Menu Zamknij

Zapraszamy 16-17 lipca na Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach zaprasza na największą tegoroczną imprezę plenerową Dni Gminy i Miasta Koziegłowy (16-17 lipca) – Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach, która z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń zarówno młodszym, jak i nieco starszym odbiorcom.

W sobotę już po raz siódmy organizujemy pokaz zabytkowych i tuningowych samochodów oraz motocykli wraz z paradą zmotoryzowanych. „Moto Legendy” to nasze cykliczne przedsięwzięcie, gdzie w poprzednich edycjach gościliśmy nawet 100 samochodów zabytkowych i tuningowych. Impreza przyciągała do nas także osoby pragnące choć na chwilę powrócić do czasów swojej młodości, gdzie na ulicach królowały te niesamowite pojazdy. Wybieraliśmy i nagradzaliśmy uczestników w wielu kategoriach m.in. Miss Moto Legendy, Miss Moto Legendy, Miss Prezentacji, Miss Gracji, Najstarszy Polski Samochód, Najstarszy Samochód Parady, Miss Tuning, Mister Tuning, Miss Kreatywności, Motocykl Parady, Najstarszy Polski Motocykl , Samochód Militarny, Miss Cabrio, Samochód Kultowy Parady, Najmłodszy uczestnik Parady, Motocykl Publiczności.

Tegoroczna edycja Dni Gminy i Miasta Koziegłowy jest także wyjątkowa i niepowtarzalna.

Na letniej scenie MGOPK zaprezentuje się Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów, Formacja Tańca Estradowego” POKUSA” , Dziecięca sekcja Tańca Towarzyskiego, Szkółka Gitarowa, Studio Piosenki.

Postanowiliśmy zapewnić wiele różnorodnych atrakcji, dlatego zagrają dla Państwa Gwiazdy Disco Polo m.in. Zespoły:

  • Mejk” – zespół muzyki rozrywkowej założony w 1996 roku Morągu i od tamtej pory królują na festiwalach disco-polo, koncertach, imprezach muzycznych. Obecnie
    w skład zespołu wchodzą Elwira Smilgin-Brodzik i Mariusz Brodzik. Już ich pierwszy singiel „Dla Ciebie” okazał się hitem, a pierwszy krążek grupy przyniósł jej nagrodę „Złotej płyty”. W 2002 roku zespół zdobył nagrodę na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, a trzy lata później na tym samym festiwalu wokalistka formacji Elwira Mejk otrzymała nagrodę „Wokalistki X-lecia”.
  • Markus P” – Lider formacji Markus P przez blisko 17 lat mieszkał w Chicago, gdzie  przeprowadzał wywiady z gwiazdami polskich scen. Uważany jest za znakomitego i entuzjastycznego, bardzo szybko rozwijającego się pianistę i wokalistę. Na swoim koncie ma ponadczasowe przeboje takie jak: „Kici kici miał”, „Obudź się” „Bawimy się”, czy „Hula Ula”, i „Zatańczy jeszcze raz”. Markus P to jeden z najbardziej lubianych i najczęściej słuchanych przez internautów.
  • LajkersZespół Lajkers to duet tworzony przez dwójkę zapaleńców z serca Górnego Śląska, których dawno już połączyła miłość do muzyki. Oboje, pomimo rockowych korzeni, doskonale odnaleźli się w muzyce tanecznej, którą tworzyli wcześniej pod szyldem „Second Impact”. Tworzyli bardzo rozpoznawalne i dość ambitne kompozycje(m. in. „Z kimś takim jak ty”, „Debeściak się nazywam”, „Takie lubię”, „Bzz bzz”, czy „Nie było Go tam”). Członkami zespołu są Krzysztof Owczarek oraz Rafał Kotyrba. Lejkers, to zespół nurtu disco polo znany z takich utworów jak „Rozbiorę cię”, „Foch” czy „Piątek, piąteczek, piątunio”. 

Na finał zapraszamy na dyskotekę – zagra DJ NORBI.

W drugi dzień imprezy rozpoczniemy od prezentacji lokalnych artystów. Na letniej scenie MGOPK wystąpi: Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy”, Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc, studio Piosenki.

W Tańcu towarzyskim zaprezentuje się Państwu Szkoła Tańca Dobrowolscy z Częstochowy.

W niedzielę zapraszamy na rodzinną biesiadę, gdzie kolejnych muzycznych wrażeń dostarczy nam koncert Duetu Romantica czyli Joanna Skibińska i Marian Chrobok. W ciepły, letni wieczór na pewno usłyszymy największe hity romantycznego duetu takie jak „Amor Kochanie” lub „Spróbujmy zrobić coś dla siebie”, a także Częstochowska Kapela Biesiadna „Grupa Romana”, znana i lubiana kapela biesiadna.

Podczas tych wyjątkowych dni będzie można obejrzeć również oryginalną i nietypową wystawę zabytkowych instrumentów muzycznych Grażyny i Romana Kryst.

Zapraszamy również na Gastronomię, Lunapark „FRANKO” oraz na wiele Animacji dla dzieci.

Skip to content