

W rezultacie, Koncert Noworoczny w MGOPK Koziegłowy nie tylko zainaugurował Nowy Rok w dźwiękach muzyki, lecz także ugruntował pozycję tego Ośrodka Kultury jako miejsca, gdzie sztuka staje się mostem łączącym społeczność w jedną kulturalną rodzinę.

Dziękujemy wszystkim wyjątkowym wykonawcom działającym na co dzień w naszej Instytucji oraz wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia.

Skip to content