Menu Zamknij

Mikołajki w MGOPK

W dniu 6 grudnia 2022r w Naszym Ośrodku Kultury odbyło się magiczne spotkanie z Mikołajem.

Sala widowiskowa pękała w szwach. Wypełniona po brzegi przywitała mnóstwo wyczekujących dzieci wraz z opiekunami. Uczestnikom towarzyszył Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

W tym roku Mikołaj przyjechał do nas wyjątkowym pojazdem! Samochód jednego z rodziców został mianowany przez Pana Burmistrza jako oficjalny transport naszego Siwobrodego Gościa. Udekorowany w setki kolorowych światełek Fiat 126p niewątpliwie przyciągał wszystkie spojrzenia i powodował uśmiech na twarzach każdego kto go zobaczył. Pan Burmistrz docenił wyjątkowość pojazdu i wkład pracy, zapraszając na scenę właściciela z Lgoty Woźnickiej z Gminy Woźniki i wspólnie wspomagali Świętego Mikołaja.

Uroczystość zaczęliśmy na sali plastycznej malując portret Świętego Mikołaja. Nasz Siwobrody gość spośród wszystkich kreatywnych ilustracji wybrał na scenie trzy prace, aby nagrodzić dzieci prezentami.

Następnie Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Pani Renata Garleja uroczyście przywitała pełną salę uczestników wydarzenia i zaprosiła na spektakl Teatru ,,Krak – Art” z Krakowa, który swoim występem ,, Zimowa Opowieść” wprowadzał w klimat dobrych uczynków.

Po zakończonym występie przyszedł czas na zadanie dla naszych najmłodszych. Asystentki Świętego Mikołaja rozdały specjalne karty na których każde dziecko miało napisać odpowiedź na pytanie ,,Co dobrego zrobiłeś w tym roku…?”. Następnie karty zostały zebrane i nastąpiło losowanie i wręczenie nagród na na scenie.

Zwieńczeniem imprezy było rozdanie słodkich niespodzianek przez Pana Burmistrza Jacka Ślęczkę i Świętego Mikołaja oraz pamiątkowe zdjęcia dla każdego z Siwobrodym Gościem.

To był magiczny czas. Oczekujemy na kolejne spotkanie z Mikołajem za rok!

Skip to content