Menu Zamknij

„Zimowa Akademia Artystyczna”

W tym roku, w MGOPK, ferie odbyły się pod hasłem „Zimowa Akademia Artystyczna”.

Postawiliśmy na kreatywny rozwój dla naszych najmłodszych.

W programie znalazły się różnorodne zajęcia artystyczne: tworzenie kartek walentynkowych, szycie poduszek, tworzenie karnawałowych masek i kotylionów, skomponowanie zdrowej pasty do kanapek oraz tworzenie wyrobów drewnianych.

Specjalnie dla małych miłośników natury, zostały zorganizowane zajęcia techniczne uwzględniające recykling i opiekę nad zwierzętami. Zużyte plastikowe butelki dostały nowe życie, które pełni teraz funkcję karmników dla ptaków.

Młodzi uczestnicy z naszych Gminnych świetlic mieli okazję wziąć udział w konkursie na grupową pracę artystyczną wykorzystując pełnię swojej kreatywności przy ograniczonej ilości materiałów.

Jednym z punktów było spotkanie z Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i KRUS-em w Myszkowie. Organizacje te podjęły się zorganizowania dla podopiecznych konkursu plastycznego pt.: „Bezpieczne Ferie” pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

W ramach zajęć w Bibliotece Publicznej w Koziegłowach, odbył się Dzień Kota. Podczas wizyty Pani weterynarz Elżbiety Pietrzak, dzieci mogły poznać podstawy opiekowania się kotkami, a następnie z masy porcelanowej stworzyć swoje własne.

Na zakończenie ferii, odbyła się zabawa karnawałowa z tańcem i wielobarwnymi strojami.

Podczas uczestnictwa w feriach zimowych, młodzi uczestnicy mieli okazję rozwinąć swoją kreatywność i umiejętności manualne, na polu artystycznym.

Skip to content