Menu Zamknij

Podsumowanie warsztatów z robotyki

W dniach od 13.12.2022 r. do 30.01.2023 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyły się warsztaty z robotyki w ramach projektu Cyfrowi Eksperci. Beneficjentem tego projektu jest Wyższa Szkoła Humanitas z Sosnowca. Zajęcia skierowane były do młodzieży w wieku od 15 do 18 lat.
Warsztaty te miały na celu zachęcić dzieci i młodzież do pogłębiania wiedzy, nauki logicznego myślenia, tworzenia ciągów przyczynowo – skutkowych, rozwiązywania problemów z zakresu robotyki. Celem ogólnym warsztatów było kształtowanie kompetencji przedmiotowych uczestnika z zakresu programowania. 
Pod fachowym okiem instruktora uczestnicy warsztatów poznali podstawy budowy robotów Edison oraz ich programowanie. Zostali wprowadzeni do środowiska Scratch i Scottie Go. Poznali także podstawy jednego z najpopularniejszych języków programowania – Python. Wiedza zdobyta podczas warsztatów pozwoli z pewnością naszym uczestnikom na dalsze rozwijanie swoich zainteresowań z dziedziny robotyki, jak również przełoży się na wyniki w nauce. 

Skip to content