Menu Zamknij

Spotkanie z Policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie w Świetlicy ,,Pomysłolandia” w Gniazdowie

30.01.2024

W dniu 30.01.2024 świetlica dla dzieci w Gniazdowie gościła policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, którzy nie tylko dostarczyli rozrywki, ale przede wszystkim edukowali najmłodszych na temat swojej pracy, używanego sprzętu oraz zasad bezpieczeństwa.

Dzieci z radością przywitały stróżów prawa, którzy przynieśli ze sobą imponujący asortyment policyjnego sprzętu. Radiowóz policyjny, kamizelki kuloodporne, czy też lśniące hełmy wzbudziły zachwyt najmłodszych uczestników spotkania. Policjanci z pasją opowiadali o funkcjach każdego z elementów wyposażenia, starając się dostosować przekaz do poziomu zrozumienia dzieci.

Nie tylko sprzęt okazał się atrakcyjny – policjanci przygotowali także krótkie warsztaty praktyczne, dzięki którym dzieci mogły zdobyć podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Spotkanie nie ominęło również pytań ze strony dzieci, które chętnie dowiadywały się, jak wygląda typowy dzień pracy policjanta oraz jakie są ich obowiązki. Policjanci z uśmiechem i cierpliwością odpowiadali na każde pytanie, stając się dla dzieci nie tylko strażnikami porządku, ale także przyjaciółmi i wzorem do naśladowania.

To wyjątkowe spotkanie dostarczyło dzieciom niezapomnianych wrażeń, jak również przyczyniło się do budowania pozytywnego wizerunku policji w oczach najmłodszych mieszkańców Gniazdowa. Edukacyjny charakter wydarzenia stanowił istotny krok w kierunku zwiększenia świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa oraz roli, jaką pełnią policjanci w społeczeństwie.

Skip to content