Menu Zamknij

Juromania ”Jura Aktywna z Natury”

18 września 2021r. Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach był współorganizatorem odbywającej się w Gniazdowie Juromani ”Jura Aktywna z Natury” czyli święta Jury krakowsko-częstochowskiej.

Nasza gmina po raz pierwszy zorganizowała to wydarzenie. Oprócz głównej atrakcji – Zawodów jeździeckich z elementami TREC PTTK o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy odbył się również pokaz jeździecki – Naturalne metody pracy z końmi
z ziemi i siodła w wykonaniu Marcina i Jakuba Musiała z Rancza Rosochacz.

Podczas imprezy i odbywały się liczne wydarzenia towarzyszące m.in. Zawody OFF Road o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Dla offroadowych kierowców ogromne kałuże na torze były dodatkową atrakcją. Dużą widownię zgromadził pokaz psów obronnych. A od godzin poradnych miały miejsce rozgrywki piłkarskie na stadionie.

Aminmatorki z Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach zaprosiły na animacje dzieci. Furorę zrobiły kolorowe warkoczyki, rzemykowa biżuteria, malowanie buziek, oraz balonowe cudaki. A w namiocie obok – Punkcie Informacji Turystycznej – miały miejsce warsztaty prowadzone przez Osikową Dolinę. Atrakcją w ten dzień stanowiło również stoisko gdzie można było obejrzeć XVIII-wieczną broń i zbroje. Podczas imprezy można było zaopatrzyć się w wyjątkowe wyroby na stoiskach z rękodziełem, biżuterią, miodami, pełnych pięknych projektów od lokalnych twórców.

Podczas Juromani nie zabrakło dobrej muzyki, wystąpiły takie zespoły jak Ornery Broad, Tumblin’ Flash – The Rolling Stones Tribute Band, 7A Blues, The Missing Part. Imprezę zakończył koncert gwiazdy wieczoru – Zespół Michała Lonstar z całym zespołem.

Skip to content