Menu Zamknij

Gala Taneczna- Grand Prix Polski PTT w 10 Tańcach

W dniach 10.09.2022- 11.09.2022 w naszej Gminie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczki.

Organizatorem tego uroczystego wydarzenia w naszej Gminie była Szkoła Tańca Dobrowolscy przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Promocji Kultury w Koziegłowach.

Tę wyjątkową imprezę mieliśmy zaszczyt przygotowywać po raz drugi. Przed okresem pandemii poziom tego przedsięwzięcia, był na tak wysokim poziomie, że Polskie Towarzystwo Taneczne zdecydowało o ponownej organizacji Gali w naszej Gminie. Uchylamy rąbka kulis, że o to wydarzenie staraliśmy się 2 lata (wraz z 7 dużymi klubami). Czujemy się wyróżnieni, że mogliśmy podjąć się ponownie tego wyzwania i że było ono tak piękne, barwne i uroczyste.

Całe wydarzenie miało miejsce na Hali Sportowej Zespołu Szkół w Koziegłowach, gdzie mogliśmy podziwiać wielkie talenty. Zachwycił nas wyjątkowo wysoki poziom wydarzenia i niezwykłe pokazy. Pary tancerzy przyjechały do Koziegłów z całej Polski od morza, przez centralną Polskę, aż po góry, by zaprezentować swój warsztat i zdobyć wymarzone gratyfikacje. Nietuzinkowe kreacje, nawiązujące do okresu międzywojennego zachwycały wszystkich obserwujących.

Zaczęliśmy od eliminacji, po czym mogliśmy podziwiać galę wieczorną i rozdanie nagród.

Mieliśmy okazję zobaczyć nasze uzdolnione dzieci z sekcji MGOPK w Koziegłowach, które przygotowywał instruktor Filip Tasarz ze Szkoły Tańca Dobrowolscy. Cieszymy się, że młodzi artyści z naszej Gminy mieli możliwość pokazać swoje umiejętności na tak dużej gali.

To wydarzenie było wyjątkowe zarówno dla nas jak i artystów. Mogliśmy przeżyć ten uroczysty weekend z tańcem towarzyskim. Każdy obecny mógł na własne oczy zobaczyć tę sztukę, warsztat i poczuć emocje, które poruszają serca.

Chcielibyśmy gorąco podziękować Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach Karolinie Turoń-Miklas za użyczenie hali i zaplecza szkoły.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Każdy kto był na tym wydarzeniu z pewnością nie żałował.

Skip to content