Menu Zamknij

Jubileusz KGW Mokrzeszanki

18.08.2023

W dniu 18 sierpnia 2023 roku, w Lgocie Mokrzesz, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – jubileusz 10-lecia Koła Gospodyń Wiejskich „Mokrzeszanki”. Uroczystość zgromadziła mieszkańców oraz gości z okolicznych miejscowości w Sołeckim Centrum Kultury. Wydarzenie to, pełne emocji i wspomnień, było okazją do podziękowań i świętowania razem.

Jubileusz otworzyła przewodnicząca Koła Pani Jolanta Kapuściak wraz z Panią Dyrektor MGOPK Renatą Garleją. Galę rozpoczął monograficzny film z działalności koła. 40-to minutowa produkcja dostarczyła wiele wzruszeń dla samych Pań, które żywo uczestniczyły w działalności i tworzeniu profilu zadań, które składały się na całość prac na przestrzeni tych lat. Sama publiczność z wielkim zaciekawieniem, a zarazem zaskoczeniem dokonała analizy z wypływającymi wnioskami jaką szeroką ofertą i pracą na wielu poziomach zarówno artystycznych, społecznych, kulturalnych, rekreacyjnych i filantropijnych dokonała ta 15- osobowa grupa Pań z koła KGW Mokrzeszanki i za to im z całego serca dziękujemy.

Na scenie pojawiła się także grupa znamienitych gości, którzy winszowali jubilatom: Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, Sekretarz Krzysztof Bąk, Kierownik ARiM z Myszkowa Daniel Wróbel, Radny Andrzej Szustak oraz Sołtys Mariusz Janoszka. Ich obecność była wyrazem uznania dla wkładu Koła KGW Mokrzeszanki w rozwijanie kultury i tradycji w regionie.

Reprezentacje ze wszystkich kół KGW złożyli gratulacje jubilatom oraz wręczyli symboliczne prezenty, które stanowiły wyraz ich uznania i wsparcia. Do życzeń „Mokrzeszanki” także zostały obdarowane pięknym koszem z życzeniami od Prezes Banku dołączyli się Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy z Myszkowa. Wyjątkowym momentem były także życzenia List Gratulacyjny, od Europoseł Pani Jadwigi Wiśniewskiej.

Zwieńczeniem podziękowań było wręczenie statuetki dla wyjątkowych Jubilatek. Wydarzenie wzbogaciły wyjątkowe występy: Gminnej Orkiestry Dętej z Koziegłów i KGW z Lgoty Gornej Ponadto utalentowana mieszkanka Lgoty Mokrzesz Karolina Garleja, zadedykowała wiązankę estradowego wokalu jako wyraz uznania i szacunku.

Nasze Jubilatki wyjątkowo ugościły wszystkich gości, a smakowity i oryginalny toast dopełnił to szczególne spotkanie.

Jubileusz 10-lecia Koła KGW Mokrzeszanki w Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz to nie tylko święto lokalnej społeczności, ale również dowód na to, jak ważna jest wspólna praca, tradycja i kultura. To wydarzenie, które łączy ludzi i przypomina, że wspólnie można osiągnąć wiele.

Gratulujemy jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów Kołu KGW Mokrzeszanki!

Skip to content