Menu Zamknij

TVP 3 Katowice w Pracowni Orange

1 września gościliśmy u siebie w Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz gości z telewizji dokładnie z TVP 3 Katowice. Tą niecodzienną wizytę zawdzięczamy wygranej w konkursie. Nasz sołtys zgłosił naszą wieś do konkursu realizowanego przez Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury” pt. „Najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw w Partnerstwie Północnej Jury”. Konkurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wśród 10 zgłoszonych inicjatyw komisja uznała, iż nasze zgłoszenie pt. „Nasze Sołeckie Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz” zasługuje na I miejsce. W naszym zgłoszeniu na uwagę zwrócono zwłaszcza na działającą już od paru lat Pracownię Orange, w której organizowane są różnego rodzaju warsztaty i szkolenia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii dla różnych grup wiekowych. Goście z telewizji mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanych w pracowni warsztatach kulinarnych „Babcine ciasteczka”, które dla dzieci wykonywały panie z KGW Mokrzeszanki. Dzieciaki same wykrawały zabawne wzory ciasteczek a następnie ozdabiały je przy pomocy lukru i cukrowych posypek. Na koniec nastąpiła wyczekiwana degustacja, choć dzieci z żalem zjadały swoje małe dzieła sztuki. Z niecierpliwością czekamy na emisję materiału na temat naszej wsi w telewizji.

Film TVP 3 Katowice

Skip to content