Menu Zamknij

,,Jurajski Festiwal Kultury Ludowej”

Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach realizuje zadanie pn. ,,Jurajski Festiwal Kultury Ludowej”. Jest to przedsięwzięcie nawiązujące do dziedzictwa i bogatych tradycji kulturowych terenów Jury Krakowsko- Częstochowskiej. W ramach zadania odbyły się już cztery powiatowe przeglądy konkursowe zespołów, kapel, śpiewaków i instrumentalistów ludowych.

Z powiatu będzińskiego przesłuchania miały miejsce w Miejsko- Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie zorganizował przesłuchania z terenu powiatu częstochowskiego, zmagania konkursowe obejmujące powiat myszkowski odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie a Miejski Ośrodek Kultury w Łazach zorganizował przesłuchania dla powiatu zawierciańskiego.

Uczestnicy walczyli o nominację do konkursu regionalnego, który odbędzie się w Koziegłowach 20 sierpnia podczas ,,Gościńca Jurajskiego”

,,Gościniec Jurajski” to forma jarmarku ludowego nawiązującego do tradycji spotkań mieszkańców, rękodzielników, sprzedających i kupujących.

20 sierpnia na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach zaprezentują się rękodzielnicy oraz wytwórcy zdrowej żywności, towarzyszyć im będzie konkurs na ,,Najciekawsze stoisko Gościńca Jurajskiego”.

,,Jura smakuje” to pokaz i degustacja nagrodzonych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Koziegłowy w ramach Bitwy Regionów. Miłośnicy staropolskich jarmarków będą mogli uczestniczyć w otwartych warsztatach garncarskich, warsztatach wytwarzania ozdób z wiór osikowych i pokazach tłoczenia oleju na zimno. Miłośników starych instrumentów muzycznych zapraszamy na wystawę w Galerii Promo Arte. Dla całych rodzin przygotowano Retro zabawy i wystawę fotograficzą ,,Historie ze starej fotografii”.

Wieczór umili występ Kapitana Folk, który łączy dwa nurty muzyczne – biesiadne i rytmy wojskowe utrzymane w klimacie folk.

Jurajski Festiwal Kultury Ludowej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content