Menu Zamknij

Kreatywne Wakacje z Kulturą

W dniach 26.06.2023 – 30.06.2023 w MGOPK w Koziegłowach rozpoczęły się w ramach Lipcowego Lata w Mieście „Kreatywne Wakacje z Kulturą”, które skierowano do dzieci z Gminy i Miasta Koziegłowy.

Zajęcia rozpoczęliśmy akcją „Bezpieczne Wakacje” we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Myszkowie.

Z uwagi na słoneczną wakacyjną pogodę, staraliśmy się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, stąd został dzieciom rozłożony tor rowerowy, gdzie mogły aktywnie spędzić czas i poćwiczyć pod okiem fachowców.

W programie znalazła się także wycieczka „Spacerkiem przez historię Koziegłów” czyli zwiedzanie Galerii Barbórki oraz Piwnic Pałacu Biskupów Krakowskich. Dzięki uprzejmości Pana Leonarda Jagody dzieci mogły poznać historię początku powstania miasta Koziegłowy i zadać każde nurtujące ich w tym zakresie pytania. Wyprawa zakończyła się spacerem z lodami na pięknym koziegłowskim rynku.

Kolejną propozycją były warsztaty kreatywne z quillingu. Dzieci mogły nauczyć się nowej metody robienia prac plastycznych z wykorzystaniem swoich zręcznych paluszków. Aby się zrelaksować mogły także wykonać sobie zabawne gniotki z żelatyny.

Odbywały się warsztaty plastyczne gdzie główną rolę odegrała modelina. Takie zajęcia wspaniale rozwijają manualne zdolności i kreatywność. Wyobraźnia również jest potrzebna w japońskiej sztuce „origami”, które było tematem następnych zajęć.

W ramach zajęć kulinarnych w pierwszym tygodniu akcji odbyło się pieczenie kiełbasek połączone z aktywnościami sportowymi na Orliku w Koziegłowach.

Dziękujemy uczestnikom oraz osobom, które przyczyniły się do tego wyjątkowego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!

Skip to content