Menu Zamknij

Wystawa – Powstanie Zamojskie w MGOPK w Koziegłowach

24.05.2024r

24 maja 2024 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się wystawa poświęcona Powstaniu Zamojskiemu pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, któremu dziękujemy za uczestnictwo i zaangażowanie. Wydarzenie zgromadziło lokalnych historyków, miłośników historii i mieszkańców.

Powstanie Zamojskie (1942-1944) było jednym z najważniejszych zrywów zbrojnych przeciwko niemieckiemu okupantowi. Wystawa prezentowała eksponaty, dokumenty, zdjęcia i relacje świadków, ukazujące losy uczestników powstania.

Autorowi i gośćmi honorowymi tej wystawy byli Stanisław Gmitruk i Mirosław Kula, którzy podkreślili znaczenie powstania dla polskiego ruchu oporu.

Wystawa była ważnym przypomnieniem o bohaterstwie polskich partyzantów. Dziękujemy za lekcje historii i wykład Pana Mirosława Kuklę, który w wyjątkowy sposób zobrazował nam i uświadomił co oznacza czas pokoju i rozwoju dla ludzkości.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy Gallery Promo – Arte do 24.06.2024r. Zapewniamy, że to nie będzie stracony czas.

Skip to content