Menu Zamknij

Wieczór Integracyjny Polsko – Ukraiński

31 marca 2022r

W Dniu 31 marca 2022r w Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz odbył się „ Wieczór Integracyjny Polsko – Ukraiński” .

Nasi mieszkańcy z Gminy Koziegłów spotkali się z społecznością z Ukrainy zamieszkującą naszą Gminę. Przyjęliśmy konwencję folkową z uwagi na piękno tradycji i kultury. Kulinaria zawsze łączą regiony i narody z tego też powodu zorganizowaliśmy pokazy i konkurs „Pierogi w Różnych Odsłonach” w wykonaniu ukraińskim i polskim. Lepienie pierogów na czas spotkało się z dopingowaniem swoich drużyn. Tę konkurencję wygrały Panie z KGW „Mokrzeszanki” lecz swój słodki tort przekazały dla gości z Ukrainy.

Nasze Panie z koła KGW „Mokrzeszanki” ugotowały polską tradycyjną zalewajkę w celu integracji i degustacji naszych polskich potraw.

Bardzo dziękujemy również Pani Iwonie Chmurzewskiej za pokaz kulinarny oraz Paniom z KGW i Paniom „Aktywne Kobiety” z Lgoty Mokrzesz za zaangażowanie i wkład pracy.

Cieszymy się, że możemy zjednoczyć się w tym trudnym dla naszych zagranicznych Gości czasem i pokazać, że mogą na nas liczyć. Niewątpliwie przeżyli ogromną tragedię, a my jako Gmina chcemy pomagać.

Skip to content