Menu Zamknij

Spotkanie Autorskie z Przemkiem Kossakowskim

10.03.2024r

Dnia 10 marca 2024 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłą osobę – dziennikarza, podróżnika i autora książek Pana Przemka Kossakowskiego.

Spotkanie rozpoczęli: Pan Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk oraz Pani Dyrektor MGOPK Renata Garleja.
Autorski przekaz Pana Przemka Kossakowskiego okazał się być nie tylko przekazem do rozmowy, ale także podróżą przez niezwykłe historie z różnych zakątków świata. To, co wyróżniało to wyjątkowe wydarzenie, to fakt, że sam gość pozwolił publiczności wybrać temat swojej prezentacji. Ta spontaniczność sprawiła, że atmosfera była pełna energii i oczekiwań. Prowadzący poprowadził podwójne głosowanie. Publika w sposób demokratyczny wybrała temat, pt ,,Odmienne Stany Świadomości”.
Pan Kossakowski podzielił się nie tylko swoimi przygodami z podróży, ale również refleksjami na temat ludzi, miejsc i kultur, które miał okazję poznać. Jego opowieści ukazały nie tylko piękno świata, ale także różnorodność ludzkich doświadczeń i wartości. Niezwykła otwartość gościa wzbudziła ciekawość i zaangażowanie publiczności, tworząc jednocześnie atmosferę pogodną i pełną inspiracji.

Dodatkowo, uwzględniając znaczący wkład Pana Przemka Kossakowskiego jako twórcy popularnego programu „Down The Road”, nie można pominąć obecności osób z Warsztatu Terapii Zajęciowych z Wojsławic oraz chorych na Zespół Downa. Dla tych niezwykle ważnych gości, spotkanie z Panem Przemkiem było wyjątkową okazją do bliskiego kontaktu z osobą, która nie tylko dostarcza im radości i emocji poprzez swój program, ale również jest dla nich inspiracją do pokonywania codziennych wyzwań.
Podczas spotkania nie zabrakło momentów humorystycznych, które sprawiły, że każdy uczestnik mógł poczuć się swobodnie i zrelaksować. Pan Przemek Kossakowski potrafił doskonale łączyć powagę z lekkością, co sprawiło, że prezentacja była równocześnie edukacyjna i rozrywkowa.
Na zakończenie spotkania Pan Przemek Kossakowski został uhonorowany specjalną statuetką. ,,Honorowy Laur Przyjaciela Gminy i Miasta Koziegłowy” to wyjątkowe wyróżnienie, które zostało wręczone w uznaniu dla wkładu Pana Przemka w promocję kultury, podróży i ciekawego spojrzenia na świat oraz troska o drugiego człowieka.

Po oficjalnej części prezentacji, atmosfera na sali nabrała jeszcze większej swobody i radości, gdy wszyscy zainteresowani mieli okazję podjąć rozmowy, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i poprosić o autograf.
Całe wydarzenie było nie tylko okazją do poszerzenia horyzontów, ale także do nawiązania nowych przyjaźni i pogłębienia więzi społecznych. Spotkanie z Panem Przemkiem Kossakowskim w MGOPK pozostawiło niezapomniane wrażenia, inspirując zarówno młodsze jak i starsze pokolenia do odkrywania świata z nowym entuzjazmem i otwartością na różnorodność kultur i historii.

Skip to content