Menu Zamknij

Foto-warsztaty: „Zrób to sam”- Biżuteria dla mamy z tasiemki i pereł

„Zrób to sam”- Biżuteria dla mamy z tasiemki i pereł

Wykonanie:

1. Do wykonania bransoletki potrzebne nam będą tasiemka i perełki w rozmiarze odpowiadającym grubości naszej tasiemki oraz igła z nitką (fot.2).

2. Bransoletkę tworzymy zszywając za pomocą igły z nitką wszystkie elementy. Pamiętamy przy tym by zostawić dłuższy koniec tasiemki, który posłuży nam za wiązanie naszej bransoletki. Perełki przyszywamy w taki sposób by znajdowały się w „kieszonkach” z tasiemki i jednocześnie by tasiemka układała się w falę (fot. 3).

3. Staramy się tworzyć równe zakładki z tasiemki by efekt końcowy wyglądał dobrze i bransoletka dobrze prezentowała się na dłoni. Pracę zaczynamy i kończymy supełkiem aby nasze perełki nie zsuwały się z tasiemki (fot. 4).

4. Kończąc bransoletkę pamiętamy o pozostawieniu dłuższego końca, który posłuży jako wiązanie (fot. 5).

5. Gdy bransoletka już gotowa możemy zabrać się za wykonanie naszyjnika. Aby to zrobić potrzebujemy tej samej tasiemki i perełek w trzech rozmiarach (fot.6). Naszyjnik wykonujemy tak samo jak bransoletkę. Jednak na początku ustalamy kolejność i ilość wykorzystanych perełek. W naszym przypadku jest to 30 małych, 14 średnich i 6 dużych pereł. Pracę zaczynamy od przyszycia połowy małych i średnich perełek, następnie przyszywamy duże i drugą połowę średnich i małych. Pamiętajmy, że naszyjnik musi mieć powtarzalny wzór i wyglądać jednakowo z obu stron dlatego kolejność pereł jest ważna. Wasze mamy na pewno ucieszą się z takiego prezentu (fot.7).

Skip to content