Menu Zamknij

Tak świętowaliśmy Gminny Dzień Dziecka

26 maja, 1 czerwca, 23 czerwca to szczególne daty w kalendarzu każdego dziecka i rodzica! Nasz Instytucja od lat cyklicznie organizuje koncert „Mamo, Tato co Ty na to” by wspólnie podkreślać ważną rolę w życiu każdego człowieka jaką jest rodzina w relacji dziecko – mama – tata. Czerpanie siły i radości wzajemnej w tworzeniu więzi rodzic – dziecko wymaga się od nas każdego dnia.

Z myślą o kontynuacji tego ważnego przedsięwzięcia zorganizowaliśmy edycję on-line. Jeszcze dwa lata temu wydźwięk tego wydarzenia byłby słoneczny i pogodny. Dzisiaj jednak sytuacja radykalnie się zmieniła. Troszcząc się o zdrowie nas wszystkich, unikamy kontaktów społecznych, utrzymujemy dystans. Chcąc okazać wsparcie, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców zaproponowaliśmy Państwu kreatywne, zdalne, bezpiecznie świętowanie (online), by w wyjątkowy sposób tworzyć trwałe więzi rodzinne.

Podzieliliśmy owo świętowanie na kilka paneli, tak aby każdy coś dla siebie znalazł, a były to:

Konkurs poetycki „Dla Ciebie Mamo” dedykowany był wszystkim Mamom.

Wzięli w nim udział mieszkańcy Gminy i Miasta Koziegłowy, niezależnie od wieku. Wpłynęła do nas spora liczba zgłoszeń. Uczestnicy mogli zaprezentować swoją twórczość poetycką.

Celem konkursu było napisanie wiersza, nigdzie dotąd nieopublikowanego. Wśród pięknych dzieł literackich komisja wyłoniła laureatów:

– Elżbieta Zimna-Bąk

– Aleksandra Horszczaruk

– Natalia Noga

– Igor Lubas

Konkurs fotograficzny „Wczoraj i dziś” skierowany był dla wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy. Celem konkursu było odtworzenie zdjęcia sprzed lat, czyli wykonanie nowej fotografii jak najbardziej podobnej do zdjęcia z przeszłości. Wyłonieni zostali zwycięzcy:

– Sebastian Frączek

– Wojciech Radosz

– Magdalena Kulak

Z filmowego świata” – konkurs muzyczny dla całych rodzin, który zaproponowaliśmy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W pięciu odcinkach od 25 do 31 maja emitowaliśmy po 2 zagadki muzyczne ze świata bajek i filmów dla szerszej widowni. Zagadki były na tyle trudne, że odnotowaliśmy błędne odpowiedzi, ale tych poprawnych było także wiele.

1 czerwca odbyło się losowanie nagród, które poprowadziła Pani Renata Garleja – Dyrektor MGOPK w Koziegłowach.

Gratulujemy zwycięzcom, a oto oni:

– Odcinek I – Justyna Bąk

– Odcinek II – Marta Chwist

– Odcinek III – Grażyna Kuźba

– Odcinek IV – Izabela Fabijańczyk

– Odcinek V – Marta Sławuta

1 czerwca zaś pojawiły się niespotykane życzenia „Ode mnie dla ciebie” od rodziców dla ich kochanych pociech, a wiek nie miał tu żadnego znaczenia, bo przecież dzieckiem jest się całe życie nieprawdaż?… Można je było przesłać do Nas w różnej postaci i jako filmik i jako zdjęcie a my je wyświetlaliśmy na naszej stronie. Pomysłowość rodziców jak widać na filmie nie miała granic, życzenia płynęły z różnych miejsc i od przedstawicieli różnych zawodów, od młodych rodziców i od tych w kwiecie wieku, te pisane i te wypowiadane, te dla własnych dzieci i te dla wszystkich, ale wszystkie zapewne z ogromna miłością…

Z naszego stałego cyklu on line „Zrób to sam” odbyło się szereg warsztatów dla całych rodzin;

25 maja zaproponowaliśmy zrobienie kompletu biżuterii składający się z: naszyjnika i bransoletki wykonany z koralików i tasiemki.

27 maja dzieci mogły wykonać podarki w formie breloka na Dzień Ojca. Wykonane zostały na 3 sposoby: breloczek koszula z pianki dekoracyjnej, breloczek czereśnia wykonany z muliny oraz filcu, breloczek sowa z kolorowej modeliny.

31 maja zaś przygotowaliśmy dla dzieci coś na słodko. Czekolada była naszym głównym składnikiem. Wykonaliśmy dwa szablony serce, kotek. Z roztopionej czekolady stworzyliśmy gotowe rysunki, które zostały ozdobione.

Mocną stroną naszej Gminy jest różnorodność talentów artystycznych. Prezentacje z Koncertu Laureatów VI Otwartego Festiwalu Artystycznego „Scena dla Ciebie” umacniają Nas w przekonaniu, że jesteśmy Gminą z Pasją.

W tym roku przedstawiliśmy ich dokonania 1 czerwca w formie filmu on-line dostępnego na naszej stronie.

Gratulujemy wykonawcom , a oto oni :

W kategorii Soliści – wokaliści przedszkola:

I miejsce – Wojciech Tyrała

II miejsce – Jan Matyja

III miejsce- Lena Lis

W kategorii Soliści – wokaliści Szkoły Podstawowe I-III:

I miejsce – Natalia Feret

II miejsce – Natalia Kulawiak

II miejsce – Nikodem Tyrała

III miejsce – Nadia Kocot

Wyróżnienie – Daria Szulikowska, Kacper Warmuz, Liliana Wrona

W kategorii Soliści – wokaliści Szkoły Podstawowe IV-VI:

I miejsce – Roksana Dyrka

Wyróżnienie – Amelia Żak

W kategorii Soliści – wokaliści Szkoły Podstawowej VII i VIII :

II miejsce – Karolina Garleja

Wyróżnienie – Igor Jerz

W kategorii Soliści – wokaliści Szkoły Ponadpodstawowe:

II miejsce – Wiktoria Konieczniak

II miejsce – Zuzanna Giersz

W kategorii Soliści – wokaliści dorośli:

Wyróżnienie – Diana Kolasa

W kategorii Duety, Zespoły Wokalne, Chóry:

II miejsce – Zespół wokalny „ Camerata”

W kategorii Instrumentaliści – Soliści Szkoły Podstawowe I-III:

I miejsce – Filip Marczyk

W kategorii Instrumentaliści – Soliści szkoły Podstawowe IV-VI:

I miejsce – Zuzanna Marczyk

III miejsce – Dawid Górecki

Wyróżnienie – Aleksandra Horszczaruk

W kategorii Instrumentaliści – Soliści szkoły Podstawowe VII-VIII:

III miejsce – Filip Gross

W kategorii Instrumentaliści – Soliści Szkoły Ponadpodstawowe:

I miejsce – Iwo Hecht

II miejsce- Bartosz Konopka

Dziękujemy za uczestnictwo i wielką kreatywność jaką Państwo się wykazaliście podczas całego cyklu działań zaproponowanych przez naszą Instytucję. Tak jak w piosence Krzysztofa Cugowskiego -„ bo do tanga trzeba dwojga” wspólnie tworzymy dobra energię i ideę , która każdemu powinna leżeć na sercu.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!

Skip to content