Menu Zamknij

„Zimowa Akademia Rozmaitości” za nami!

„Zimowa Akademia Rozmaitości” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach – czy można sobie wyobrazić lepszy sposób na spędzenie ferii zimowych? Dwa tygodnie pełne inspiracji, kreatywności i niezapomnianych przygód sprawiły, że dzieci z Gminy Koziegłowy przeżyły wyjątkowy czas, pełen radości.

Program tegorocznych ferii był zróżnicowany i pełen atrakcji. Od warsztatów kreatywnych, plastycznych, przez zajęcia kulinarne, spotkania z lokalnymi instytucjami i gośćmi specjalnymi po inspirujące wycieczki – każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie.

Jednym z punktów programu były zajęcia w „Małym Klubie Zręczne Ręce”, gdzie pod czujnym okiem instruktora Darii Kubalskiej dzieci mogły wykonać urocze poduszki – pluszaki. To nie tylko doskonała zabawa, ale także nauka szycia i wyrażania kreatywności. Kolejne dni ferii upłynęły pod znakiem różnorodnych zajęć, takich jak kreatywne warsztaty plastyczne, takie jak malowanie pejzaży zimowych pachnących miętą, tworzenie recyklingowych kukiełek zwierzątek i zapomnianych zabawek, twórcze malowanie kamieni, tworzenie zapachowych kul do kąpieli oraz serc 3D z okazji zbliżających się Walentynek również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nie zabrakło kreatywnych warsztatów decoupage gdzie zostały udekorowane tą metodą drewniane zakładki do książek oraz figurki wykonane z origami. Dzięki nim dzieci mogły wyrazić siebie artystycznie oraz zdobyć nowe umiejętności co stało się źródłem dumy i radości dla młodych artystów.

Warsztaty cieszyły się ogromnym powodzeniem, dzieci pracowały z zaangażowaniem i zainteresowaniem, niektóre z nich po raz pierwszy miały okazję zetknąć się z niektórymi technikami. Dodatkową atrakcją było możliwość zabrania do domu wykonanych przez siebie prac.

Nie mogło zabraknąć również zajęć kulinarnych. Światowy Dzień Pizzy został uczczony konkursem na najlepszą pizzę. Dzieci miały także okazję nauczyć się zdrowego odżywiania uczestnicząc w zajęciach przygotowanych przez panie ze Śląskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego oddział w Myszkowie i wykonując pyszne pasty kanapkowe.

Nie można zapomnieć o zaangażowaniu lokalnych społeczności i instytucji w organizację wydarzenia.

Spotkanie w Bibliotece podczas Zimowej Akademii Rozmaitości w Koziegłowach przyniosło wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Panie z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (KUTW) wraz z Bibliotekarkami przygotowały „Teatrzykowe inspiracje” – animacje oraz wspólne czytanie fragmentów bajek, które zachwyciły wszystkich obecnych.

Podczas zajęć powstał również Wielki Misiu z okazałym sercem. Ta urocza maskotka zagościła w kąciku dziecięcym w Bibliotece, gdzie odwiedzający czytelnicy będą mieli okazję podziwiać ją przez cały miesiąc luty. Wielki Misiu będzie nie tylko ozdobą kącika dziecięcego, ale także symbolem udanych i inspirujących ferii zimowych w Bibliotece.

W trakcie ferii w Koziegłowach gościliśmy wyjątkowych specjalistów, którzy przyczynili się do edukacji dzieci na temat bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia. Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Śląskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego oddział w Myszkowie przybliżyły uczestnikom zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii, jak i na co dzień, Te spotkania uświadomiły dzieciom wagę dbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Natomiast wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Koziegłowach była nie tylko okazją do zabawy i nauki, ale także do zdobycia nowych umiejętności, dzięki pokazowi pracy strażaka i różnorodnym zabawom sprawnościowym.

Ponadto dzieci miały okazję odkrywać fascynujący świat nauki i technologii poprzez ekscytujący świat kolorów podczas wycieczki do Funzeum w Gliwicach. Podczas wizyty mogły eksperymentować, badać i uczyć się poprzez zabawę.

Doskonałym podsumowaniem ferii była kolorowa i radosna zabawa karnawałowa, którą uświetniły bajkowe wróżki z Koziegłowskiego KUTW.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań z Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Haliny Kośnej, Teresy Dawczyńskiej oraz Bożeny Wcisło, które aktywnie animowały młodych uczestników ferii.

Ferie zimowe w Domu Kultury w Koziegłowach to nie tylko czas wypoczynku, ale także okazja do odkrywania pasji i rozwijania umiejętności. Dzieci spędziły więc czas aktywnie, twórczo i radośnie. A dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności i bogatemu programowi zajęć, te ferie z pewnością pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Skip to content