Menu Zamknij

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy 2023

16.07.2023-17.07.2023

W dniach 16 -17 lipca na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK świętowaliśmy Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

Pierwszy dzień imprezy rozpoczął się od fascynującego pokazu zabytkowych samochodów, zatytułowanego „Moto Legendy”. Na starcie pojawiły się pięknie odrestaurowane klasyki motoryzacji, wzbudzając zachwyt wśród miłośników. Koziegłowscy pasjonaci mieli okazję podziwiać kultowe modele, które przypomniały nie tylko o historii motoryzacji, ale także o dawnych czasach, kiedy każda podróż była wyjątkowym przeżyciem.

Cykliczny konkurs Moto Legendy po raz VIII wyłonił najlepszych spośród kategorii:

1. Miss Moto Legendy – Warszawa M20

2. Miss Prezentacji – Mercedes 300

3. Miss Tuning – Fiat 125p Milicja

4. Mister Tuning – Fiat Zmiennicy 1313

5. Miss Gracji – Mercedes 180

6. Miss Kreatywności – Syrena 105

7. Motocykl Publiczności – SHL M11

8. Motocykl Parady – Wanderer AS11

9. Motocykl Parady – Junak 63’

10. Najstarszy Polski Samochód – IF 8 DKV

11. Samochód Militarny – Fiat Campagnola

12. Samochód Cabrio – Fiat X1/9

13. Samochód Publiczności – Ford Thunderbird

14. VIII Moto Legendy Koziegłowy ‘23 – Mercedes 210 B

15. VIII Moto Legendy Koziegłowy ‘23 – Porsche Boxter

16. Samochód Kultowy Parady – Fiat Argenta’84

17. Samochód Parady – Ford F100

Zwyczajowo nasza Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów pod batutą Pana Henryka Nowaka uroczyście zainagurowała otwarcie odgrywając Hymn ,,Gminy I Miasta Koziegłowy”.

Z wielką doniosłością Przewodnicząca Rady Pani Joanna Kołodziejczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka oraz Dyrektor MGOPK Pani Renata Garleja przekazali klucz na ręce Krystyna i Dobrawy z Koziegłów. To gest symbolizujący jedność mieszkańców i powitanie gości, którzy przybyli świętować razem z mieszkańcami.

Kolejnym emocjonującym momentem było wystąpienie kolejno dwóch orkiestr dętych: Gminnej Orkiestry Dętej z Koziegłów pod batutą Pana Henryka Nowaka oraz Orkiestry Dętej „Podstolice” pod batutą Pana Piotra Gawora. Ich muzyka wypełniła przestrzeń dźwiękiem i dodawała uroku całemu wydarzeniu. Wszyscy uczestnicy mieli szansę poczuć niezwykłą atmosferę, jaką tylko dęte instrumenty potrafią stworzyć.

Impreza była również okazją do uhonorowania laureatów VIII Otwartego Festiwalu Artystycznego „Scena dla Ciebie”. Na Letniej Scenie MGOPK zaprezentowali swoje utalentowane i niepowtarzalne występy, co sprawiło, że publiczność była pod wrażeniem różnorodności artystycznych talentów. Wystąpili: Zespół Wokalny ,,Singing Girls”, Liliana Kolasa, Marcelina Żak, Zespół wokalny ,,Pszczółki”, Zespół Taneczny ,,Dancing Girls”, Amelia Duda, Amelia Żak, Zespół wokalno – instrumentalny Zs w Koziegłowach, Zuzanna Marczyk oraz Karolina Garleja.

Wieczór stał się jeszcze bardziej niezapomniany, gdy na scenie pojawił się gwiazdorski zespół Weekend. Ich energia, muzyka i charyzma porwały wszystkich zgromadzonych, tworząc niesamowity klimat i zapewniając najlepszą rozrywkę podczas Dni Koziegłów.

Noc zagościła nad miastem, ale to nie koniec atrakcji. Impreza przeniosła się na parkiet z nocnymi DJ-ami, którzy dostarczyli niezapomnianych wrażeń miłośnikom tańca i dobrej muzyki. Do tego dochodziło wciągające Laser Show, które rozświetliło niebo Koziegłów, sprawiając, że noc stała się magiczna.

Kolejny dzień Dni Gminy i Miasta Koziegłowy był równie ekscytujący i pełen atrakcji. Wspaniałe występy artystów, tancerzy i muzyków dostarczyły niezapomnianych wrażeń publiczności zgromadzonej w Centrum Rekreacji w Koziegłowach.

Rozpoczęcie dnia należało do Sekcji Tańca Towarzyskiego, która zaprezentowała zjawiskowe choreografie, demonstrując swoje umiejętności i pasję do tańca. Ich występ uświetnił atmosferę i wprawił publiczność w dobry nastrój.

Kolejnymi gośćmi na scenie byli Mikołaj Metryka i Ada Tarnicka, którzy zauroczyli widzów swoim wyjątkowym występem tanecznym. Ich zgrana synchronizacja i pełna ekspresji gra w tańcu zachwyciła wszystkich obecnych.

W kontynuacji artystycznej uczty na scenie pojawili się Laureaci Studia Piosenki „Scena dla Ciebie”. Wokaliści doskonale oddali emocje swoich piosenek, poruszając serca publiczności różnorodnością stylów muzycznych. Wystąpili: Wanessa Kazimierska, Duet Laura i Łucja Kajdańskie, Alicja Sienkiewicz, Daria Szulikowska oraz Natalia Feret.

Kolejny występ należał do Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z pewnością było to bardzo inspirujące doświadczenie – oglądanie jak zdolni seniorzy podzieleni entuzjazmem i energią prezentują swoje umiejętności artystyczne.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc pod batutą Pana Piotra Pompki rozpaliła swą muzyką atmosferę na scenie, a ich talent wprawił w zachwyt słuchaczy. Ich dynamiczne brzmienie wypełniło przestrzeń i dodawało imprezie wyjątkowej energii.

Kolejnym punktem programu był występ Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy. Ich profesjonalizm i zaangażowanie w sztukę taneczną były zauważalne, a publiczność była zafascynowana ich występem.

Wieczór stał się jeszcze bardziej magiczny, gdy na scenie pojawiła się Roksana Torbus w swoim recitalu. Jej wspaniały głos i wyjątkowy talent wokalny przenosiły słuchaczy w świat dźwięków i emocji.

Gwiazdą wieczoru, która zjednała serca wszystkich obecnych, był Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu. Jego niepowtarzalny urok sceniczny i energiczny występ muzyczny zapewnił publiczności niezapomniane przeżycia i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Dni Gminy i Miasta Koziegłowy były pełne radości, zabawy i kultury. To nie tylko okazja do świętowania miasta, ale także czas na integrację społeczności lokalnej i cieszenie się z cudownych wspomnień. Impreza przyciągnęła ludzi z różnych miejscowości, a atmosfera wzajemnej radości i pozytywnej energii rozpalała serca wszystkich uczestników. Dni Gminy i Miasta Koziegłowy na pewno na długo pozostaną w pamięci mieszkańców, którzy już z niecierpliwością oczekują na kolejne wyjątkowe święto miasta.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za współpracę i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok:

Partner Strategiczny:

Sponsor Strategiczny:

Sponsor Główny:

Sponsor Wspierający:

„SŁOTPOL” ARTUR SŁOCIŃSKI

Skip to content