Menu Zamknij

„Zimowa Akademia Artystyczna” 2023

16-28.01.2023

Tegoroczne ferie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyły się pod hasłem „Zimowa Akademia Artystyczna” skierowane do chętnych dzieci z Gminy Koziegłowy.

Jak co roku program został przygotowany tak aby nasi podopieczni mogli swój czas wolny spędzić w sposób ciekawy i kreatywny.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie i popularność naszych zajęć zostały one podzielone na 2 tury.

W programie znalazły się różnorodne propozycje, a były to: prelekcje, warsztaty, spotkania w bibliotece, bal karnawałowy czy wyjazd na basen.

Gościliśmy Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz policjantów z Komendy Powiatowej w Myszkowie, którzy przeprowadzili z dziećmi rozmowę o bezpieczeństwie, nie tylko w czasie ferii, w tym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale i o tym codziennym oraz w internecie.

Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem, dzieci pracowały z pełnym zaangażowaniem i z ciekawością podchodziły do każdego tematu, ponieważ z niektórymi technikami miały styczność pierwszy raz. Dodatkową atrakcją była możliwość zabrania do domu zrobionych przez siebie prac.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci robiły prezenciki dla swoich najbliższych: zapachowe woreczki oraz breloczki.

Niebywałą atrakcją w pierwszym tygodniu był czwartkowy wyjazd do kina Cinema City w Częstochowie na bajkę „Kot w butach”.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się warsztaty kulinarne i światowy Dzień Pizzy oraz konkurs na najlepszą pizzę. Uczestnicy zajęć ochoczo przystąpiły do dzieła i w ten sposób powstały działa kulinarne, których nie powstydzili by się najlepsi szefowie kuchni.

Jednym z punktów programu było spotkanie w Bibliotece w ramach obchodów Dnia Kubusia Puchatka dzieci robiły zakładki do książek z Paniami z Biblioteki, a Panie z Koziegłowskiego KUTW zrobiły mnóstwo ciekawych animacji dla nich. Odbyło się również wspólne czytanie fragmentów tej kultowej bajki, która skradła serca zarówno małych, jak i dużych czytelników.

A że styczeń to miesiąc karnawału dzieci miały możliwość zrobienia sobie przepięknych masek karnawałowych oraz ich zaprezentowania podczas balu karnawałowego, na którym zjawiły się również bajkowe wróżki z Koziegłowskiego KUTW. Wszyscy zgodnie orzekli, że zabawa była przednia.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla Pań z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Haliny Kośnej, Teresy Dawczyńskiej oraz Aliny Kurzak, które aktywnie włączyły się w prace ferii.

Taka forma artystycznych zajęć na czas Ferii Zimowych sprawdziła się i podpowiada Nam Organizatorom, w jakim kierunku tworzyć następne programy działań skierowane dla tej grupy wiekowej.

Skip to content