Menu Zamknij

Mikołajki w MGOPK Koziegłowy

06.12.2023

W magiczny dzień 6 grudnia Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach zamienił się w niezwykłą krainę świąt podczas obchodów Mikołajek. To wyjątkowe wydarzenie otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK Pani Renata Garleja, którzy serdecznie życzyli wszystkim dzieciom, zarówno tym dużym, jak i małym, niezapomnianych chwil pełnych radości.

Na malowniczej scenie pojawił się zespół teatralny z Krakowa, znany pod nazwą ,,Krak-Art”, prezentując widowisko pod tytułem ,,Królowa Śniegu”. Spektakl zachwycił widzów, wprowadzając ich w klimat magicznej opowieści świątecznej.

Kolejnym niezwykłym momentem było pojawienie się samego Mikołaja. Jego Elfy osobiście wręczyły dzieciom specjalne karteczki, na których najmłodsi mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie: ,,Co dobrego zrobiłeś w tym roku?”. Mikołaj, w swojej hojności, rozlosował nagrody wśród uczestników.

Rozstrzygnięcia konkursów na Kartkę Bożonarodzeniową oraz Portret Świętego Mikołaja były kolejnym punktem wydarzenia. Z dumą ogłoszono zwycięzców, a dzieci, które wykazały się wyjątkowym talentem i kreatywnością, odebrały zasłużone nagrody.

Konkurs ,,Kartka Bożonarodzeniowa”

Laureaci :

Kategoria wiekowa od 3 do 6 roku życia

Liliana Derejczyk

Jakub Jarząbek

Martyna Witek

Amelia Guznowska

Pola Matyja

Wyróżnienia:

Łucja Kowalska

Oliwia Kubalska

Szymon Witek

Magdalena Omazda

Julia Kubalska

Kategoria wiekowa od 7 do 10 roku życia

Kinga Krawiec

Oliwia Ludwig

Zuzanna Frysztacka

Zuzanna Sętkowska

Aleks Grabowski

Łucja Derejczyk

Wyróżnienia:

Izabela Hulbój

Milena Godek

Oliwia Będkowska

Natalia Ćwik

Aleksandra Bogacz

Jan Motyl

Maja Balmas

Natalia Omazda

Natalia Konopka

Kategoria wiekowa od 11 do 14 roku życia:
Maja Motyl

Wyróżnienia:

Emilia Kolenda

Konkurs ,,Portret Świętego Mikołaja”

Laureaci:

I Miejsce – Hanna Kulawik

II Miejsce – Barbara Stecz

III Miejsce – Maja Figzak

Wyróżnienia:

Kalina Kisiel

Oliwia Kisiel

Jan Motyl

Izabela Hulbój

Maja Motyl

Po oficjalnej części, nadszedł czas na słodkie upominki dla wszystkich obecnych. Każde dziecko otrzymało coś pysznego, co jeszcze bardziej rozjaśniło ich uśmiechy. Dodatkowo, wszyscy mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z najprawdziwszym Świętym Mikołajem, tworząc niezapomniane wspomnienia.

Mikołajki w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach to nie tylko święto dla dzieci, ale także czas, który jednoczy społeczność lokalną. Mamy nadzieję, że atmosfera wzajemnej radości i wspólnego świętowania sprawiła, że to wydarzenie zapisze się w pamięci mieszkańców na długo.

Skip to content