Menu Zamknij

Jubileusz 45-lecia Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koziegłowy”

21 listopada 2021 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach obchodziliśmy kolejną pięcioletnią dekadę Jubileuszu Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koziegłowy” która składa się na 45 lat.

Zespół działa przy MGOPK w Koziegłowach i tworzy go grupa dorosłych oraz dziecięco-młodzieżowa. W ostatnim pięcioleciu Zespół występował na wielu festiwalach, przeglądach i koncertach. Okres ten był bardzo pracowity i przekładał się na sukcesy zespołu, który brał udział w koncertach w Polsce oraz reprezentował naszą gminę na festiwalach i przeglądach międzynarodowych w Rumuni, Słowacji, Węgrzech. Barwny folklor, dynamika tańców ludowych wszędzie zachwycał publiczność. O wysokim poziomie artystycznym świadczy również fakt, iż grupa młodzieżowa ściśle współpracowała z artystką zawodową Bernadetą Kowalską odbywając liczne wyjazdy
i koncerty m.in. na XII Śląskiej Gali Biesiadnej, w Domu Muzyki i Tańca w Chorzowie. Wspólnie z artystką nagrali również teledysk
„Jo jest dziołcha”, który okazał się kolejnym sukcesem grupy dziecięco-młodzieżowej. Grupa ta ma przygotowaną suitę śląską
i krakowską natomiast grupa dorosła tańczy tańce Górnego Śląska i beskidzkie, widowisko obrzędowe „Wrona”oraz Polonez i Chodzony. W okresie ostatnich 5 lat Zespół podnosił swoje umiejętności uczestnicząc m.in. w warsztatach studyjnych Korbielowie i Białce Tatrzańskiej. Ogrom pracy uczestników Zespołu oraz zaangażowania kadry instruktorskiej skutkowało wysokim poziomem artystycznym, stając się tym samym wizytówką naszej Gminy.

W tym ważnym dniu dla Zespołu gratulacje złożył: Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Radni Gminy i Miasta Koziegłowy:
Leonard Jagoda, Michał Kubalski, Andrzej Okularczyk, Andrzej Szóstak, Prezes Banku Spółdzielczego Zofia Jakubczyk,
Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Renata Garleja.

Wręczono statuetki za ostatni okres pracy w trzech kategoriach:

Grupa dorosła – Panie

1) Janina Bereza

2) Teresa Bulska

3) Urszula Gawlińska- Bzdura

4) Anna Churas

5) Izabela Fabijańczyk

6) Wiesława Frączek

7) Maria Gonczarko

8) Irena Grzybek

9) Zofia Guznowska

10) Kazimierz Kamrowski

11) Józefa Kimla

12) Halina Kośna

13) Magdalena Kropwnicka

14) Grażyna Kuźba

15) Alina Kurzak

16) Ewa Kwaśniewska

18) Mariola Majchrzak

19) Barbara Pakuła

20) Anna Proszowska

21) Teresa Rup

22) Barbara Sapota

23) Grażyna Wcisło

24) Mirosława Winiarska

25) Anna Witos

26) Elżbieta Wróbel

27) Iwona Zenderowska

Grupa młodzieżowo-dziecięca

1) Maksymilian Bańdo

2) Kinga Duda

3) Weronika Duda

4) Karolina Garleja

5) Adrianna Gocyła

6) Jan Gwardyś

7) Wiktor Gwardyś

8) Konrad Jadowski

9) Julia Kaźmierska

10) Bartosz Kaźmierski

11) Natalia Kaźmierska

12) Nikola Kocot

13) Patryk Nowak

14) Wiktoria Płaczek

15) Emilia Rajczyk

16) Zuzanna Rydzowska

17) Mateusz Rzepka

18) Zuzanna Rzepka

19) Oliwia Szmal

20) Paweł Torbus

21) Kacper Twardokęs

22) Kinga Żak

23) Paweł Żak

Kadra instruktorska

1) Dyrektor MGOPK Renata Garleja

2) Beata Gwardyś

3) Roman Kryst

4) Anna Łuszczyk- Matyja

5) Mirosław Naturalny

6) Anna Szczęsna

7) Zdzisław Zasuń

8) Izabela Churas

Dla naszych Jubilatów dodatkowym prezentem był występ reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie” z Zawiercia. Podczas godzinnego koncertu w niezwykle widowiskowym i tanecznym charakterze zaprezentował znakomite tańce narodowe takie jak – kujawiak z oberkiem, polkę suitę łowiecką i krakowiaków wschodnich.

Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca „Koziegłowy” pewnością zapadnie w pamięci członków Zespołu oraz każdego Gościa.

Do zobaczenia za 5 lat.

Skip to content