Menu Zamknij

Artykuł podsumowujący Wiosnę Kobiet

Jak pokazują różnego rodzaju sondaże, kobiety lubią być zaskakiwane prezentami bez okazji, a co dopiero w dniu ich święta. Od kilku lat spotykałyśmy się drogie Panie w MGOPK w Koziegłowach podczas cyklu Wiosna Kobiet dzięki któremu miałyśmy okazję budzić Was na Wiosnę.

Była to niewątpliwie okazja do chwili wytchnienia od codziennych obowiązków do spotkań nie tylko towarzyskich przy dobrej kawie ale i do konsultacji ze specjalistami takimi jak kosmetolodzy, dietetycy, wizażyści, itp.

Tegoroczna edycja „Wiosna kobiet” miała odmienny niż co roku przebieg bowiem musieliśmy się przenieść w świat wirtualny, ale to nie przeszkodziło w przygotowaniu dla naszych kochanych Pań rewelacyjnej oferty – po prostu przyszłyśmy do Was do domu!

Hasło Baby, ach te baby, czym by bez nich był ten świat? które było mottem w pierwszym dniu naszych spotkań , wprowadziło nie tylko kobiety w znakomity nastrój. A to za sprawą niespodzianki, którą sprawili Mężczyźni z naszej Gminy składając życzenia on-line wszystkim kobietom – cytując Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczkę – „wszystkim mieszkankom Gminy Koziegłowy od przedszkola do seniora”. Ten wspólny projekt z udziałem naszych nieocenionych Panów był strzałem w dziesiątkę. Pomysłowość i przekazana energia zaskoczyła wszystkich oglądających. Gratulujemy pomysłów i inwencji twórczych wyjątkowych i zaskakujących. Sprawiliście nam Panowie radość. Z całą pewnością możemy powiedzie, że Panowie z naszej Gminy to klasa sama w sobie.

Każda kobieta jest wyjątkowa, a tą fantastyczną rolę jaką pełni w życiu mężczyzny podkreślił wyjątkowy i pełen pozytywnej energii Koncert w wykonaniu młodych muzyków z naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc. Formacja ta pod batutą znakomitego kapelmistrza Wojciecha Pompki oraz zaproszonego do współpracy muzyka i i wokalisty Marcina Jajkiewicza złożyła w śpiewający sposób życzenia pn. „Muzyczny kwiatek”. W repertuarze znalazły się utwory takich znakomitych wykonawców jak Eugeniusz Bodo,Zbigniew Wodecki, czy Marek Grechuta. Ponadczasowy charakter ich utworów był swoistym hołdem skierowanym w stronę kobiet, podkreślając i ukazując ich różne oblicza – dokładnie tak jak w życiu, nieprawdaż?!

Drugi dzień pod hasłem Przygotuj się na wiosnę objął szereg porad i wskazówek jak zadbać o swoje zdrowie i wizerunek zewnętrzny. W obecnym czasie, gdzie dotyka nas tyle ograniczeń i boimy się korzystać ze stacjonarnych zabiegów urodowych i nie tylko nasze spotkania on-line, które zaproponowaliśmy były zapewne odskocznią i okazją do przypomnienia sobie o tym, że wygląd i samopoczucie jest ważny i trzeba o niego zadbać.

Oferta zawierała wykład Pani Pauli Waś – Zenderowskiej z dziedziny refleksologii i aromaterapii, która w sposób zrozumiały wyjaśniła jak metodami niekonwencjonalnymi można zadbać o swój organizm. W ciele człowieka wszystko jest połączone i ze sobą współgra, a dzięki niektórym zabiegom, takim jakimi jest na przykład refleksologia mobilizujemy nasze ciało do pracy. Ciało każdej z nas bowiem jest cudem, o który warto dbać i pomagać mu, tak by jak najdłużej się nim cieszyć. Jak mówi Pani Paula – refleksologi a nie wymaga wiary w jej skuteczność, wystarczy, że poddamy się zabiegom a efekty powiedzą same za siebie.

Studio Figura z Koziegłówek zaprosiło Panie na spacer wirtualny po swoim studiu prezentując sposoby walki z opornym tłuszczykiem czy cellulitem za pomocą nowoczesnych rozwiązań i technologii dostępnej już na każdą kieszeń. W swojej prezentacji audio- wizualnej SF zaprezentowało nam część urządzeń, dzięki którym można się pozbyć choćby części swoich kompleksów Drogie Panie! – a więc nic się nie bójcie tylko działajcie! Tym bardziej,że pokaz zakończył się konkursem dla zainteresowanych, gdzie można było zdobyć wejściówkę i na własnej skórze przekonać się o efektach tychże zabiegów.

Pani Marzena Iksińska ze Studia Balans z Zawiercia z nutą filozofii i refleksji podzieliła się swoimi poszukiwaniami balansu w życiu każdej kobiety, czyli równowagi między pracą a odpoczynkiem, tym co na górze a co na dole, tym czego chcemy a co robimy, czy w końcu tym co na zewnątrz a co wewnątrz i jak sobie z tym radzić jak się tego nauczyć. Życie nasze bowiem to istna parabola problemów, obowiązków, zmartwień. Ważne zatem jest to wyśrodkowanie, ta właśnie wewnętrzna równowaga, którą w swoim poradniku zawarła Pani Marzena wskazując nam pewne wypracowane przez lata doświadczeń i pracy nad tymi zagadnieniami rady i wskazówki , abyśmy mogły poczuć w sobie spokój wewnętrzny i harmonię ze sobą samą jak i otaczającym nas światem.

„Uwaga !Nadwaga!”- pod tym hasłem Pani Edyta Bulska z „Naturhouse” w Myszkowie poruszyła bardzo ważną kwestię dotyczącą dzisiejszych zmagań dotykających chyba każdej z nas, a mianowicie wzrost wagi w czasie pandemii, bo według badań Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW to pół kilograma na miesiąc. Prezentacja w bardzo obrazowy sposób pokazała , że aby schudnąć należy trwale zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe i nauczyć się zdrowego sposobu odżywiania, by nie dopuścić do wzrostu kilogramów. Ważne by dieta była o odpowiedniej kaloryczności- smaczna, prosta i szybka w przygotowaniu, suplementacja oraz opieka specjalisty, by nie zrobić sobie krzywdy.

W świat nowinek kosmetycznych zabrały nas Panie z Biura Regionalnego Oriflame z Zawiercia. Ich prezentacja przebiegała w formie dialogu tak lekkiego, a zarazem naturalnego, że miało się wrażenie przebywania w tym samym pokoju. Dzięki ich fachowym poradom można było się dowiedzieć jak przeprowadzić peeling, jakich kremów używać,czy dobrać kolor szminki.

W wiosenny klimat wpisały się również nowe zapachy , jakie pojawiły się na rynku, a o których nasze przewodniczki po katalogu tak przekonująco i opowiadały, że wręcz czuło się te zapachy kwiatów wiosennych, świeżości i Wiosny!

W trzecim dniu naszego cyklu pod wdzięczna nazwą Wiosna, kwiaty ,inspiracjepojawiły się warsztaty mające na celu zachęcić Panie do działań, by uśmiechnięte i zadowolone mogły roznosić energię oczekując na prawdziwą wiosnę.

”Kolory wiosny na talerzu”, które zaprezentowała firma „Duo Fest” ze Strzebinia, przygotowując wirtualnie sałatkę wiosenną – lekką, kolorową a przede wszystkim zdrową by móc z pozytywną energią powitać wiosnę. Zapewne nie jedna z Pań wprowadzi ją do swojego jadłospisu.

Wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że kobieta bez biżuterii czuje się „ nie w pełni ubrana”, dlatego też instruktorki z naszego MGOPK w ramach foto warsztatów „Zrób to sam” zaproponowały Paniom samodzielne wykonanie biżuterii, tym razem wykonanej z naturalnych materiałów tj. juty i bawełnianego sznurka w neutralnych kolorach ziemi.

Tradycją się już stało, że firma „Bella Rosa” z Częstochowy aktywnie włącza się w naszą „Wiosnę Kobiet”. Tym razem przeniosła nas w klimaty Japonii zachęcając do wykonania własnej „Wiosennej Europejskiej Ikebany”. Zbliżając się do natury, jej piękna i filozofii układanie ikebany zapewne wprowadzi Państwa w świat relaksu, spokoju i przemyśleń codziennego pośpiechu a zarazem refleksji nad przemijaniem. Sam fakt ,że układając ikebanę dajemy jej, dłuższe życie i zbliżamy się coraz bardziej do natury jest wart uwagi, bowiem w poszukiwaniu łączności z przyrodą opieramy się na trzech punktach wszechświata – niebie, ziemi i ludzkości. Zachęcamy zatem do odkrywania „drogi kwiatów” i związanej z nią harmonii.

Na wiosenny make up podczas warsztatów on- line zabrała Panie wizażystka Justyna Sergiel, gdzie podzieliła się swoją wiedzą jak wykonać makijaż dojrzałej kobiety na wiosnę. W kilku krokach pokazała jak zadbać wcześniej o cerę, jak dobrać podkład czy szminkę, jakich kosmetyków użyć by zabłysnąć. Modelką wybraną w rankingu do metamorfozy została Pani Grażyna Kuźba i zachwyciła swoją przemianą, czego życzymy każdej z Pań, które poświęcą nieco czasu i skorzystają z podpowiedzi i zabłysną w „obudzeniu się na wiosnę”.

W ramach „Wiosny Kobiet” został również rozstrzygnięty konkurs „Fryzury Retro”, gdzie zaprosiliśmy Panie do zabawy inspirowanej fryzurami gwiazd filmowych i nie tylko minionych lat ubiegłego wieku. W tym roku przeważały fryzury z lat 40- i 50-tych inspirowane zapewne latami wojennymi i powojennymi (czyżby Panie oglądały pięknie zekranizowane „Wojenne dziewczyny” czy „Stulecie Winnych”?). Ciekawe co będzie inspiracją w roku następnym? Jury, a dokładnie Pani Violetta Witas z Zakładu Fryzjerskiego Damsko – Męskiego w Myszkowie, Pani Anna Psonka ze Studia Fryzur „Pasja” z Koziegłów i Pani Ilona Stypka z Zakładu Fryzjerskiego w Koziegłowach nagrodziły Panie: Grażynę Kuźba, Katarzynę Nowak oraz Małgorzatę Włodarczyk fundując vouchery do swoich salonów fryzjerskich.

Drogie Panie! Było może i inaczej ale na pewno nie skromnie, tradycja zastała zachowana, mimo pandemii. Pozostajemy jednak z nadzieją, że tradycyjne spotkania z Waszym udziałem jak co roku powrócą, na które już dzisiaj czekamy ponieważ bez Was nie ma tej niesamowitej energii.

Wiadomo, wszystko tworzą ludzie a my wspólnie z Państwem stworzyliśmy nasz wspólny projekt, który ze swoją wiosenną aurą dodawał wszystkim siły i roztaczał energię do dalszego działania.

Do zobaczenia za rok z nadzieję na powrót do starych dobrych czasów.

Skip to content