Menu Zamknij

„Eko-kwiaty z rolek po papierze toaletowym”+ bonusik – bezy z resztek (Pracownia Orange w Lgocie Mokrzesz)

Już kilkakrotnie przekonaliśmy się, iż rolki po papierze toaletowym czy ręcznikach są bardzo wdzięcznym materiałem do pracy i dają wiele możliwości. Wystarczy odrobina wyobraźni by stworzyć z nich dowolne dekoracje, ozdoby choinkowe czy kwiaty. Tym razem postanowiliśmy wykorzystać rolki do stworzenia kwiatów. Na piątkowych warsztatach wspólnie krok po kroku wykonywaliśmy swoje kwiaty, ale nie zapominamy o tych, którzy z różnych powodów nie mogli nam towarzyszyć. Dla was przygotowaliśmy foto-wskazówki jak wykonać takie eko-kwiaty.

Potrzebne materiały: (fot.1) rolki po papierze toaletowym, klej na gorąco, długie wykałaczki, nożyczki.

Wykonanie:

  1. Pracę zaczynamy od przecięcia rolki na dwa kawałki i ponacinania tych kawałków w sposób widoczny na fot. 2. W ten sposób powstaje środek kwiatu.
  2. Następnie powstały kawałek przyklejamy od nieprzeciętej strony do wykałaczki i owijamy nim wykałaczkę, tworząc pręciki kwiatu (fot.3).
  3. Kolejnym etapem pracy jest wykonanie płatków. W tym celu tniemy rolki na równe paski (fot.4).
  4. Przygotowane kawałki przyklejamy do wykonanego wcześniej środka za pomocą kleju na gorąco. Pamiętamy przy tym o równomiernym rozłożeniu płatków, aby nasze kwiaty ładnie wyglądały (fot.5)
  5. Po zakończeniu pracy, gotowe kwiaty można pomalować farbami lub oprószyć brokatem. Naszych kwiatów nie ozdabialiśmy specjalnie by było widać z czego są wykonane (fot. 6)

Zapraszamy do wspólnej pracy. Niebawem kolejna propozycja wykonania kwiatów.

P.S.

Jako, że nic się u nas nie marnuje przy okazji udało nam się upiec bezy z białek, które zostały po jabłeczniku. Kolejne kulinarne zaliczone 😊. Ilość kalorii ogromna, ale radość dzieciaków niezliczona.

Skip to content