Menu Zamknij

„Zrób to sam”- Komplety biżuterii z juty i sznurka

Nasze drogie panie zbliża się 8 marca z tej okazji mamy dla Was coś naprawdę wyjątkowego, jest to komplet biżuterii składający się z broszki, bransoletki i kolczyków. Każda z nas uwielbia takie drobiazgi i wszystkie wiemy, że najwięcej przyjemności sprawia nam samodzielnie wykonana ozdoba. Proponujemy powrót do źródeł, czyli biżuterię wykonaną z naturalnych materiałów tj. juty i bawełnianego sznurka w neutralnych kolorach ziemi.

Potrzebne materiały (fot 1.): sznurek, juta, klej vicol, klej na gorąco, klej magic, butelka plastikowa, ozdobne koraliki, pędzel, mulina, agrafka, zapinka do kolczyków.

Wykonanie

  1. Pracę zaczynamy od wycięcia wg szablonu płatków z juty. Następnie wzdłuż krawędzi płatka przyklejamy sznurek, mulinę(fot. 2).

2. Kolejnym etapem pracy będzie sklejanie płatków na kształt kwiatu oraz ozdobienie środka kwiatu koralikami(fot. 3).

3. Do gotowego już kwiatu przyklejamy klejem na gorąco agrafkę (fot. 4)

4. Kolczyki wykonujemy podobnie jak broszkę tylko w mniejszym rozmiarze, przyklejamy do nich klejem na gorąco zapinki (fot. 5 )

5. Tak wyglądają gotowe kolczyki oraz broszka-przypinka (fot. 6)

6. Teraz zaczynamy wykonanie bransoletki. Na wycięty z plastikowej butelki krążek nawijamy sznurek, następnie nakładamy na niego pędzelkiem klej vicol(fot. 7).

8. W oczekiwaniu na wyschnięcie sznurka przygotowujemy kwiat juty potrzebny do dekoracji bransoletki. Po wyschnięciu podstawy bransoletki zdejmujemy ją z plastikowej formy i dekorujemy przygotowanym wcześniej kwiatem (fot. 8)

8. Komplet biżuterii (broszka, kolczyki, bransoletka) już gotowy (fot. 9)

Skip to content