Menu Zamknij

Kwiaty z wacików kosmetycznych – róże – Warsztaty w Pracowni Orange

Przedstawiamy naszą kolejną propozycję wykonania sztucznych kwiatów. Na piątkowych warsztatach w Pracowni Orange Lgota Mokrzesz robiliśmy róże z wacików kosmetycznych. Nie zastąpią one w prawdzie tych żywych, ale dłużej nacieszą nasze oczy swoim widokiem.

Potrzebne materiały: (fot.1) waciki kosmetyczne, kolorowy filc lub organza (do wersji kolorystycznej), klej na gorąco, igła i nitka, patyczki lub wykałaczki na łodygi, nożyczki, ołówek;

Wykonanie:

  1. Pracę zaczynamy od przygotowania wacików. Bo białych kwiatów wystarczy przygotować 11 wacików (fot.2), jeśli jednak chcemy wykonać kolorowe kwiaty, musimy nasz wacik odrysować na filcu lub organzie i wyciąć narysowane kółeczka (fot.3).Na kolorowe kwiaty potrzebujemy 11 wacików i 11 kółek z filcu lub organzy, które nakładamy na nasze waciki.
  2. Kwiaty tworzymy poprzez zszywanie kolejno naszych wacików ściegiem widocznym na zdjęciu (fot.4) i formowanie zakładek (fot.5).
  3. Na tym etapie nasza praca przypomina nawlekanie kolejnych wacików na nitkę jak koraliki (fot.6).
  4. Gdy nawleczemy już wszystkie waciki pracę kończymy supełkiem na nitce aby robione zakładki się nie rozsunęły (fot.7).
  5. Gotowy zestaw płatków wystarczy za pomocą kleju na gorąco przykleić do patyczka, który będzie łodygą (fot.8).
  6. Na koniec wystarczy przykleić resztę płatków, owijając nawleczone waciki naokoło łodygi (fot.9).
  7. Gotowe kwiaty stanowią doskonałą bazę do tworzenia np. modnych ostatnio flover box’ów, które można podarować jako prezent (fot.10).
Skip to content