Menu Zamknij

Wrażliwość na Słowa – Eliminacje Gminne – wyniki

27.03.2023

W poniedziałek 27 marca 2023 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyły się XXXIV Eliminacje Regionalnych Spotkań Recytatorskich ”Wrażliwość na słowa”.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych naszej Gminy. Jego celem jest rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości artystycznej wśród dzieci, a także wspieranie najzdolniejszych uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności recytatorskich.

Komisja w składzie p. Czesława Monczka, p. Halina Kośna i p. Alina Kurzak po przesłuchaniu 22 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, wyłoniła następujących laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego w Myszkowie już 14 kwietnia br.

Kat. I klasy I – III Szkoły Podstawowej

1. Jakub Matyja SP Koziegłówki

2. Dorota Churas SP Pińczyce

3. Kacper Warmuz SP Pińczyce

4. Wyróżnienie: Zofia Gocyła SP SPSK Mysłów

Kat. II klasy IV – VI Szkoły Podstawowej

1. Maria Zimny SP Gniazdów

2. Kacper Mosionek SP Koziegłówki

3. Julia Boroń SP Koziegłowy

4. Wyróżnienie: Maciej Dawid SP Koziegłowy


Kat. III klasy VII – VIII Szkoły Podstawowej

1. Kornel Sitek SP Siedlec Duży

2. Lena Pęczek SP Siedlec Duży

3. Antonina Dąbek SP Pińczyce

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy wszystkim recytatorom za krzewienie kultury żywego słowa. Podziękowania kierujemy również do pedagogów, opiekunów i rodziców za trud i zaangażowanie. Piękne polskie przysłowie brzmi „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Pragniemy, aby nasz język ojczysty był pielęgnowany w każdym polskim domu.

Takie wydarzenie jak Konkurs Recytatorski uwrażliwia dzieci i młodzież na piękno naszego języka. Wzbogaca naszą mowę i słownictwo. Konkurs Recytatorski to także poznawanie pięknej klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej. Warto dodać, że nasi uczestnicy corocznych eliminacji poznają się wzajemnie, krzewią kulturę żywego słowa między sobą i wśród swoich rówieśników. W dobie komputerów i smartfonów, żywy język, kontakty personalne między młodymi ludźmi sprawiają, że szerzona jest kultura i poprawna mowa w języku ojczystym.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy!

Skip to content