Menu Zamknij

Lipcowe Lato w Mieście – „Hobby Horse”

11.07.2023 i 12.07.2023

Z uwagi na to, że lato to czas radości, beztroski i świetnej zabawy, to MGOPK stara się się sprostać oczekiwaniom mieszkańców, oferując im różnorodne aktywności i atrakcje. W ramach akcji „Lipcowe Lato w Mieście”, w połączeniu z dwoma stajniami stworzyliśmy akcję o nazwie ,,Hobby Horse”czyli bliskość natury, pasja i miłość do koni.

Stajnia Kare Oczko w Oczku oraz Islandzka Chatka Bjarmi w Mzykach, otworzyły swoje podwoje dla odwiedzających. Dni Otwarte w tych miejscach były doskonałą okazją dla mieszkańców i turystów, by poznać bliskość natury, zrelaksować się i spędzić czas w niezwykłym otoczeniu koni. Spotkania odbyły się w dwóch terminach 11.07.23 oraz 12.07.23.

Stajnia Kare Oczko w Oczku to magiczne miejsce, które przyciąga zarówno miłośników koni, jak i tych, którzy pragną odciąć się od miejskiego zgiełku i zatopić w pięknie przyrody. W trakcie Dni Otwartych, zespół Stajni Kare Oczko specjalnie dla odwiedzających otworzył wszystkie swoje drzwi udostępniając całą stajnię do dyspozycji. Przeprowadzone tam animacje z udziałem koni w roli głównej były wyjątkowe i niezapomniane.

Islandzka Chatka Bjarmi w Mzykach to niezwykłe miejsce, które przenosi odwiedzających w magiczny klimat Islandii, oferując doświadczenia związane z tą fascynującą kulturą. W trakcie Dni Otwartych, Chatka Bjarmi przywitała wszystkich miłośników Islandii i ciekawych podróży w piękny świat wyspy ognia i lodu. Właściciele zorganizowali przejażdżki w islandzkim klimacie. Podczas tych wyjątkowych dni, zwiedzający mieli okazję spróbować przekąsek tradycyjnej kuchni islandzkiej oraz zwiedzić drewnianą chatkę, która została wykonana w/w stylu. Była to okazja, aby na chwilę poczuć się jak na odległej wyspie.

Bardzo dziękujemy za otwartość i wyjątkową gościnność tych właśnie stajni. Doceniamy trud i zaangażowanie. Wyrazy wdzięczności od naszej Instytucji.

Skip to content