Menu Zamknij

Wiosna Kobiet 2023

08.03.2023 – 17.03.2023

W dniach 08.03.2023 – 17.03.2023 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury odbyła się tegoroczna edycja Wiosny Kobiet pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki.

W tym roku impreza była wyjątkowa, gdyż trwała aż dwa tygodnie! Nasza instytucja zawsze zaprasza najlepszych. Wydarzenie to jest realizowane po raz dziewiąty i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a świadczy o tym fakt, że kilka dni po opublikowaniu informacji zapełniły się miejsca. Zapraszamy na krótką relację.

Nasze uroczyste wydarzenie otworzyli Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka, oraz Sekretarz Pan Krzysztof Bąk przekazując symboliczną różę – składając wszystkim kobietom życzenia z okazji ich święta. Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Pani Joanna Kołodziejczyk oraz Dyrektor MGOPK Pani Renata Garleja serdecznie podziękowały za życzenia zapraszając do wspólnego świętowania.

Zaczęliśmy od Show Kabaretowego Grzegorza Stasiaka oraz Koncertu Zespołu Duet Romantica. Cieszy nas fakt, że ludzie żywo reagowali na występy. Obserwowaliśmy wspólną symbiozę pomiędzy uczestnikiem i artystą. Widzieliśmy tak duże zainteresowanie promowanym przez nas wydarzeniem, że aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych kobiet – zorganizowaliśmy dodatkowy spektakl. Bilety na Show rozeszły się w błyskawicznym tempie. Dla nas organizatorów to wielki zaszczyt móc gościć taką szeroką publiczność i cieszy nas fakt, że frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania.

W Galerii Promo Arte w MGOPK odbył się wernisaż wyjątkowego artysty Michała Kondasa pt ,,Ekspresja jest kobietą”, który z ogromną pasją, talentem i niepowtarzalnym spojrzeniem fotografuje już 15 lat. Przepiękne zdjęcia kobiet uchwycone jego okiem pokazują nawet najgłębiej skrywaną prawdę modelki oraz samego artysty. Uczucia to niezwykle złożony mechanizm, a Pan Michał, potrafi pokazać to w każdym najmniejszym detalu, a przede wszystkim w oczach, które jak wiemy są zwierciadłem duszy. Galerię możemy jeszcze podziwiać w naszym ośrodku do 31.03.2023.

Kobiety kochają klejnoty! I właśnie dlatego odbyły się u nas również warsztaty pt ,, Biżuteria z natury” pod okiem instruktor Pani Sylwii Piech. Zajęcia, na których kobiety mogły nauczyć się jak wykonać modną oraz efektowną biżuterię z masy polimerowej. Różnorodność i kreatywność pań zaskoczyła wszystkich. Niezwykłe wzory i połączenia kolorystyczne spójnie komponują się ze strojem i dają doskonały akcent do wykończenia stylizacji. Każda z Pań nauczyła się robić własną niepowtarzalną ozdobę, by potem zabrać ją ze sobą.

Wiosna Kobiet nie mogła obyć się bez makijażu oraz pielęgnacji pt. ,,Nowa ja”, którą tak bardzo uwielbiają kobiety. Odwiedziły nas Panie z firmy Avon, oraz Oriflame aby kompleksowo omówić temat makijażu i nauczyć jak się malować. Każda z Pań mogła przetestować kosmetyki oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek odnośnie ich stosowania. Wykonały badanie skóry, dobrały odpowiednią pielęgnację oraz zrobiły uczestniczkom peeling dłoni. Każda z Pań mogła zadawać szczegółowe pytania, omówić zagadnienia związane z urodą oraz zakupić wybrane produkty.

Nasz Ośrodek odwiedziła również Fotograf Pani Monika Matyja, która na co dzień zajmuje się fotografią studyjną, okazyjną i plenerową. Wykonała sesję zdjęciową pt. ,,W kadrze zatrzymane” dla wszystkich chętnych uczestników. W specjalnie przygotowanym przez nas studio w wiosennym klimacie artystka oddała nam swój czas by stworzyć coś wyjątkowego – pamiątki na lata. Każda osoba biorąca udział w sesji otrzyma drogą elektroniczną profesjonalnie obrobione kadry.

Na warsztaty kulinarne pt. Egzotyka w Kuchni” przyjechała do nas wybitna restauracja Avo Sushi Myszków. Na czele lokalu stoi Pan Axel Kała, który opowiedział nam jak wykonać perfekcyjne Sushi. Panowie zaserwowali nam sushi wg prawideł japońskich jak i europejskich. Z radością obwieszczamy, że Avo Sushi przyjęło zaproszenie za rok na szczególną prośbę naszych uczestniczek. Szczerze wcale nas to nie dziwi, ponieważ świeżość, wykonanie, estetyka i smak to główne motto działalności Pana Alexa. Dziękujemy za to. Zdradzili tajniki przygotowania oraz szczegółowo odpowiedzieli na zadawane pytania, a było ich wiele.

Niezwykle cenną wiedzę zdradziła nam na wykładzie pt. ,,Cztery kroki do zdrowia” Pani Doktor Tatiana Kożuszna. Doświadczony lekarz z pasją nauki o wielu specjalizacjach opowiedziała nam o tym jak zdrowo żyć, skąd biorą się różnorodne choroby i jak ważny wpływ na zdrowie ma nasz tryb życia. Każdy z uczestników mógł skonsultować się i otrzymać szczegółowe porady od wykwalifikowanej i doświadczonej specjalistki. Dziękujemy Pani Jadwidze Czarneckiej za współorganizację tego spotkania i wyjątkowy sponsoring ufundowanych nagród.

Przyszedł czas na połączenie ducha i aktywności fizycznej. Z fantastyczną prawdą i dobrą energią swoje zajęcia poprowadziły Panie Agata Musialik oraz Izabela Haluk ze studia Moya Yoga z Myszkowa. Doświadczone instruktorki wprowadziły uczestniczki w wyjątkowy świat jogi, a zwieńczeniem zajęć była odprężająca relaksacja z dźwiękiem. Obserwowaliśmy bardzo pozytywny odbiór zajęć i chęć uczestnictwa w przyszłości. Pasja Pań ze studia Moya Yoga jest wyjątkowa i przepełniona dobrą energią dla drugiego człowieka.

W Galerii Promo Arte gościliśmy również pisarkę Panią Monikę Nawarę, autorkę czterech książek obyczajowych. Autorskie spotkanie pt. ,,Miłość Nieoczywista” wprowadziło nas w romantyczny klimat Jej twórczości. Pisanie to największa pasja autorki. W spotkaniu literackim uczestniczyły czytelniczki z naszej Gminy, które miały okazję zakupić książki z dedykacją oraz zadać autorce pytania dotyczących procesu wydawniczego, jak również skąd czerpie pomysły do swojej twórczości.

W ostatnim dniu Wiosny Kobiet odbyło się spotkanie z podróżnikiem obieżyświatem Mieczysławem Bieńkiem ,,Hajerem” pt ,,Z seksapilem przez świat”. Mężczyzna, który autostopem zwiedził prawie cały glob. Autor 7 książek podróżniczych. Jego największą pasją i celem w życiu są wyprawy w nieznane i dalekie krainy. Dzięki spotkaniu, mogliśmy poznać arcyciekawe historie, które napawały publikę o zdumienie. Opowieści przeplatane humorem oraz lekkością wypowiedzi dawały żywą reakcję publiczności. Podróże kształcą najbardziej, a Pan ,, Hajer ” inspiruje do tego, aby mimo przeciwności losu, nie bać się życia i walczyć o marzenia. To wielki podróżnik i wyjątkowy człowiek, który ma wyjątkowe spojrzenie na świat i sprawy ludzkie. Zapewne my kobiety po tym spotkaniu inaczej spojrzymy na to jak postrzegają nas mężczyźni.

Zwieńczeniem poszczególnych dni było losowanie nagród ufundowanych przez naszych wyjątkowych gości.

Z uwagi na to, że kobieta to 101 drobiazgów stworzyliśmy w naszej instytucji wyjątkowe wydarzenie. Kobiety dbają o dom, pracę, rodzinę – na swoich barkach dźwigają ogrom zmartwień i obowiązków. To wspaniałe matki i żony. I często zdają sobie sprawę że w pędzie życia zapominają właśnie o sobie. Naszym wydarzeniem chcieliśmy pokazać, że czasem warto zwolnić i zrobić coś co przyniesie nam dobrą energię. Z całego serca serdecznie dziękuję wszystkim osobom, firmom, za profesjonalne, niepowtarzalne przeprowadzenie spotkań. Wnieśliście Państwo wyjątkowe światełko do naszego życia i za to Wam gorąco dziękuję – mówi Dyrektor MGOPK Renata Garleja. Serdecznie dziękujemy naszym uczestnikom, którzy tak aktywnie brali udział w przygotowanym programie i nawzajem dla siebie obudzili wiosnę, wiosnę ducha, energii, witalności i siły. Nasze motto ,, Kobieto obudź się na wiosnę” sprawiło, że nawet za oknem zaświeciło słońce i przegoniło zimę dzięki wspólnej życiodajnej energii. Drogie Panie do zobaczenia za rok!

Skip to content