Menu Zamknij

Konkurs recytatorski „Wrażliwość na słowa”

9 marca 2021r. już po raz trzydziesty drugi, grono młodych osób zaprezentowało swoje talenty recytatorskie w MGOPK w Koziegłowach podczas Miejsko – Gminnych Eliminacji XXXII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”. Ze względu na pandemię konkurs miał formę on-line.

Konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką żywego słowa oraz pielęgnowanie kultury języka i zamiłowania do literatury pięknej. Prezentowany
w konkursie recytatorskim repertuar obejmował utwór poetycki i fragment prozy, ale w najmłodszej kategorii dopuszczalne były dwa utwory poetyckie.

Spotkania „Wrażliwość na słowa” mają charakter wieloetapowy. Głównym organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, natomiast na szczeblu gminnym – Biblioteka Publiczna w Koziegłowach. Komisja w składzie: Eugenia Zielińska, Alina Kurzak oraz Halina Kośna oceniała młodych recytatorów, przesłuchując nadesłane nagrania.

Z pośród 34 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, wyłonieni zostali następujący laureaci:

Recytacja – Kategoria I – Klasy I- III szkoły podstawowej:

Recytacja – Kategoria II – Klasy IV- VI szkoły podstawowej:

Recytacja – Kategoria III – Klasy VII – VIII szkoły podstawowej:

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Konkurs „Wrażliwość na słowa” niewątpliwie przyczynił się do wyłonienia utalentowanych młodych osób.

Mimo tak trudnego czasu z jakim przyszło się Nam dzisiaj mierzyć cieszy bardzo fakt iż, kultura słowa wciąż jest dla nas ważna i żywa. Można zauważyć, że z roku na rok poziom deklamacji utworów wzrasta.

Podczas przeprowadzonych eliminacji z każdej kategorii zostały wytypowane osoby do dalszego etapu czyli eliminacji na szczeblu powiatowym, które odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie 25 marca 2021r. również w formie on-line.

Gratulujemy młodym wykonawcom wrażliwości na piękno kultury żywego słowa.

Skip to content