Menu Zamknij

Kreatywne Wakacje z Kulturą

26.06.2023 – 07.07.2023

W dniach 26.06.2023 – 30.06.2023 (I Turnus), 03.07.2023-07.07.2023 (II Turnus) w MGOPK w Koziegłowach rozpoczęły się w ramach Lipcowego Lata w Mieście „Kreatywne Wakacje z Kulturą”, które skierowano do dzieci z Gminy i Miasta Koziegłowy. Wydarzenie odbyło się w MGOPK Koziegłowy oraz świetlicach w całej Gminie.

Zajęcia rozpoczęliśmy akcją „Bezpieczne Wakacje” we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Myszkowie.

Z uwagi na słoneczną wakacyjną pogodę, staraliśmy się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, stąd został dzieciom rozłożony tor rowerowy, gdzie mogły aktywnie spędzić czas i poćwiczyć pod okiem fachowców.

W programie znalazła się także wycieczka „Spacerkiem przez historię Koziegłów” czyli zwiedzanie Galerii Barbórki oraz Piwnic Pałacu Biskupów Krakowskich. Dzięki uprzejmości Pana Leonarda Jagody dzieci mogły poznać historię początku powstania miasta Koziegłowy i zadać każde nurtujące ich w tym zakresie pytania. Wyprawa zakończyła się spacerem z lodami na pięknym koziegłowskim rynku.

Kolejną wycieczką, która miała miejsce podczas akcji to ,,Szlakami Północnej Jury” ze współpracą ze Stowarzyszeniem Partnerstwo Północnej Jury z siedzibą w Janowie. Dzieci zwiedziły najciekawsze miejsca okolic Złotego Potoku, m.in. Pustynię Siedlecką, Źródła Zygmunta, Bramę Twardowskiego, natomiast zwieńczeniem widowiskowej trasy był Park Linowy.

Kolejną propozycją były warsztaty kreatywne z quillingu. Dzieci mogły nauczyć się nowej metody robienia prac plastycznych z wykorzystaniem swoich zręcznych paluszków. Aby się zrelaksować mogły także wykonać sobie zabawne gniotki z żelatyny.

Odbywały się warsztaty plastyczne gdzie główną rolę odegrała modelina. Takie zajęcia wspaniale rozwijają manualne zdolności i kreatywność. Wyobraźnia również jest potrzebna w japońskiej sztuce „origami”, które było tematem następnych zajęć. W ramach warsztatów manualnych. Dzieci nauczyły się jak kreatywnie ozdobić materiałowe chusty.

Nie zabrakło również ogniska z kiełbaskami połączone z aktywnościami sportowymi na Orliku w Koziegłowach.

Dziękujemy uczestnikom oraz osobom, które przyczyniły się do tego wyjątkowego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!

Skip to content